Lettanea

Slovensko
Slice of life lover

<< předchozí 1 2 3 4
    • 17.5.2016  23:47
    Sakamoto desu ga? (TV seriál) (2016)

Konečne niečo osviežujúce, nábeh na najlepšiu vec sezóny.

• 15.5.2016  13:48

Ako to totálne ničí. Bolo mi trápne za všetky postavy dokopy a zasmial som sa max 2 krát za epizódu. Škoda, potenciál to určite malo. Drop po dvoch častiach.

• 13.4.2016  19:30
    Gočúmon wa usagi desu ka? (TV seriál) (2014)

Dlho som Gochuusu odkladal, bolo jasné že to nie je nič svetoborné. Vďaka celkom silnej fanúšikovskej základni som sa však dostal ku veľa materiálom, ktoré ma prinútili dať tomu šancu. Nič prekvapivé sa nastalo, príjemne to však padlo, jedna časť denne k večeri. Čudné je že aj napriek tomu že je seriál zameraný na Chino, že ja som silný lolicon, a Chino je nadpriemerná loli, príliš som si ju neobľúbil. U mňa dominovali skôr Sharo s Rize. Seriál sa mi ale aj tak dostal pod kožu, aj napriek častým trápnym scénam, a myslím že druhá séria mi neublíži. Trochu nadpriemer s pár zaujímavými postavami a úžasným dedkom zajacom. 4*

• 29.3.2016  13:39

420 praise him. Cez prvotne šialený výzor ponúka obrovskú hĺbku. Klobúk dolu. Judáša úplne chápem, na jeho mieste by som síce nevolil zradu ale odchod, jeho reakcia však dáva zmysel. Pohľad "z druhej strany" je fascinujúci, nikdy nikto Judášove dôvody neriešil. Po "Everything´s allright" som dokonca Ježiša znenávidel, bolo by zaujímavé vidieť, ako by ho ľudia brali, keby nebol mučedníkom.

• 28.2.2016  16:48
    Di Gi Charat (TV seriál) (1999)

It's not Puchiko, nyu. It's Broccoli, nyu.

• 15.2.2016  22:25
    Animatrix (2003)

Krásne výtvarne spracované hlboké myšlienky. Som ohromený.

• 7.1.2016  23:34
    Shinmai maō no Testament (TV seriál) (2015)

Škoda. Začiatok a skoro prvá polovica bola celkom zaujímavá, ale akonáhle sa to zmenilo na háremovku, šlo to do kopru. Tuctová kópia DxD. A to malo DxD dobré aspoň prvé dve série. 2* ale som viac menej znechutený. Echhi scény však boli fajn, to však ani zďaleka nevyrieši všetko, hentaiu je našťastie viac než dosť, netreba strácať čas pri podpriemerných veciach.

• 7.1.2016  00:34
    Genšiken 2 (TV seriál) (2007)

Je to iné... iné... Čo viac k tomu povedať. Na začiatku som si mylslel že si Madarameho nikdy neobľúbim, mýlil som sa. A po tom ako som sa namotal aj na mangu (ktorá mimochodom stále vychádza) začínam Madaramemu vážne závidieť, keďže to vyzerá že dostane tú pravú ženskú ktorá spĺňa jeho chute.SPOILER Máme nádej, loliconi! :3 (hádam už viete kto to je ;) ) SPOILER Aspoň chvíľkovo povzbudivý sen :D

• 2.1.2016  03:39
    LoliRock (TV seriál) (2014)

Čudujem.sa že v čiernom Francúzsku vôbec mohli dať do názvu loli.... Inak nič svetoborné

• 27.12.2015  01:37

Som znechutený. Po dvoch hodinách nudy sa zamýšľam kam vkus ľudí, ktorí to tu velebia, speje

• 23.11.2015  16:07
    Valkyrie Drive: Mermaid (TV seriál) (2015)

Vážne seriózne rozmýšľam nad psychickým stavom tvorcov... Koho preboha toto napadne... Ale ak mám byť úprimný - stále lepšie ako Angel Beats!

