Jurský svět (2015)

80%. "Dinousauři už nikoho neohromí". Ano i ne. Samozřejmě už nic nevyvolá takovou vlnu nadšení nad dinosaury jako první jurský park, ale jako pocta legendě, a i něco navíc se jurský svět prezentuje více než dobře. Známá hudba, známe prostředí, vzpomínky na první jurský park, to všechno do sebe zapadá. Chris Pratt jako Indiana Jones v Jurském světě funguje(Těším se jak bude fungovat Indy v Indiana Jonesovi :) ), dokonce i ta zrzavá plačka je občas k sežrání :D A nakonec všichni "staří známí" ještěři...doslova všichni plus jeden navíc - supercharizmatický badass :) Když tohle všechno zabalíte do vizuálně dokonalé slupky, tak už jen tajně doufáte, že někde u Kostariky už položili základní kámen.

Terminátor (1984)

Cameron je prostě průkopník. Ikdyž jsem terminátora viděl poprvé asi před 10 lety,(ale naposled možná tak před 8), tak jsem si to chtěl prostě oživit. Nerad se dívám na starý filmy kde se užívá triků, ač ty filmy považuju za klasiku jako například Star Wars. I v Terminátorovi jsou triky, u kterých by člověk který to vidí poprvé v roce 2015, jenom užasle koukal jak "trapně" to vypadá. Ale je to rok 1984...klobouk dolů před Cameronem, stejně ten film miluju. Stejně mě ten film nepustil od první do poslední minuty. Je to prostě taky klasika. Už stahuju Judgement Day a kupuju lístek na Genisys.

Gravitace (2013)

Edit po výroční ČSFD projekci: Tak takhle špatný si to vážně nepamatuji, 3D je vážně boží, Atmos je vynikající, ale to vážně neudělá z reklamy na vesmírný program Číny, USA a Ruska...plytký level-based survival mode feeling ve mě zůstává...2/5 Tak tomuhle filmu jsem se vyhýbal tak dlouho, jako Sandra troskám ve vesmíru....nevím, vizuálně i hudebně výborný, hluboký příběh snad nikdo čekat nemohl, ale stejně...po přistání jsem čekal, že ji napadne krokodýl, kterýmu zdrhne do hnízda godzilly, kde jí zabijou nacistický zombie...ne vážně, byl to až moc survival mode....

Avengers: Age of Ultron (2015)

Větší, temnější...lepší? Ano! Tak jak to bývá každý další film od Marvelu je po odchodu z kina "lepší". Ale říká se ráno moudřejší večera....ano 2ka ukázala všechno co od akčního komiksovýho filmu čekám a možná ještě neco navíc, protože hláškování mě hlavně první půlce filmu dostalo. Akční scény, snad kromě první, vypadali hodně epicky, hrdinové nenudily, snad jenom mi přišlo, že Ultron postupem času ustupoval a byl čím dál míň "sexy" než na začátku filmu kde byl boží. Za mě jasných 5/5. (Jen jsem si po filmu říkal: "Jsem tam, kde jsem byl před 3 hodinama...Zase se ukrutně těším na Avengers :( ").