Max Q (1998) (TV film)

Vedeli ste ze v NASA pracuju sami babraci ktori pokazia kazdy rutinny let, a nedokazu zachranit posadku? Este ze je tu kapitan, spravny chlapik z moralnymi zasadami, ktori z raketoplanom pristane na dvojprudovej ceste.

Já, robot (2004)

Asi najlepsi akcny blockbuster leta. Nieco medzi Terminator 2 a Minority Report. Skvele efekty ,cool hlaskujuci Will Smith a fesna "Spooner girl" uplne zatienia fakt, ze scenar za vela nestoji, ci uz su to stokrat videne postavy alebo tuctova zaverecna pointa kde je nakoniec "vsetko inac nez sa zda", a naviac pri podrobnejsom pohlade porusuje Assimovove zakony. Ale inak odviedol Proyas velmi dobru pracu

Moje levá noha (1989)

Genialny -taky je vykon Daniela Day Lewisa v tomto filme. On asi ani nieje clovek. Zbytok filmu bohuzial tak dobry nieje.

Šarlatové písmeno (1995)

Zda sa ze kniha moze byt pekne citanie, film ma vsak hlupy az smiesny scenar, a to iste plati aj o rezii. Jedine co je na filme zajimave je tak Gary Oldman.

Nelítostný souboj (1995)

Michael Mann dokazal ze vyborny akcny thriller sa da natocit aj bez litrov krvi a ton akcnych scen. Staci mat dobry scenar, skvelych hercov( a treba byt dobrym reziserom)

Marabunta: Mravenci útočí (1998) (TV film) odpad!

Skutocny masterpiece medzi srackami. Neviem ci som kedy videl taky dementny film

Troja (2004)

Na Troy som sa velmi tesil. Ale ako to uz byva len niektore filmy slpnia ocakavanie. Troy ich nesplnila. Brad Pitt je nezabudnutelny, Eric Bana mu zdatne sekunduje, Peter o'Toole standardne skvely a Sean Bean takisto. Aj ostatny herci su vyborny az na Kruger a to drevo Blooma. V Premiere napisali, ze "ustredny milenecky par herecky pokulhava". Ja by som skor povedal ze je chromy na obe nohy. Efekty su primerane rozpoctu, a ocari choreografia subojov. To je ale asi tak vsetko. Hudba je nevyrazna, takmer nepocutelna. A v celom filme chyba nejaky scenaristicky silnejsi moment, ktory by vyvolaval nejake emocie. Takto ostava Troy len obycajnym popcornovy blockbusterom.

Shrek 2 (2004)

Ake mohlo byt pokracovanie mojho najoblubenjsieho animaku? Bolo super! Celkovo je dvojka o dost iny film nez jednotka. Je menej rozpravkova, ale o to dospelejsia, a minimalne rovnako vtipna. Scena reklamy na TV relaciu o rytieroch bojujucich proti zlocinu ako ekvivalent na podobne relacie z TV reality, sa mi navzdy vryla do pamati. Jedine co mi tento skvely zazitok pokazilo bo dabing. Uz sa neviem dockat pokracovania.

JFK (1991)

Najlepsi film aky som videl. Oliver Stone je Pan Reziser. Williamsova hudba je nenapadna, ale skvelo dokresluje dianie na platne. A taky vyborny, herecky vyrazny ansambl nema ani Troy.