Creed (2015)

Jedná se o klasickou cestu outsidera na vrchol, během které se setkává s mnoha překážkami. Takové téma už se objevilo několikrát, nikdy však neomrzí. Rockyho tréninky mi opět dodaly potřebnou dávku motivace a optimismu. Už se těším na klasický český dabing v čele s Pavlem Rímským.

Sharknado 2 (2014) (TV film) odpad!

U tohoto filmu jsou jen dvě možnosti, jaké zvolit hodnocení. První možnost je bodovat pěti hvězdami jen tak ze srandy. Ta druhá je odpad, protože moc horších filmů snad ani neexistuje.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Seriál na pokračování, který má kvalitní konec, je jedna z nejlepších věcí, co mi mohou být dopřány. Přesně takový Breaking Bad je. Sice mě někdy nebavilo tolik "rodinných záležitostí" , které se dost řeší. Ale vem to čert. Breaking Bad je skvělý a zaslouží si to nejlepší hodnocení. Deana Norrise (strejda Hank), který byl asi má nejoblíbenější postava, si určitě budu dlouho pamatovat a vzorec methamfetaminu, který se objevuje v úvodních titulcích, si budu pamatovat do smrti!

Pot a krev (2013)

Opravdu nevím, jestli je úplně správný nápad, dělat z takových událostí, které se staly, komedii. Jako nepřišlo mi vtipné někomu grilovat ruce a řekl bych, že v realitě to takhle "na pohodu" prostě být nemohlo. Pokud by film neměl tolik výborných a sympatických herců, jako je Mark nebo Dwayne, mé hodnocení by bylo ještě nižší. Jinak fakt jsem se na to těšil a jsem dost zklamaný.

Podfu(c)k (2000)

Napoprvé mi to nepřipadalo opravdu nic moc, ale při druhém sledování jsem byl přikovaný k televizi a neskutečně mě to bavilo. Právem se Guy Ritchie stal jedním z mých nejoblíbenějších režisérů a film Podfu(c)k jedním z nejoblíbenějších filmů!!

Ztraceni (2004) (seriál)

Jednoho dne jsem měl chuť na nějaký nový seriál. Protože Ztraceni šli kdysi na nově a tehdy jsem na to chvíli koukal, řekl jsem si, že se podívám na první díl a uvidím. Následně jsem se musel podívat na další díly a z těch všech záhad jsem byl tak zamyšlený a nervózní, až se mi špatně spalo. V první sérii bylo určitě nejzajímavější letadlo, které našel Lock s Boonem, oživování Charlieho a finále, kdy se otevřel záhadný poklop a proběhlo první setkání s "druhými" na voru. Opětovné setkání Sawyera a spol. s ostatními bylo velmi emotivní a ještě se objevil Pan Eko, který byl dokonalý. 2. série je jedna z nejlepších částí seriálu, záhada s tajemnými čísly mě úplně ohromila a do toho se objevil Benjamin Linus, jedna z nejzajímavějších postav. Poklop se stal mým nejoblíbenějším místem na ostrově. Třetí série byla vcelku nudná z pohledu Jacka, Sawyera a Kate, ale přátelství Desmonda, Charlieho, Hurleyho a Claire jsem sledoval vždy s hroznou chutí a strašně jsem si tuto partu oblíbil. Na konci 3. série mě hrdinská smrt jednoho z mých nejoblíbenějších ve stanici "Zrcadlo" opravdu zasáhla a bylo mi to opravdu líto. Ve čtvrté sérii se objevil Daniel Faraday a Kevin Johnson z lodi Charlese Widmora, naprosto geniální zápletka, a když Benjamin otočil kolem v zemi, nevěřil jsem co se děje. Konec 4. a začátek 5. série považuji za nejlepší část celého seriálu. Přesuny v čase mě úplně fascinovaly. Vidět stavění poklopu a používání všech dalších stanic bylo úžasné, vidět mladého Benjamina a nestárnoucího Richarda Alperta taky. 6. série přinesla odhalení minulosti Jacoba, záhadu černého kouře a minulost Alperta, což objasnilo další neskutečně zajímavý problém. Závěr celého seriálu jsem hodně oddaloval, protože jsem ještě nechtěl, aby byl konec. Shlédnul jsem "Final chapter" a "Final journey" , poslední díl však musel přijít a hodně mě rozesmutnil. U seriálu jsem strávil 6 měsíců, 84 hodin a 42 minut a vůbec toho nelituji. Nejlepší seriál, který existuje...

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

První dva díly mě zas tak moc nezaujali, přesto jsem se však na třetí těšil a musím říct, že jsem neudělal chybu. Rozhodně si tenhle film zaslouží nejvyšší hodnocení. Vůbec nevím, proč jsem zhlédnul celou trilogii tak pozdě, v podstatě až po deseti letech.

Top Gear (1978) (pořad)

Tenhle pořad je jednoduše super. Můžu se zde dovědět dost informací o autech, o technice obecně a o různých zemích, přičemž jsou všechny události podložené výbornými vtipy hvězdného tria Clarkson, Hammond, May, přičemž James mě dostává ze všech nejvíc svým suchým humorem a ve všech závodech a výzvách mu přeji úspěch, přestože má přezdívku "Kapitán Šnek". Všechny napodobeniny Top Gearu, jako je americký nebo australský, se tomuhle nemohou vyrovnat.

Legenda o slavném návratu (2000)

Naprosto dokonalé!!! Film, který mě velmi nečekaně překvapil. Golf mi jako sport nic moc neříká a ani jsem ho nikdy nehrál, tenhle film se odehrává v golfovém prostředí, ale o golf tu v podstatě vůbec nejde. Jde jen o psychickou vyrovnanost a nalezení klidu, který potřebujete, když se o něco snažíte. Will Smith zde vystupuje úplně jinak, než v jeho ostatních filmech (většinou akčních komedií, které nejsou nic moc), čímž si u mě vybudoval respekt a zahrál svou doposud nejlepší filmovou roli. Celé je to doplněné příjemnou motivující hudbou a krásným příběhem s hezkým koncem.

Dannyho parťáci (2001)

Filmy, ve kterých jde o pořádnou, rafinovanou a promyšlenou loupež, prostě zbožňuji a tento film mě absolutně dostal. Naprosto dokonale naplánované, že by na to nikdo jiný neměl šanci přijít, ani kdyby se rozkrájel. Vůbec nechápu, jak někoho mohl napadnout takhle úžasný plán vyloupení kasina. Samozřejmě Brad Pitt a Georgem Clooneym tomu dodali tu šťávu svými skvělými výkony a vše vyšperkoval Matt Damon s Julií Roberts, kteří byli také skvělí. Nejlepší krimi film, který jsem doposud viděl, nemá to chybu.