Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Docela jsem se na to těšil, ale ani jsem od toho moc neočekával. A dostal jsem přesně to co jsem čekal. Klasický blockbuster s ohraným a ne příliš zajímavých scénářem kde nás emzáci chtějí poslat na onen svět a partička hrdinů se tomu snaží zabránit. Na můj vkus těch postav bylo až moc. První cca hodina celkem nudná pak ale nastoupí CGI akce a zábava začíná a hlavně o tom to vcelku je. Průměrný blockbuster o kterém za týden nebudu ani vědět že jsem ho viděl což je vcelku škoda po skvělém prvním dílu. 3*

Padesát odstínů svobody (2018)

Díky bohu za to, že to máme za sebou! Normálně bych o to nezavadil ani klackem, ale práce je práce, takže jsem si včera dal pěkný maraton všech 3 dílů za sebou a už jsem tedy zažil lépe strávený čas. Každopádně musím konstatovat, že z těch 3 dílů je ten poslední kupodivu nejlepší. Možná to bude tím, že už tady není tolik rádoby „erotických“ scén při aktuálních hitech z rádií jako tomu bylo u předchozího dílu a tvůrci se snaží mezi banální a debilní dialogy vnést trochu thrilleru v podání postavy Jacka. No celkově se jedná stále o neuvěřitelnou blbost stejně jako u předchozích dvou dílů, ale tenhle mě přišel nejméně stupidní a občas tady byli náznaky že by to mohlo aspoň průměrné tak navíc přidávám jednu hvězdu a tajně doufám, že si za pár let nevzpomene nějaké studio to točit znova.

Liga spravedlnosti (2017)

DC, potažmo Warnerům se honba za Marvelem smrtelně vymstila a nejvíc na to doplácí samotní fanoušci, kteří potom nevědí, jestli se u filmů smát, anebo brečet. Liga Spravedlnosti je totální shitstorm. V tom filmu nefunguje absolutně nic, ať už je to chemie v samotném týmu, logika, jež se vytratila asi na jinou planetu nebo trapné pokusy o vtipy. Celé mně to přijde tak divně poskládané, jako by ty scény na sebe ani nenavazovaly, protože nemají žádnou synergii a nepůsobí to absolutně jako celek. Během 2 hodin se nám tvůrci snaží prodat dva nové hrdiny, o kterých v podstatě nic nevíme a záporák, o kterém toho taky moc neřekli. O Snyderově vizualizaci toho bylo napsáno už dost, ale ty jeho věčné zpomalovačky, pane bože... U třetí jsem radši už nekoukal. Jinak samotné akční sekvence celkem ujdou až na tu vizuální stránku (hlavně u finále). Pro mě obrovské zklamání a celkem dost mě to bolí, protože DC dle mého má ve stáji daleko zajímavější charaktery než Marvel, a tak doufám, že jim to konečně dojde a začnou ty filmy dělat trochu jinak.

xXx: Návrat Xandera Cage (2017)

Vin je týpek a mám ho docela rád, ale tohle fakt ne ne a ne. Kdyby to natočili 10 let zpět tak by to bylo ještě cool.

Spící agent (2015)

Větší slátaninu jsem letos snad v kině ( možná i doma ) neviděl. Ten kdo k tomuhle psal scénář tak si musel taky na něčem ujíždět nejspíš.

Velká čínská zeď (2016)

To snad nemohlo dávat smysl ani tvůrcům natož divákovi. Kdyby to bylo aspoň zábavný tak jsem ochotný tu debilitu ignorovat, ale tohle prostě nešlo. Vzdal jsem to po 3/4 filmu.

Emoji ve filmu (2017)

Je to vážně smutné když filmek Puppy před filmem je vtipnější než samotný film. V Sony asi už fakt nevědí o čem dělat filmy tak pošlou do kin takovouhle ptákovinu. Absolutně bez humoru a předvidatelné na hodiny dopředu, ale je to barevné a jsou tam všechny známé appky dnešní doby takže se vsadím že za pár let tady máme další díl jelikož si děti to kino vybrečí.

Padesát odstínů temnoty (2017)

Nechci to hanit jenom z principu, ale ten film je fakt hrozný. Každých 5 minut jsem se díval na hodiny jestli náhodou už nejsme konečně u konce protože to bylo snad nekonečný. Nechápu proč to musí mít 2 hodiny když se tam v podstatě zhola nic neděje. Dialogy na úrovni prvního stupně ZŠ, nesmyslné scény viz helikoptéra. Potenciál záporačky a záporáka nevyužit a to že na délce 117 minut si to budou každých 15 minut rozdávat při oblíbených hitech z Evropy 2 to fakt nezachrání.