Ičigo Marshmallow (2005) (seriál)

Najprv musím poďakovať Yennovi že som sa vďaka jeho profilovke ku tomuto seríalu dostal :).Geniálne dielko, vtipné a osviežujúce. Nobue som si obľúbil asi najviac, je prirodzená a dokonalá vo všetkých ohľadoch. Keby sa mi však Mio dostala pod ruku tak je už asi v detskom domove, najhoršie je že som také decko zažil na vlastnej koži. Smial som sa vyšak celý seriál, 5* ako remeň

Tékjú - Season 1 (2012) (série)

Štyri dievčatá na cracku, s veľmi zaujímavými osobnosťami (Hlavne tá úchyláčka). Jeden diel má presne 2:00 z čoho je približne štvrtina opening takže dievčatká musia hovoriť rýchlejšie ako eminem rapuje aby stihli vytvoriť zábavu. Nič nedáva zmysel ale je to sranda, akurát som mal zo začiatku problém stíhať čítať titulky. Určite pokračujem ďalšou sériou.

Mahó šódžo Madoka Magika (2011) (seriál)

Masterpiece. Vlastne mi to pripomína Evangelion, akurát s lepším koncom. Všetko je viac menej podobné, boje proti neznámemu zlu pre záchranu ľudstva, následné odhalenie "temnej skutočnosti" a záver, ktorý je v Madoke oveľa zrozumiteľnejší a lepšie podaný. Madoka však má výhodu. Dievčenské prostredie na začiatku seriálu krásne kontrastuje s poslednými časťami, dadaistické "witches", vážne umenie. Ak sa mám zamyslieť nad príbehovou stránkou, vadila mi bezbrannosť Madoky (čo sa vyriešilo na konci). S postavami sa nedalo tak dobre zžiť, za tých 12 častí to asi ani nejde. (okem Madoky a Homury). Koniec... No, posledné Madokine želanie ma napadlo okolo piatej časti, veď Kyuubey vravel že splní akékoľvek želanie, takže mi príde trocha čudné že museli prejsť toľkými "životmi" aby mala Madoka silu dosiahnuť to čo chcela. V porovnaní s koncom nakoniec všetko príde bezvýznamné, presne ako v Evangelione. Najviac ma však zaujal rozhovor Kyuubeya s Madokou o zvieratkách, má to niečo do seba... ale vegetariánom sa nestanem. 5*

K-ON! - Season 2 (2010) (série)

Ťažko hľadám slov... S Azusou, Yui, Mio, Ritsu a Mugi som sa zžil a budú mi veľmi chýbať. Druhá séria sa od prvej vlastne nelíši, je to len pokračovanie toho istého, príkladu dokonalého Slice of life. Ak chcete K-ON! pochopiť, musíte pochopiť celý žáner... Ťažko tu niekto bude písať aké je to zlé a nudné keď si dá maratón a pozrie celú sériu na jedno posedenie. K-ON! vie rozveseliť, potešiť a navodiť príjemný pocit po ťažkom dni alebo zlej nálade. Jednoznačne jedno z troch najlepších Slice of life-ov. 5*

Non non bijori (2013) (seriál)

Ďalšia perla Slice of life žánru. Vidiecke prostredie pôsobí ešte viac relaxačne, nikto po sebe nekričí, stačí sa len usadiť a odpočívať. Niekedy mi to síce pripadalo ako večerníček ale je tu veľa vtipných momentov, vcelku dobré postavy a Ren-chon, kawaii školáčka s vlastným, "veľkým" rozumom ktorý každého zabaví. Odporúčam pozrieť, po dlhých a náročných dňoch je to veľmi ukľudňujúce (ako celý Slice fo life žáner) Nyan-pasu!!!

K-ON! (2009) (seriál)

Slice of life je môj najobľúbenejší anime žáner a tu sa ukazuje v plnej kráse. Je to len o tom ako s "hlúpym, napoly zasneným" úsmevom sledujem pár dievčat ako robia každodenné veci ktoré sú však nečakane vtipné. Slice of life nie je o príbehu. Nie je inteligentný. Je len o tom že sa vie veľmi príjemne dostať pod kožu a pôsobiť relaxačne. K seriálu - Nikdy by som nebol povedal že sa niečo dokáže vyrovnať Lucky star-u. K-on však Lucky star v niektorých veciach prekonáva, aj keď sú si vlastne veľmi podobné. Na začiatku som sa bál že tu bude priveľa hudby ale členky klubu kupodivu prdia na celé skúšanie a len sedia a pijú čaj, so všetkým čo ku tomu patrí. Z postáv mi k srdcu prirástla Mio a neskôr Azu-nyan, nie len kvôli kawaii výzoru. Yui je mi až príliš podobná, a to vo všetkom... až mi to bolo niekedy čudné. Teším sa na druhú sériu. 5*

Sono hanabira ni kuchizuke wo: Anata to koibito tsunagi (2010)

Najlepšie yuri čo poznám :3 Ono to bude asi preto lebo toho yuri zas tak veľa nieje, ale to nič nemení na fakte že Sono hanabira je proste klasika. Odporúčam novelu, tam je príbeh celkom uspokojivý. Celkovo je noviel 15, zakaždým s iným párom takže si myslím vyberie každý. (Mai x Rea je tretia s poradí)

Spalovač mrtvol (1968)

Hrušínskeho životná rola, takto si ho budem navždy pamätať. "Nikdo už nebude trpět, spasím je všecky" Neviem prečo sa s nim musím stále porovnávať.

Final Fantasy VII: Advent Children (2005)

Totálne úchvatná, nádherná, premakaná, akčná, a graficky neodolateľná jazda. A viete čo? Tá naháňačka bola stále realistickejšia ako nejaká sračka "rýchlo a zbesilo".

Pani Poni Dash! (2005) (seriál)

Paniponi sa dá pozerať dvoma spôsobmi . buď zapnete titulky na "všetko" (vysvetlenia pre úplne každú vec čo sa v seriáli stane, často je vysvetlivkami zabratý celý obraz :D ) alebo necháte len základný preklad a budete sa baviť. Netreba to však brať nejak vážne, ak nieste japonec ktorý hral väčšinu hier z 90. rokov a nevideli ste všetky možné anime tak vám nepomôžu ani vysvetlivky. Tak ako tak, Paniponi je veľmi zábavný a pútavý seriál s rozvinutými postavami a každý sa v niektorej nájde :) (Maho, mahó) Určite odporúčam ale viac ako dve časti po sebe sú psychická samovražda ....5* Mahóóóó