• 13.11.2015  01:44
    Bezvadná dvojka (TV seriál) (2007)

Vskutku milé a zábavné. Pre mňa (185cm) je dosť komické sledovať Risu vykreslenú ako obryňu. Risa ma bavila (skoro) celý čas (až na pár častí s Mimi ktoré boli zbytočné). Taktiež môžem povedať že mám podobnú povahu ako Otani. Škoda že je to tak nereálne, ale vykreslenie dneštného vzťahu by bolo dementné. Ak by som to mal porovnať s dosť podobnou Toradorou!, Lovely Complex mal určite menej hluchých miest, aj keď mal slabší (či skôr nie tak dojímavý) koniec. Škoda tých pár častí pred koncom, šiel by som možno aj vyšŠie. 4*

• 29.10.2015  23:54
    Ani Tore! EX (TV seriál) (2015)

Tak koho už toto nedokope k cvičeniu...

• 22.10.2015  11:37
    Narcos (TV seriál) (2015)

Ako tu niekto písal, "Kvalita je ve filmovém umění už definitivně v televizní tvorbě." nemôžem nič len súhlasiť. Lepšie ako všetky posrané americné filmy za posledných 5 rokov.

• 11.9.2015  16:04

Príbeh z časov keď ešte rap za niečo stál, celkom dobre spracovaný. A to som metalista.

• 4.9.2015  15:13

Ale vážne, kto by chceš "ošukať" kobylu, pavúka alebo vtáka? Totálne mimo mňa. Hodnotenie radšej nechám na nádejných zoofilov.

• 19.8.2015  22:46
    Ničidžó (TV seriál) (2011)

Prvá polovica výborná, originálna a vtipná, hodná 5*. S druhou je to trocha horšie, slabý OP aj ED, opakujúce sa vtipy... Vidno inšpiráciu u PaniPoni Dash akurát tu sú vtipy oveľa ľahšie na pochopenie takže zanechávajú aj oveľa lepší dojem. Z postáv mám rád hlavne Sakamota (moje budúce domáce zvieratko) a Mio.

• 10.8.2015  21:31
    Haibane renmei (TV seriál) (2002)

Nudné, ták strašne nudné... Jediná vec ktorá za niečo stojí je hudba, tá bola krásna.

• 3.8.2015  00:33

Pár hluchých miest, inak by to bolo 5*. Vlastne klasická háremovka, akurát dievčatá niesú tak otravné ako v bežných háremovkách a hlavný hrdina je výborný.(súcitím s ním vo viacerých "ohľadoch") PANTSU!

• 29.7.2015  21:11

Stopáž nieje ani náhodou prepálená, príbeh stále napreduje, bez hluchých miest. Kikuchiyo je dokonalý, a ostatní samuraji pôsobia veľmi vznešene. Vlastne to nieje len o tom ako sedem mužov zabije 40 banditov, veď majú dedinčanov, je to ukážka výbornej taktiky a stratégie, spolu s výborným príbehom.

• 21.7.2015  21:40

Na fanúšikovský film celkom slušné. Škoda len že všetky postavy okrem moslima boli totálne trápne.

• 21.7.2015  18:46
    Takamiya Nasuno desu! (TV seriál) (2015)

Tak nakoniec z toho nebolo nič zaujímavé, tvorcom dochádza dych už pre Teekyuu! a oni ešte začnú ďalší seriál...

• 16.7.2015  20:42

Zaujímavé je že nad väčšinou z toho som už rozmýšľal, ako môj život ovplyvní pozeranie anime. Nie že by som bol ako Hajime (chlap) ale to všetko anime čo mi prešlo rukami na mne nechalo hlbokú jazvu v duši a určite sa to premietne keď budem starší... Uvidíme.. Hádam dovtedy vyjde aj tretia séria :3

• 16.7.2015  19:30
    Himóto! Umaru-čan (TV seriál) (2015)

Má to svoje čaro, len tomu treba prísť na chuť.

