Higuraši no naku koro ni (2006) (seriál)

Všetci odporúčajú nerozdeľovať Higurashi do dvoch sérií ale brať to ako celok, tak ich mám obe za sebou. Prvá séria udržuje pozornosť brutalitou a rúškom tajomstva, dokonca nevadí ani rozdelenie do kapitol. Keby som bral rozdielne prvú a druhú sériu tak s prvou by som bol spokojný ale keď vezmeme v úvahu druhú tak sa tu v príbehu skoro vôbec nepostupuje. Čo je však horšie, s druhou sériu príde odhaľovanie tajomstva ktoré je "zaujímavé" ale len samo o sebe. Druhá séria stráca akékoľvek násilie a akýkoľvek zdravý úsudok. Jediné čo je tu ešte silnejšie je "Sám doma" syndróm, deti zase všetko vyriešia, dostanú uznanie, všetci sú nakoniec šťastní a nikomu sa nič nestane. Kto by toto čakal od toho rádoby "hororu" ktorý bol načrtnutý v prvej sérii? Posledná časť hovorí za všetko, už aj Teletubbies je drsnejší a zaujímavejší..... Takže? Zobrať seriál, polovicu bez váhania vystrihnúť, prekopať, deti obesiť (Rika je jediná čo zapadá do príbehu a je hrozne zlatá :3 ) a potom bude Higurashi vážne zaujímavý a kvalitný. Teraz za prvú sériu 4* ale s tým že ju beriem osobitne. Druhá silnejšie 3* hlavne za nápad.

Danna ga Nani wo Itteiru ka Wakaranai Ken - Season 1 (2014) (série)

Prekvapujúco vtipné a zaujímavé, dĺžka je trochu na škodu ale 20 minút by asi bolo príliš. Problém je že teraz sa to neusadí v pamäti tak je to dobré len na chvíľkové pobavenie. 4*

Toradora! (2008) (seriál)

Nieje to na plné 4*, ale ak to porovnám s inými háremovkami tak z toho Toradora vychádza celkom dobre, + má Taigu (loli, pettanko, tsundere) Aj po dlhšom čase mám Toradoru stále v živej pamäti... Oba openingy a prvý ending stáli za prd, druhý sa celkom podaril. Začiatok podľa zaužívanej predlohy, ale milý. Druhú tretinu dochádza dych, dej sa skoro neposúva a rieši sa Taigina láska ku Kitamurovi ktorého som neznášal z hĺbky duše. Koniec to zachraňuje, a aj keď je to všetko veľmi predvídateľné, vážne ma potešil. Scéna na/pod mostom je najkrajšie vyznanie lásky ktoré som v anime zatiaľ videl. A jedna dobrá rada na záver, posledných 4-5 častí odporúčam pozerať sám, v noci a s balíkom vreckoviek, naposledy som takto reval pri Clannade ;)

Casshern Sins (2008) (seriál)

Od Casshern sins som očakával niečo ohromné, možno aj preto som na konci taký sklamaný. Na začiatku to vyzerá krásne, depresívny svet kde vládne Rozklad a Casshern je sám nesmrteľný. Postupne to prechádza na niečo ako Malý princ. Nevinný (v podstate) stretáva ľudí a robotov, každý mu povie o svojich snoch a nejak ho ovplyvní, tak ako ovplyvňuje on ich, a ich vyrovnanie s Rozkladom. Myšlienka sveta robotov nebola zlá ale bolo tam toľko nejasností že si to kľudne mohli odpustiť. Po troch štvrtinách seriálu kde sa príbeh pohol o kačací krok príde pár posledných častí kde všetko vezmú hopom čo je pre mňa nepochopiteľné, keby to rozdelili rovnomerne, bolo by to oveľa záživnejšie. Koniec ma celkom prekvapil, mal som kopu teórií a ani jedna mi nevyšla. Nechcem tu rozpisovať všetko do detailov ale vážne mi na seriáli vadilo nespočetne vecí a niekedy som len užasle krútil hlavou. Casshern sins nieje zlý seriál, ale rozhodne nieje pre každého a aj tí čo sa do toho raz pustia nemusia dôjsť do konca tak vytešení ako Subjektiv. Pre mňa teda sklamanie, aj keď si to zaslúži svoje uznanie, s ničím podobným som sa nestretol. Po DLHOM uvažovaní 3* , uvidíme s odstupom času./// Odstup času prišiel, a zaslúži si to niečo viac. Ale 5 proste ndám.

