Rychle a zběsile 7 (2015)

Už od prvního záběru Vám bude jasné,že tato "nesmrtelná" série nevybočuje ze svého stylu.Hrdinové jdou z akce do akce a vše doprovází vhodná hudba.Efekty jsou díl od dílu lepší a nabušenější(Rockovi svaly taky).Ale ovšem,mluvíme zde o sérii FaF a moc dobře víme,že když je akce,tak postavy dokážou nemožné a nereálnost je na místě.S komplikovaným a propracovaným příběhem nepočítejte,scénář se jenom "veze" na úkor všeho ostatního ,ale tady to lze prominout.I přes "vymazlenou" kameru si lze všimnout,že záběry na Walkera jsou strohé a ořezané,bohužel všichni určitě víte proč tomu tak je a to za chybu považovat nejde.Na konci ono důstojné rozloučení se zmiňovaným hercem nahodí minimálně husí kůži ať už jste nabušený chlap nebo ženská. Z AKCE DO AKCE!!!

Labyrint: Útěk (2014)

Jasně,opět tu máme film podle knižní předlohy,kterou jsem si nepřečetl. Samotný film byl pro mě šok! Vůbec jsem nečekal,že se to tak příjemně vyvine.Ano říkám příjemně.Sice je zde mladší osazenstvo v obsazení,ale to ničemu nevadí,naopak,troufám si říct,že si Vás i získá. Na druhou stranu je to už něco co jsme viděl jinde .Snímek si hodně "vypůjčuje" ze série Hunger Games(2012-2015) ,Ostrov (2005) a dokonce i z hororu Kostka (1997) ,určitě by jste našli spoustu dalších titulu. Ale i tak Vás film osloví a vtáhne do děje a bude i napínat.Přes zauzlovaný a překombinovaný konec,který nám naznačí další pokračování se stále jedná o PŘEKVAPENÍ!!!

Ex Machina (2014)

Další film s tématikou o U.I. a musím uznat,že i tento má svoje rozumné zpracování..Ze začátku Vás zaujme.Na to,že se film nijak neposunuje a odehrává se v drtivé většině mezi "kulisami" ve stejném prostředí,tak si umí ve Vás vybudovat i slušnou dávku napětí,na kterém má velký podíl scénář v dialozích..Na druhou stranu už teď můžu říct,že se jedná o jednorázovou situaci ,protože film Vás už na podruhé ničím neohromí.Ale i přes svoji komornost se jedná o pěkně zpracovaný zážitek. KOMORNÍ!!!

Hvězdy nám nepřály (2014)

Opět podle knižní předlohy,opět jsem to nečetl,asi bych měl zase někdy navštívit knihovnu.Více-méně k tomuto snímku jsem se dostal na doporučení z více stran a jen poslouchal : " Pusť si to,je to smutné a hrozné..." Budiž,pustil jsem si to a musím Vám říct,že ti lidé měli "pravdu".Ono to vážně bylo hrozné.Hrozné se dívat na dva herce,kteří se snaží navzájem dojmout sebelítosti nad svojí nemoci.Hrozné bylo i to,že je film předvídatelný a nemá Vás šanci nijak překvapit,ohromit nebo dojmout,po pravdě o to poslední se bude pokoušet nejčastěji,ale příjde to spíše k smíchu,než k pláči. V samotném závěru zjistíte,že jediné na tomto "dojáku" bylo smutné právě to,co jste už věděli na začátku. PODPRŮMĚR!!!

Chappie (2015)

Číslo 5 žije....jen má trochu jiný vzhled a označení. Hned ze začátku je vidět styl režiséra N.Blomkampa.A proto Vás chytne.Je sice pravda,že až se objeví herci,kteří hrají "záporné"role,tak se bude chytat za čelo a klást si otázku castingového výběru pro obsazování roli.Nebojte,není všem minutám konec a ti "škaredí "herci si Vás i získají.Celková myšlenka filmu je dobře podaná a zpracování má svojí úroveň.Škoda H.Jackmana,který tady moc nezazářil.Škoda vulgárních výrazu a častečných scén s krví,které navýšilo rating na sledováni. POVEDENE!!!

Jupiter vychází (2015)

Wau!...To se jen tak nevidí....takhle pro*rdat 176mega v dolarech... Film stál na svoje poměry opravdu hodně,dokonce bych řekl,že až přehnaně hodně,protože snímek skoro nic nenabídne.Absolutně nezajímavý děj,ze kterého se na druhý den probudíte a už netušíte o čem film byl.Nevýrazné postavy,ke kterým si nenajdete žádnou z lidských emocí.A pak je tady akce,která s povedenými efekty za něco stojí.Bohužel na tom stojí film a vy tak budete odkázání v průběhu dvou hodin čekat na nějakou tu akci.Pro mě a pro většinu z Vás se bude jednat o jednorázovou akci.Pro mě to bylo opravdu SLABÉ!!!

Železná srdce (2014)

Hned ze startu má snímek svoje tempo a hned jen tak nezpomalí.Dalo by se říct,že se ve filmu pořád něco děje.Nemám nic co bych tak vytkl.Herci hraji přesvědčivě.Vizuál a technická stránka je taky dobře zmáklá.Je škoda takových těch klišé ve scénáři,kdy některá z postav musí řešit morální dilema.Film je to pěkný,ale i tak se ve svém žánru nejedná o vrchol. PĚKNÉ!!!

Padesát odstínů šedi (2015)

Knižní předlohu jsem nečetl,tak nemám s čím srovnávat... Tak už došlo i na mě a musel jsem si projít tímto filmem a musím říct,že to cesta nebyla vůbec snadná.Délka filmu je nekonečná.Je pravda,že snímek je do první třetiny svým způsobem zajímavý,ale to jenom do chvíle ,než zdejší "Casanova" otevře pusu a začnou se z něho vycházet laciné dialogy.O nic líp na tom není ani ženské herecké obsazení.A pokud vsázíte na lechtivé scény,tak Vás taky zklamu.Celkový děj se točí kolem takové věci,že na konci filmu budete žasnout,čemu jste věnovali dvě hodiny svého života. LACINÉ!!!

Birdman (2014)

Tento snímek je zajímavý a svým způsobem vyjimečný.Herci hrají dobře a scénarista se opravdu vyřádil.Jsou zde vtipné momentky u kterých se zasmějete,ale je tu i ta dramatická čast,která mohla být trochu víc konkretnější.Nejvice vyjimečnou považuji práci s kamerou a samotným střihem,protože film působí ,jako by byl bez jediného střihu.Film na svou délku určitě zabaví a rychle uteče a nebýt nepřehledného dramatu šlo by hodnocení ještě výš.Ale i tak se jedná o DÍLO!!!

Sharknado 2 (2014) (TV film) odpad!

Pravda,první díl jsem neviděl...pravda,ani o to nestojím. Stějně jsem jsem se nechal opět "napálit" a Asylum mě opět dokázalo,že umí "vypustit"na zemský povrch zajímavý poster,snímek nikoliv.Ze začátku budete mít dojem,že se nebude jednat až tak o takovou sračku a film si v samotném závěru odnese alespoň průměrné hodnocení.Ale jak sami uvidíte,tak čím víc se oddalujete začátku a spějete ke konci,tak se vše zhoršuje.Herci,dialogy,stříh,který je tak nepřehledný a zmatený...efekty,které ani jako efekt nepůsobí.No prostě abych to zjednodušil,je to : SRAČKA!!!