Herečka tisíciletí (2001)

Oproti Konovu předchozímu filmu je tohle docela jiná písnička. Všechno to, co se Perfect Blue nevyvedlo, se tady dokonale vydařilo. Kostra zápletky, spočívající v souvislém prolínání mnoha neskutečných střípků ztraceného světa dávných filmů "o honbě za láskou", do kterého dvojice dokumentaristů následuje stařičkou herečku, je originální a celý film působí svěže, ačkoli v sobě nese nikoli jednoduché poselství. A dále: zatímco Perfect Blue je na štíru s hudbou, je hudební stopa k Millenium Actress jedna z nejkrásnějších, co jsem ve filmu zažil. I animace se zlepšila. Celkový dojem je více než vinikající - Millenium Actress je film, který má potenciál dotknout se každého. Konovi se výlet do polohy klasického filmového dramatu napodruhé vydařil.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Pozvolnější tempo filmu a to že se vlastně nic neděje vlastně filmu svědčí. Sžívání se s Martinem Freemanem jako Bilbem narozdíl od dvojky funguje a dělá tak film alespoň trochu koukatelným.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Název filmu by měl správně asi znít "Šmakova dračí spoušť". A slovo spoušť celkem dobře popisuje, co spáchalo přerostlé dítě Jackson s látkou, kterou nebylo jak epicky natahovat. Jediné, co mi zabránilo dát odpad, byla architektura věžovitých staveb a věžovitý král elfů, který bylo narozdíl od čehokoli v tom filmu prostě ... cool.

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Hodnotím jakou fanoušek LOST po první třetině první řady. Seriál je koukatelný, ale trpí mnoha hendikepy. Vykazuje totiž příliš mnoho podobností s jinými seriály a taky nedotaženost. Tak předně, každého okamžitě napadne podobnost s Akty X. Přiznejme si, že stavba seriálu je s Akty X totožná. Fringe se tváří trochu věděčtěji, ale to je další problém. Většina zde prezentovaných fenoménů je až přehnaně faktaskní a vědecky těžko uchopitelná, čímž se Fringe posouvá od reality k fantaskně-komixovému univerzu jakým jsou například Heroes. Pak je ale postava šíleného vědce Waltera Bishopa zbytečná. Sázka na jeho "podivnost" nevychází, zvlášť když v každém udělá totéž: vidí fenomén - pozná fenomén (nejlépe ve stylu "na to jsem kdysi na zakázku vlády dělal") - začne vykřikovat "převezte to do mé laboratoře" a tak dál. Opakující se syžet jednotlivých dílů je další do očí bijící nedostatek. Po pár dílech se vám jednotlivé příběhy budou motat. Zápletky jsou neoriginální a prezentované "paranormální" fenomény dnes už asi nikoho neohromí. Další problém je ústřední mladá dvojice. Anna Torv je úžasná, na Fringe se teď dívám vlastně už jen proto, abych sledoval hru gest její nádherně oduševnělé tváře. Joshua Bell má funkci takového přicmrnávače a podržtašky a jakákoli interakce mezi oběma je nulová - nešpičkují se, netouží po sobě, nemají rozdílné pohledy na věc, prostě k sobě nesedí. Astrid Farnsworth(ová) je role asi tak důležitá, že by ji hravě zastal učenlivější labrador. Lance Redick za svou rolí v LOST pokulhává, jeho jedinou funkcí je toporně provázet dějem a neustále se ptát "Co si o tom myslíte, doktore Bishope?" Já si myslím, že seriál Fringe zapadl někam mezi Akta X a Heroes. Na akta X je ale příliš ujetý, na Heroes příliš málo. Neokouzlí ani vědeckým tajemnem, ani divokou fantaskností. Doufám, že se potvrdí zlepšení seriálu v dalším průběhu sezony. Jestli ne, půjdu s hvězdičkou dolů a přestanu Fringe sledovat. --PS:-- Tak nakonec jednu hvězdičku nahoru. Seriál začíná nabírat na síle, hlavně proto, že se odpoutává od "jakože reálné mysteriózní krimi" do sladké země mnohotvárné nekontrolavatelné fikce. Výtky výše ale stále platí. --PPS:-- Začátek druhé řady znamená zase sešup, přidává se i určitá rozplizlost.

Hudson Hawk (1991)

Fenomenální blbost. Ten film je děsně pitomý, ale ve své době mne bavil.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Sci-fi seriál, který se přes všechny neduhy a nedokonalosti dopracoval až ke své desáté řadě, což také o něčem svědčí. Když jej dávali na Nově, dokázal mne dost často zaujmnout natolik, že jsem se občas proti své vůli na jeden díl podíval. Pak jsem si řekl, že bych to měl vzít od začátku ... no, a ne že bych SG-1 propadl, ale naučil jsem se s ní žít, i s těmi špatnými epizodami. Dávám ****, protože takhle dlouho mne asi žádný seriál znovu neudrží.

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Atlantis mi přijde ve všech ohledech stejná jako SG-1, kvalitativně ale o něco horší. Odtržení od pozemských reálií je na škodu ději, stejně tak i fungl nové postavy, které také nefungují nijak zvlášť dobře. Zde má seriál vysoké hodnocení, protože neběžel v Čechách, na Nově, takže jej vyhledávají jen fanoušci Stargate, kteří jej pak většinou, pro příslušnost k sérii, hodnotí pozitivně.

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

Tak tohle je opravdu hodně špatný. Je to hvězdná brána, přitom to ale není hvězdná brána. Prostě odstraňte z hvězdné brány vše, co jí dělalo zábavnou a zajímavou, přimíchejte k tomu slabý odvar z Galacticy a dalších modernějších seriálů, vylepšete to kupou prázných řečí a nepochopitelných konfktů a nakonec to nařeďte nudou v poměru 1:100. A máte Stargate Universe, na kterém není nic - myšlenka, tajemno, emzáci, humor, fantaskno, spád, moment překvapení. Viděl jsem pilot a další díl a neobjevilo se zatím nic co by nasvědčovalo tomu, že stojí za to koukat se dál. Podle synopsí bude zřejmě celý start seriálu nefunkční kopií startu Galacticy coby "hromadného survivalu". Nevím jak dlouho chtějí autoři nechat diváka čekat na nějakého emzáka a popravdě to ani nehodlám zjišťovat. A rozhodně se mezitím nehodlám babrat v postavách a jejich povahách a konfliktech, když jsou hodně těžko uvěřitelné, naprosto nezapamatovatelné a nanejvýš nesympatické. Zrušit!