Gekkan šódžo Nozaki-kun (2014) (seriál)

Vážne som veľmi prekvapený, už dlhšiu dobu som nevidel seriál ktorý by bol takto vtipný a to úplne bez pomôcok ako moe a ecchi... Ako fanúšik Slice of life žánru som sa cítil ako v raji. Postavy sú skvele prepracované, nápad výborný. Niektoré vtipy po čase omrzia, napríklad keď niekto povie niečo ako "jéj to je krásne, to si určite urobil kvôli mne" tak je pravidlo že to kvôli nej nebolo, aj keď to vždy vyjde vcelku vtipne. Sakury mi bolo ľúto celý seriál, ale smutné je že také tupelo ako Nozaki vážne môže existovať :) (známy) Keď sa chcete zasmiať na niečom s celou (s anime oboznámenou) rodinou, Nozaki je dobrá voľba. Vážne som sa niekedy váľal od smiechu! 4*

Úsvit planety opic (2014)

Chvályhodný počin. Príbeh vinikajúci, kontrasty s ľudstvom geniálne. Jasné, skoro všetko sa dalo čakať (Koba bol zradca už podľa ksichtu :D) ale ono to nejak pasuje a na dobré opičky sa pozerá veľmi príjemne, hlavne keď sa strhne revolúcia ale aj tak som nejak vedel že to skončí dobre (pochyboval hádam niekto o tom že Ceasar prežije?)Ja som Úsvitu planéty opíc podľahol. A v tejto dobre keď frčia samé zombie apokalypsy... Zombie sú nič... Čo môže byť horšie ako opica na koni s M27? :D

Steins;Gate (2011) (seriál)

Pomalší začiatok ktorý sa prehupne do výbornej prvej polovice... Potom nasleduje úpadok pár častí dokola o tom istom a stále sa riešia "malé veci"... S napätím som čakal ako do toho zahrnú SERN a začne to mať grády ale nestalo sa. Podľa mňa hrozné mrhanie potenciálom, mohlo z toho byť niečo úžasné, takto je to len nadhodnotená háremovka...

Boku wa tomodači ga sukunai - NEXT (2013) (série)

Oproti prvej sérii neskutočné zlepšenie, Yozora nemá toľko miesta(je nudná a tupá), ostatné postavy sú prekvapivo vtipné keď sa im nechá priestor a prvých 8 častí som sa bavil bez námietok. Posun príbehu je vcelku fajn až príde posledná časť a tam skončili všetky moje nádeje, totálne posraný koniec, mal som chuť zahodiť to do koša a dať 2*... ALE - po prečítaní mangy to je lepšie, a aj keď je Kodaka strašný blbec a Yozora desne nudná, ostatné postavy to ťahali dobre... 4*

No Game, No Life (2014) (seriál)

Prvé dve časti načrtli príbeh a prostredie ktorého som sa zľakol (to hranie kariet máchnutím spoza hlavy... to robím keď mám tri promile...) ale neskôr sa to veľmi pekne vyvinulo. Posledné časti sú znovu slabšie aj keď na konci sa všetko vysvetlí ale nič to nemení na tom že som sa posledné časti nudil. Celkovo však prekvapivo dobré. 4*

Ore no imóto ga konna ni kawaii wake ga nai - Season 1 (2010) (série)

Neviem prečo nikto nemá Kirinu rád, je úplne dokonalá tsundere(možno pre niekoho až moc), je pekné sledovať ako sa mení, aj keď len veľmi jemne (95% tsun, 5% dere :D) Nakoplo ma to dokonca k záujemu o Visual novely, čo asi musím hodnotiť kladne. Postoj Kirininej kamarátky k jej koníčku je zobrazený veľmi pekne a myslím že človeku na ktorom mi záleží a nevedel by ma pochopiť by som možno aj ukázal práve týchto pár častí. Rozmýšľal som o hodnotení, ale keď som zistil že anime má DVA možné konce (aj keď v princípe sa na konci nelíšia) tak je to obrovský pokrok, aspoň pre mňa a 5* si za to zaslúži... Keby nebolo tých dvoch častí (pred a predpredposledná), tie to ťahajú na 4, ale som vážne rozpoltený... Najväčšie sklamanie je že som na konci čakal "niečo viac" ale hádam si to nechávajú na druhú sériu :)