Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

V podstatě jsem tento film zhlédnul jen proto, že je tu ze všech filmů nejlépe hodnocený a nic zas tak velkého jsem od toho nečekal. Jenže při sledování mě to tak skolilo, že jsem večer v posteli ještě asi hodinu přemýšlel, jestli je tohle ten opravdu nejlepší film, co existuje. Morgana Freemana jsem do té doby moc rád neměl, ale zde mě přesvědčil svou kvalitou a stal se mi hrozně sympatickým. Ještě lepší je ale Tim Robbins v roli Andyho, který vypadá zdecimovaně a psychicky na dně, ale ve skutečnosti je to asi nejchytřejší osoba na světě. Shawshank jsem si pustil ještě několikrát a vždy jsem byl dojat z toho krásného, dojemného a šťastného konce a v paměti mi navždy uvízli hlášky jako "kapku brandy na oslavu..." nebo "ví se o mě, že sem tam něco splaším".

Transformers (2007)

Steve Jablonsky napsal asi nejlepší soundtrack, jaký napsat mohl. Nebýt toho, hvězdičky bych dal jenom 4. Pak jsem taky samozřejmě oblíbil autoboty Optima a Bumble beeho, kterého mi bylo hrozně líto, když byl neprávem zmražen. Dále je tu pak taky skvělý Shia a krásná Megan Fox, která to celé hezky zpestří. Prostě to nemá chybu.

Mládeži nepřístupno (2013) odpad!

Po shlédnutí traileru, přečtení seznamu hrajících herců a poměrně zajímavého českého názvu jsem se na film skutečně těšil a už dva týdny před premiérou jsme se s kamarádem domluvili, kdy na to zajdeme. Po premiéře měl film asi 47 %, což mi přišlo dost málo, ale stejně jsem se pořád těšil. Následně přišel den, na kterém jsme byli domluveni, a já zjistil, že tohle je nejhorší film, co jsem kdy viděl. V podstatě žádný děj a naprosto trapné fóry, kterým jsem se smál jen proto, jak byly blbé. Myslel jsem, že to na sebe bude alespoň trochu navazovat a takhle jsem si to rozhodně nepředstavoval. Na tenhle film se rozhodně nedívejte, dávám odpad.