• 14.7.2015  22:27
    Non non bijori: Repeat (TV seriál) (2015)

Pokračuje to v šľapajách prvej série. Viac k tomu netreba. Pribudne pár postáv, niektoré som si obľúbil ešte veiac ako v prvej séri (Candy Store, milujem ju). Kto vie pochopiť o čo v seriáli ide, bude spokojný. 5*

• 14.7.2015  22:22
    Bikini Warriors (TV seriál) (2015)

Keď konečne vyjde niečo čo skvele paroduje RPGčka tak sa to stretne s nepochopením, ale také "Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon?" sa páči? Bikini warriors je určite zábavnejšie, a tých 5 min z neho robí aj omnoho záživnejšie dielko. 3*+

• 26.6.2015  01:52
    Little Busters! Refrain (TV seriál) (2013)

Základ je prejsť novelu. V anime ma viacero postáv priam odpudzovalo, viacero scén bolo nedoriešených alebo vyznelo hlúpo. Názov Refrain nieje tak celkom pravdivý, refrain sám o sebe začína až siedmou časťou, dovtedy je len EX(zbytočnosť) a Rinina route(cesta) pri ktorej nieje tak celkom doriešený koniec(chýbajú tak dve hodiny materiálu). Rinina route mala byť však riešená na konci obyčajných Little Busters, tu to príliš nedáva zmysel, smrdia tu vedľajšie postavy ktoré by tu byť nemali lebo nič užitočné nerobia. Ale aj napriek tomu sa oproti prvej sérii poučili a zapracovali na väčšine nedostatkov, príbeh pokračuje krásne plynule, bez zbytočných kecov. Veľmi však chýbajú myšlienky hlavných aktérov a dôvody ktoré ich viedli k ich činom. Taktiež hlas hlavného hrdinu je dosť mučivý, keby som si naňho nezvykol už v novele asi by ma to poznamenalo. Čo sa týka zmiznutí na konci tak s tými s Angel Beats nemajú spoločné absolútne nič, ak sa pochopí príbeh ktorý vôbec nieje zložitý, tak je všetko krásne zapadá. Takže nakoniec - na novelu to v žiadnom prípade nemá ale pre aké-také pochopenie príbehu bez väčšej hĺbky a väzbám k postavám to stačí.

• 25.6.2015  14:18

Obstojný SAO konkurent? Určite, len či sa to vôbec dá vziať ako kompliment. Tož, Kirito má aspoň väčšie gule. Bell je slabá postava, stále "musím byť silnejší" a nič iné.... Hestia, podradný člen rodu Oppai-Loli, nie prvá, nie posledná, a nedajbože ani zaujímavá, napísaná presne na "obľúbenú postavu". Blondínka bola fajn. RPG mám rád, ale bez zbytočných drístov a ešte zbytočnejších postáv. 2*

• 13.6.2015  19:17
    Little Busters! (TV seriál) (2012)

K anime som sa dostal až po prejdení novely ktorá je VÁŽNE výborná. Po Clannade najlepší príbeh od Key-u. Problém anime je že aj keď má 26 častí, sústredí sa na všetky dievčatá rovnako čo znamená že všetko sa nechá otvorené a je z toho len hlúpa háremovka. Každá z ciest v novele má zaujímavý koniec a je treba prejsť všetky aby sa odomkla finálna cesta, ktorá má... veľmi smutný koniec. Na to však zase nadväzuje Refrain, ktorý skĺbi hrdinove snaženie, podobne ako v Clannade a zapojí Key-ovskú nadprirodzenosť aby sa dosiahlo to čo je potreba. Snáď porozumiteľné vysvetlenie príbehu, anime však nemá šancu (a ani sa nepokúša) tento 50+ hodinový príbeh pokryť. Je tu však aj anime Little Busters : Refrain, ktorý odvádza vcelku dobrú prácu. Neodporúčam pozerať, Refrain sám o sebe stačí. Rovnako ako pri Clannade: After story sa všetko dôležité udeje až v druhej sérii. (V prípade záujmu skôr siahnuť po novele)

• 26.5.2015  20:28
    Kin'iro Mosaic (TV seriál) (2013)

Snaha bola, ale je to slabé, príliš slabé... Postavy sú nevýrazné a Karen s Ayou to neutiahnu. Nemôžem si pomôcť ale keď to porovnám s Ichigo Mashimaro tak Kiniro mosaic tomu nesiaha ani po päty. Pre mňa zbytočne zabitý čas

<< předchozí 1 2 3 4