Fill16

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 7.12.2014  14:46
    Sám doma (1990)

Málokdy se stane, že má rodinná komedie tak geniální soundtrack. Home Alone od Johna Williamse rozhodně patří mezi nejlepší vánoční soundtracky vůbec a píseň Somewhere In My Memory považuji za novodobou vánoční koledu. Film je bezpochyby klasika klasik, co k Vánocům neodmyslitelně patří. Jedna z nejlepších vánočních atmosfér, kterou můžete od filmu dostat.

• 24.4.2011  17:27
    Rumah Dara (2009)

Tak tohle je, přátelé, vážně velmi příjemné překvapení. Indonéské (!!!) Macabre obsahuje přesně to, co mám na těchto filmech nejraději. Pořádně krutá atmosféra s trochou nadpřirozena, nějaký ten cool moment (motorovka s příjemnou muzikou) a naprosto pořádný masakr. Jo. Tak to má být, s ničím se nemazat. Co na tom, že to připomíná snad všechny vyvražďovačky západní produkce na které si vzpomenete. Má to pořádnou šťávu. Postava matky je úžasná, skoro až děsivě úžasná. A neodpustím si - když to jde v takové Indonésii, proč by něco podobného nešlo natočit u nás? Filmaři, chtělo by to tu naší kinematografii konečně rozproudit a neplýtvat penězi na nějakých nevtipných komediích/dramatech "ze života". Být vámi, točím už nějaké české Macabre :) Doporučuji!

• 16.4.2011  23:20
    Srbský film (2010)

Hutné, neotřelé a odvážné provokativní dílo, o kterém se toho jistě dost namluví. Všechna čest tvůrcům a všem, kteří se na tomto filmu podíleli, protože vyjít s tímto ven je nesmírně odvážný čin, který se samozřejmě nemusí líbit každému. Pro fanoušky gore filmů a podobných masakrů je Srbský film povinnost. Pro ty ostatní je to film, kterému by se měli všichni vyhnout velkým obloukem, protože to není žádná polívčička typu Saw. Byl to nářez, některé šokující záběry jen tak nevyženu z hlavy, ale přesto mi něco k dokonalosti chybělo. Bohužel nedokážu říci co, snad jen, že jsem asi očekával trochu víc. Atmosféra ale výborná!

• 3.3.2011  17:50

Bohužel absolutně reálné. Skoro ve všem. Film, který by měli vidět všichni, obzvlášťě pak žáci na základních školách a některý vymaštěný palice na učňákách. Konec je přesně takový jak by měl být, ti šikanující hajzlové si nic jiného nezaslouží. Vynikající snímek!

• 20.2.2011  11:22

Perfektní, nebojím se říci geniální po všech stránkách. Lépe už to snad natočit nešlo.

• 23.10.2010  22:13

Tenhle film není, a nemůže být o žádném dokonale propracovaném scénáři a vynikajících hereckých výkonech. Je o příběhu, co se prostě stal. Jsou to pouhé pocity přenesené na filmové plátno. O ty tu jde především a toho si asi vážím nejvíce.

• 3.8.2010  13:18

Co na druhý díl Sám doma říci víc. Snad jen, že "to byla muchlovačka s mým bráchou."

• 13.7.2010  13:42
    Mistrův syn (1978)

Tak tohle je opravdová klasika. Jackie Chan se tu pere jako o život, nebere si servítky a ze svých protivníků si prostřednictvím svého jedinečného opileckého stylu dělá neustále švandu. Dokonalá choreografie, zábavný Jackie, červený nos pana Mistra, styl osmi opilých bohů naprosto jedinečný. Už kvůli ohromujícím soubojům musíte tohle dílo vidět!

• 13.7.2010  13:36

Klasický východní eastern z produkce Shaw Brothers, kterému velmi škodí český distribuční název, neboť zde se o Shaolinu moc mluvit nedá. Přesto je Come Drink With Me velmi zajímavou podívanou se skvělou (jak jinak) výpravou, zvláštním muzikálovým číslem Opilé kočky a dokonce s krvavými souboji, kterých je sice malé množství, ale zahřejí u srdéčka. Film je v mnoha případech nekompromisní, což je jedině dobře. Nicméně mi k dokonalosti a příjemnému zážitku ze sledování něco chybělo. A nově přidaná hudba v českém a maďarském dabingu je trestuhodná - podívejte se raději na původní znění.

