Tales of Halloween (2015)

Strašidelné? Rozhodně ne. Zábavné? Naprosto. Nevím proč jsou hodnocení tak nízká...myslím, že i Evil Dead by měl radost. Nejzábavnější pro mě povídka "The Ransom of Rusty Rex".

The Boy (2015)

Pokud hledáte film, který nudí a zároveň přivede do deprese, je tenhle Chlapeček ideální volbou.

Jurský svět (2015)

Pokud chceme vstoupit do nového Jurského světa, asi bychom neměli očekávat enormní přívaly nostalgie. Já jsem na nějaký ten menší příval přece jenom čekala, což byla nejspíš chyba. Film to je totiž už úplně jiný. Na druhou stranu nemohu říct že špatný. Herecké obsazení mi sedlo, jen jsem moc nepochopila, jak je možný, že Bryce celou dobu běhá po parku v podpatcích aniž by si zlomila nohu. Taky mi připadalo, že se film snaží napravit pošramocenou reputaci raptorům. Jsme zvyklí je řadit k největším zabijákům, ale tady vystupují jako největší klaďasové. Spoiler: Musím přiznat, že mě tohle dokonce malinko naštvalo v závěru filmu, kdy se odněkud zjeví přeživší raptor hrdina a zachrání celou situaci. Potom, jakoby nic zamrká na kámoše Chrise a vesele si odhopká do svobody. Tu čtvrtou hvězdu ubírám právě kvůli přihlouplému konci, který mi lehce připomíná utopický závěr Godzilly (2014).

Odebrat z přátel (2014)

Kdo by to byl řekl, že tenhle absolutně nestrašidelný horor bude mít tak poučné rozuzlení. Jak říkám, nebýt "bafající" party puberťáků, která podstatně zvyšovala atmosféru v sále, ani bych si nevšimla, že se má jednat o bububu žánr. Celý Unfriended bych raději označila za jakousi psychologickou tragikomedii, která má odradit všechny závisláky na sociálních sítích od neustálého bytí online a zároveň ukazuje, jak málo stačí k tomu, abychom na sebe vzájemně práskli i ta nejšpinavější tajemství. Váhám mezi 3 a 4*, ale nakonec tu čtvrtou, za originalitu provedení, přidávám.

Zhubni! (1996)

Já jsem jednoduše nepoučitelná. Neustále se plná očekávání zabývám filmovými adaptacemi Kingových děl a pak se divím, že mě jejich provedení nedokáže uspokojit. Samozřejmě existuje několik výjimek, ale většina geniality těchto příběhů se prostě v bezchybné formě na filmové plátno převést nedá. O tom jsem se znovu přesvědčila právě u tohoto snímku. Žádný hororový prvek jsem zde v podstatě nenašla a dokonce ani postava cikána s hnijícím nosem nenaháněla odpor natož hrůzu. Napínavé momenty chyběly úplně a příběh téměř negraduje. Kladně hodnotím dobře provedenou "hubnoucí" proměnu a fanoušky hororového mistra jistě potěší jeho drobná herecká výpomoc.

Zack a Miri točí porno (2008)

Tato nevšední "romantická" komedie, v rámci daného žánru, pravděpodobně plní svůj účel. Nicméně mi tento nevkusem namíchaný koktejl humoru příliš nechutnal. Snímku nelze upřít několik nadprůměrných hlášek a herci z porno týmu byli, na rozdíl od ústřední dvojice, zábavní. Ta byla totiž dost suchá a ani umělý křečovitý úsměv Elizabeth to nezachránil. Na Zacka a Miri zřejmě do zítra zapomenu.

Čtyři pokoje (1995)

Jeden z nejlepších závěrů filmu, jaký jsem kdy viděla, včetně závěrečných titulků. Pobavilo.

Dům ďábla (2009)

Oceňuji nápad vrátit se k hororovému žánru bez potoků krve a klišé lekaček. Co si budeme povídat, strašidelné domy stejně jako satanismus, jsou stále nejužívanějšími tématy a trocha takovéto nostalgie neurazí. Nicméně, ačkoliv snímek zabere jen hodinku a půl, nemohla jsem se dočkat konce. Dvě třetiny filmu jsou neuvěřitelně rozvleklé a celé velké vyvrcholení proběhne v podstatě během deseti minut. A že by to čekání stálo za to...50%

Godzilla (2014)

Poměrně podařená lovestory o o dětech smýšlejícím páru příšerek, kterému v cestě za štěstím brání namachrovaná Godzilla a jak už to tak bývá i lidská populace. Mám-li být upřímná, čekala jsem to lepší a s méně pohádkovým koncem.

Happy Feet 2 (2011)

Zaplať bůh za Brada s Mattem, jinak bych se snad ukousala nudou ...