Rocky III (1982)

Tenhle dil hodil celou serii uplne jinam. Komorni drama z prvnich dvou dilu nahradil cistokrevnej akcnak, kde jsou hlavni devizou svaly a testosteron. Prerod Rockyho v celebritu me nebavil, mnohem vic se mi libil jako luzr z ulice. Dve veci ale musim vyzdvihnout - Adriana jako sebevedoma a krasna zenska me nadchla. Apollo pak jako pritel a radce exceloval, pro me hlavni hvezda filmu. A ty treningovy montaze..!

Rocky II (1979)

Dvojka je horsim klonem jednicky, ale porad dost spinava a opravdova. A zustal alepson naznak psychologie. Zaverecnej fight je famozni.

Kmotr II (1974)

Rozmachlejsi, epictejsi a vrstevnatejsi nez jednicka. Vitova linie potesi, je jednoznacna, primocara a De Niro zahral, co byla treba. ALE to, co zde predvadi Al Pacino, se neda popsat slovy. Jeho Michael Corleone je zdaleka tou nejtragictejsi figurou, s kterou jsem se ve filmu setkal. Pacinuv herecky rank tu dostal plny prostor, od velkych slov a gest az po naprosty minimalismus, kdy Pacino filtruje obrovske emoce pres pohledy oci ci zaryte mlceni. Jeden ze tri nejvetsich hereckych vykonu, co jsem kdy videl. Malem bych zapomnel, linie Corleonovy rodiny zaujme predevsim svou nejednoznacnosti, kdy neni nikdy jiste, kdo je my a kdo oni. Ve hre, kterou Corleonovi hraji, neni vitezu nebo porazenych. Prohrajou vsichni, kdo se hry ucastni, jde jen o to, jake naklady obetuje. Za postaveni, ktere si Corleonovi zlocinem vybudovali, se zkratka musi platit. Neodvratne, osudove a draze. Co muze byt tragictejsim motivem, nez nechat zabit bratra, abych uchranil rodinu? Fascinujici filmovy zazitek. PS: Neudeleni Oscara Pacinovi bylo zlocinem v primem prenosu.

Blbý a blbější (1994)

Vykladni skrin toho nejblbejsiho, nejprimitivnejsiho a nejprizemnejsiho humoru, ale ja se malem pos.al smichy!