• 13.7.2010  13:25
    Šeptej (1996)

Zvláštní Ondříčkova prvotina, která (i přesto, že jsem nemohl zažít pražská 90. léta) mě zaujala svou atmosférou, tak trochu z jiného světa. Nejvíce překvapila Tatiana Vilhelmová svou úžasnou rolí dezertérky Anny a její hudební kolega J.P.Muchow, který se své role zhostil velmi důstojně a působil velmi sympaticky. Co dělá tento film ale jedinečným je výběr hudby, který se opravdu povedl na jedničku. Skákací scéna v klubu na Wubble U je prostě kouzelná a hudební doprovod skupiny Colorfactory je vynikající sám o sobě (doporučuji jejich eponymní album). Uvidíme, zda další shlédnutí nabídne víc. Šeptej je fajn snímek, ovšem zas taková bomba to není.

• 4.7.2010  12:39
    Mláďata (1979)

Ze začátku trochu pomalejší rozjezd, přesto Cronenberg rozehrává velice zajímavý a netradiční psychologický příběh, který v mrazivém závěru vyústí v dokonalou drasťárnu. První polovina fajn, z té druhé jsem byl opravdu nadšený a poslední minuty byly pro mne neskutečným zážitkem. Skvělý film.

• 2.4.2010  15:30

V mém případě mohu k tomuto filmu říci jen jedno - něco takového bych chtěl taky jednou natočit. Neuvěřitelně citlivé, vtipné, krásné a dojímavé. Mimochodem - dokonalý soundtrack (The Shins, Coldplay, NIck Drake, Iron&Wine, Simon and Garfunkel) v jednom filmu je fakt pro mně smrtící kombinace.

• 1.4.2010  17:39
    District 9 (2009)

Skvěle natočené sci-fi nápadně připomínající mnohem nákladnější a pompéznější Transformers, nicméně poněkud odlišný, co se zpracování týče. Již od začátku nás Blomkamp nešetří a představí nám realistický pohled na svět, který si dokáže představit málokdo. Je to způsobeno zejména dokumentární kamerou, zajímavými prostřihy a vynikajícím vizuálem. Škoda, že se realistická část takřka v polovině přenesla do trochu béčkového akčního sci-fi, na dokumentární pojetí se vzápětí zapomnělo a my v tu chvíli sledovali "pouhopouhý" film, což je trochu veliká škoda. Pokud bylo však záměrem natočit mnohožánrový film, tvůrcům tohoto filmu se to skutečně podařilo. Peter Jackson věděl do čeho jde a Blomkamp splnil vše na výbornou. Závěrečných patnáct minut jsem si zatraceně užil. Líbilo se mi to, tečka.

• 28.3.2010  12:12

Oproti Deodatově samoúčelné úchylárně Cannibal Holocaust je toto poctivý, dobrý kanibalský film. Je škoda, že se právě Poslední kanibalové nestali širším pojmem v tomto žánru, nicméně dal základ všem dalším filmařům/nadšencům pro tuto tématiku. Veškeré brutální a šokující scény mají narozdíl od kultovního sequelu v ději opodstatnění a nepůsobí jakkoli rušivě. Navíc mají dobrý timing a jsou skvěle zpracované. Nepochválit kameru, prostředí, hudbu a výborné herecké výkony by byl hřích. Film je napínavý od začátku do konce, nedá vám vydechnout. Přesto opět musím strhnout hvězdičku za kruté zacházení se zvířaty (ačkoli mi v Cannibal Holocaustu tyto scény vadily mnohem více) a za to, že jsem se v některých pasážích tak trošku nudil. Pokud máte slabší žaludek, rozhodně to s kanibalskými filmy nezkoušejte. Ale pokud máte odvahu a chcete zažít nevšední, napínavý a děsivý zážitek z džungle a jejich obyvatel, rozhodně se na Poslední kanibaly podívejte. Stojí to za to.

• 24.3.2010  15:11
    Návrh (2009)

Velmi příjemná romantická komedie s typicky jasnou strukturou, proto děj diváka během sledování vůbec nepřekvapí. Škoda těch naprosto nezáživých 12 min na začátku filmu, ale na druhou stranu - nějaké to seznámení postav s divákem je prostě nutné. Naopak mě velmi překvapilo, jak byl Návrh velice vtipný, svěží a jak najednou rychle utekl. Je na místě také ocenit milý výkon stále se zlepšující (a více krásnější) Sandry Bullock. Všechna možná klišé, která k typické americké komedii patří, jsou tentokrát vykompenzovány velmi příjemným zážitkem. Parádní oddychovka s happy-endem, na který již od začátku všichni tak rádi čekáme.

• 7.3.2010  14:32

Fuuuuuu ... WTF? Atmosféra tohoto "indie snímku" je sakra silná, hnusná a tíživá, ale přesto se nemohu ubránit pocitu, že tomu něco k dokonalosti chybí. Možná trochu více naznačený příběh, nebo více exploitačních scén od pana Saviniho - nevím. Čekal jsem od Cutting Moments asi daleko více a proto mě tak trochu zklamal. Jedno je ale jisté - na tento snímek jen tak nezapomenu, ač se budu snažit sebevíc. Přesto všem zájemcům určitě doporučuji. Jen nečekejte hromadu samoúčelného masakru - těžko si pak můžete tento film užít, aby vás pořádně ROZSEKAL.

• 23.2.2010  15:28
    Mučedníci (2008)

Mučedníci nejsou typický horor. Je to drsné a syrové drama plné brutálního násilí, které ovšem není samoúčelné, ale je součástí děje. Laugier se diváka snaží šokovat už od začátku s perfektním akčním nástupem s brokovnicí, s dynamikou a grácií jako od Tarantina. Ovšem krev a brutální scény není to, u čeho by měl divák sotva lapat po dechu. Bezmoc, trápení a strašně tísnivá atmosféra dokáže během pár minut naprosto pohltit, až skoro máte nutkání film na chvíli přerušit a všechno v klidu rozdýchat. Jenomže tomu tak nebude - budete chtít vidět více, Mučedníci mají totiž neskutečné tempo. V závěru je dle mého subjektivního názoru film příliš natahovaný, i když záměrem nejspíše bylo více prohloubit tísnivou atmosféru a nastavit poté vynikající závěr, který vám odpoví skoro na všechny otázky a přesto to bude málo. Vynikající masky, kamera, dynamický střih a režie a výborné herecké výkony. Chuťovka, která vám po skončení zamotá hlavu a odvede vás mimo realitu.

• 27.1.2010  21:24
    Él (1953)

Hodně silný zážitek. Tentokrát se Buñuel nevěnuje krutému realismu, ani surrealismu, který ho proslavil, avšak rozehrává komorní drama o jednom dokonalém manželství jak z pohádky, které se posléze změnilo v noční můru, ze které není cesty zpět. Postavu bohatého snoba, na druhé straně nevyléčitelného cholerika se sklony k žárlivosti Dona Francisca nelze nenávidět - je skvěle propracovaná a zahraná. Ačkoli v Buñuelově filmografii není tento snímek jeden z nejlepších, jeho sílu a autentickou výpověď lze jen obdivovat. Skvělá kamera je už jen pomyslnou třešničkou na dortu. Opravdu skvělé dílo, ne však zásadní.

• 26.1.2010  18:01

Mám-li hovořit o filmech, u kterých je mi příjemně a zároveň se cítím poctěn jejich sledováním, se mi stává právě u "Curtisovek". Nemůžu si pomoci, ale druhý snímek talentovaného režiséra a scénáristy, který do svých filmů dává kus sebe, mě zkratka očaroval. Piráty na vlnách bych se nestyděl nazvat dokonalým filmem, neboť sděluje vše, co chtěl sdělit, vyvolává velké emoce, má výborné obsazení, skvělý scénář a dokonalou hudební složku. Herecký ansábl byl vybrán moc dobře. Na všech zůčastněných je velmi vidět, že si své role opravdu uživali. Curtis a všichni ostatní , co se na tomto filmu podíleli, vzdali hold všem těm, kteří rozdávali radost lidem prostřednictvím hudby, i kdyby je to mělo stát život. Je to velká filmová pocta nejen těmto lidem, ale zároveň i také rockové a popové hudbě, které bychom si měli všichni vážit, neboť se jedná o poklad, který nás všechny přežije. Tenhle film musí dostat alespoň jednoho Oscara, protože Rock'n'roll BABY!

• 26.1.2010  17:59

Maestro Lucio Fulci nám tentokrát předkládá téměř klasickou detektivku s velmi originálním vrahem a úchylákem kachničkou. Je velká škoda, že film působí velice roztříštěně. Na jednu stranu se chce tvářit jako typický, temný Fulciho horor s exploitačními scénami (a ještě ke všemu na něj nezvykle velice mírnými) a na stranu druhou jako klasický detektivní příběh, jehož zápletka a komplikovanost je nic moc. Přesto mne tento zajímavý film velmi bavil a nakonec jsem se nechal strhnout tím veškerým hnusem, který na nás Fulci tak rád chrlí.

• 24.1.2010  16:56

Naprostá žánrová klasika a chuťovka, která svou syrovostí a netradiční atmosférou zastíní mnohé dnešní zombie filmy. Nemusí nutně stříkat krev, není třeba žádné svižné akce a zmítající se kamery, či barevného obrazu - již od začátku filmu Romero nastaví vysokou dávku napětí a očekávání, které vydrží až do finále. Závěr filmu se opravdu povedl a zároveň působí jako velké "fuck off" všem těm rádoby šokujícím koncům dnešní hororové produkce. Pokud však čekáte více "žracích scén", přejděte hned po tomto debutu na další Romerovo klasické dílo "Úsvit mrtvých". Zde čekejte pořádné psychologické drama s prvky klasického hororu. Určitě se budete bavit stejně jako já. Pro zombie-úchyláky určitě povinnost.

• 28.12.2009  17:07
    Zapomenutí (1950)

Mistrovsky natočený a velmi sugestivní snímek, který se absolutně s ničím nemaže. Tento silný námět dokázal Buñuel zpracovat tak, že neztrácí nic ze své autentičnosti i dnes. Surrealistická sekvence jako sen jednoho z představitelů patří jistě mezi nejsilnější okamžiky filmu a zároveň tak připomene starší Buňuelovy kousky. Buñuel si taktéž dal záležet na výběru skvělé hudby, která dokonale doplňuje už tak silné scény. Vlastně ani není nic co bych mohl vytknout, důležitý je sugestivní zážitek a sdělení filmu. A to se zde povedlo na 100%. Dokonalý kus filmařiny!

• 27.10.2009  21:17

Je až neskutečné, jak dlouho jsem se tomuto veledílu mistra Menzela vyhýbal. Přesto bych ale mohl říci, že jsem udělal jedině dobře - jako malému by mi to nic neříkalo. Rozmarné léto jak v podobě knižní, tak i filmové je naprostý balzám na duši. Všechna ta poetičnost, krása, úžasně plynoucí čas, vynikající herci a hudba je TO, co mě chytilo za srdce nejvíce. Kdo umí číst mezi řádky, pochopí, že toto dílo v sobě nese daleko více, než si dovede představit. Nádhera a veliké překvapení. Díky pánové Vančuro a Menzele za něj! Je to dokonalý zážitek ...

• 3.9.2009  22:36
    Bruno (2009)

Tohle tedy byla pořádně ujetá teplárna. Je strašná škoda (a to neporovnávám s Boratem), že film trochu ztrácí tempo a v konverzačních scénách, kde se Brüno rozhodne býti "normálním", strašně trpí. Naopak veškeré pobuřující a nechutné scénky jsou prostě parádní a díky tomu, že jsou až za hranicí vkusu, nejsou vlastně vůbec trapné. Asi nejvydařenější scénkou je fiktivní talkshow s dítětem vyměněným za červený iPod v limitované edici a také vojenský nápravný výcvik. Závěrečné finále + charitativní písnička s Bonem, který je starší než Brüno, je špičkový závěr. Sacha Baron Cohen je prostě šibal a tímto filmem opět nakopal všem "koule".

• 23.8.2009  18:24
    Duch meče (1978)

Takovéto filmy s báječnou atmosférou, prostředím, strhujícím tempem a vynikajícími krvavými souboji mohu sledovat neustále. Vlastně opět nemám co vytknout. Filmu také prospívají krátké, ale velmi pěkné lehké erotické scény a krásná Lily Li, která snad potěšila více, než postava, kterého hraje borec Lung Ti. Nezapomenutelné souboje jsou také velkým plusem a hlavním lákadlem sehnat si tento snímek. Martial arts tak jak je mám rád. Shlédnuto v původním znění s anglickými titulky

• 20.8.2009  15:36

Všechno, co mám na filmech podobného ražení rád, je obsaženo ve vynikajícím Obávaném bojovníkovi. Film je natočen dle osvědčenýcn klasických metod ze starých "old school" martial arts, ale zároveň přidává něco navíc z dnešní doby. Tato kombinace je vskutku fantastická - ať už se jedná o neskutečně krásnou kameru, výpravu, hudbu, či výborné herce (Jet-Li stále ve skvělé formě). Toto si pustím určitě víc než jen jednou, s trochou štěstí třeba i v Director's cut, kde je údajně dějová linka s Michelle Yeoh více prohloubena.

• 16.8.2009  10:56

Planet Terror je velmi přesvědčivé filmové dílko, které si bere vše podstatné od pořádných béček ze 70. let, které kdysi byli znakem nevkusu, brutality, sexu a zvrhlého humoru. Vizuální stránka je prostě mňamka - ať už od skvělé simulace potrhaného/sežmoulaného, či chybějícího filmu (missing reel rulez), nebo nekonečné velmi efektní vyvražďovačky zombíků a pochopitelně také přenádherné ženy, naleštěné bouráky a čopry a střílecí mašinky. Film má naprosto neuvěřitelné tempo, které vás už od počátečních titulků (moc hezké!) nenechá vydechnout. Pokud chcete zažít úchylnou, zvrhlou zábavu a nebo se jen vzdělat, co znamenal tenkrát v Americe pojem Grindhouse, běžte do toho. Je to opravdu vypiplaný cool nářez do posledního detailu, natočený s láskou a s veškerou parádou. Rodriguez a Tarantino jsou mistři!

• 15.8.2009  10:13

S pravděpodobně nejznámějším filmem mistra Bruce Lee mám tak trošku problém. Drak přichází obsahuje skutku skvělé, dech beroucí souboje, avšak zbytek je naprostá nuda. Navíc na mě tento film ve svém žánru s velkou účastí "nehong-kongských" herců působí až nechutně americky a to především v těch méně zábavných (mluvících) částech. Přesto se na něj opět příště podívám - ale jen kvůli Bruce Lee.

• 11.8.2009  11:22

Jedná se o velmi zajímavý a výjimečný film z neobvyklého prostředí plného neobvyklých lidí, obzvláště co se světa filmu týče. Můj dojem z tohoto snímku pana Almodóvara je poněkud rozpačitý. V prvé řadě především skvělá kamera a vizuál, výborní herci (ta trojrole!), pár skvělých retrospektivních scének. Na druhé straně jsem se ale nemohl tak trochu sžít se stylem vyprávění, častokrát jsem byl naprosto ztracen v ději. Ale jako velmi originální krimi tento film beru.

• 4.8.2009  01:11

Siu lam ji, nebo-li Chrám Shaolinu je nádherný, svěží, plný velmi akčních soubojů s úžasnou gradací a skvělými exteriéry/interiéry. Hudba jako tradičně skvěle podkresluje atmosféru jednotlivých scén.Výuka všech technik kung-fu je opět velmi natočena zábavně, efektně a poutavě, a už vůbec ne nudně. Hledáte-li však originální zápletku, či děj, zde i opět nepochodíte. Oproti tomu je zde mnoho úžasných soubojů, ze kterých mohu vyzdvihnout souboj s dřevěnými protivníky v chrámu, či závěrečný, vygradovaný souboj plný emocí. Opilý učitel a vězeň jsou skvělým oživením - jsou to postavy, díky kterým na tento film nezapomenete. Opravdu skvělé kung-fu!    Shlédnuto s originálním anglickým dabingem

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9