Fullmetal Panic! (2002) (seriál)

Od fullmetal panic! som toho asi čakal príliš... Je to dosť známy seriál, dokonca som videl odkazy naň v iných anime ale po skončení som si povedal "čo je na tom tak úžasného?" Myšlienka je vcelku dobrá, to že bude mať Kaname nejakú superschopnosť som čakal (ale aj tak ma to sklamalo) boje boli väčšinou bezvýznamné a záležalo na rozpoložení bojujúcich (s Lambda driverom sa to ešte prehĺbilo), vážne nechápem ten zmysel boja - kto chce vyhrať viac, ten vyhrá? Dosť nezmysel, vlastne aj tak vždy vyhral ten dobrý alebo to vytiahol na remízu... Asi v polovici keď sa prestali objavovať vtipné chvíľky som mal chuť skončiť, ale nejak som to prekonal a záver bol uspokojivý. Bola to ale len povinnosť pred Fumoffu z ktorého som pár častí pred niekoľkými rokmi videl a celkom ma oslovil tak dúfam že ma nesklame ako toto... 3* Viac menej sa stotožňujem s komentárom ScarPoul-a

300: Vzestup říše (2014)

Prvá Tristovka sa mi páčila, bolo to niečo nové, brutálne. Pokračovaniu dochádza dych hneď na začiatku, aj keď to neskôr doženie.Už tu nie sú nesmrteľní, len turci s rôznymi predmetmi na hlave ktorí sa snažia poraziť hŕsku lodí ktoré sú menšie a slabšie. Hlavný hrdina je celkovo nudný a bolo by lepšie keby si nechal prilbu na hlave ale po pustení titulkov a veľmi prekvapujúceho Black Sabbathu musím dať slabšie 3* :)

Elfen Lied (2004) (seriál)

Ak to porovnám s inými anime, Elfen lied je asi najpreceňovanejšie anime vôbec. Áno, Nyuu je zlatá ale zúfalo nudná, polovicu seriálu sa dokopy nič nedeje ale stále ma to bavilo viac ako druhá polovica kde sa vysvetľuje prečo je Lucy psychopat. 3* Ak ste to pozerali kvôli kozičkám, odporúčam Highschool DxD, to prekonáva elfen lied vo všetkom, hlavne v príbehu ;)

Seitokai jakuindomo - Seitokai jakuindomo (2010) (série)

Príjemný, nenáročný seriál ktorý pobaví. Postavy ale niesú nijak moc prepracované, vtipy sa po čase opakujú. Množstvo úchylností je nadmieru veľké čo je jediné veľké plus inak by to bol priemer. 4* EDIT: Po dopozeraní musím jednu * strhnúť, od polky to bolo fakt zúfalé, vtipy sa opakovali (a to boli dokopy asi štyri) ... 3*

Ghost in the Shell (1995)

Podľa recenzií som čakal niečo úžasné ale nestalo sa. Anime milujem ale tá kombinácia s kyberpunkom mi nesadla tak isto ako mi nesadol Blade runner. Melancholická, ťažká atmosféra, skoro žiadna akcia len dlhé vykecávanie. Aj keď veľmi chcem, 3* sú maximum čo môžem dať ale nevzdávam sa a idem na dvojku, možno potom zmením názor :)

Šinmai maó no testament - Season 1 (2015) (série)

Škoda. Začiatok a skoro prvá polovica bola celkom zaujímavá, ale akonáhle sa to zmenilo na háremovku, šlo to do kopru. Tuctová kópia DxD. A to malo DxD dobré aspoň prvé dve série. 2* ale som viac menej znechutený. Echhi scény však boli fajn, to však ani zďaleka nevyrieši všetko, hentaiu je našťastie viac než dosť, netreba strácať čas pri podpriemerných veciach.

Haibane renmei (2002) (seriál)

Nudné, ták strašne nudné... Jediná vec ktorá za niečo stojí je hudba, tá bola krásna.

Takamiya Nasuno desu! (2015) (seriál)

Tak nakoniec z toho nebolo nič zaujímavé, tvorcom dochádza dych už pre Teekyuu! a oni ešte začnú ďalší seriál...

Little Busters! - Season 1 (2012) (série)

K anime som sa dostal až po prejdení novely ktorá je VÁŽNE výborná. Po Clannade najlepší príbeh od Key-u. Problém anime je že aj keď má 26 častí, sústredí sa na všetky dievčatá rovnako čo znamená že všetko sa nechá otvorené a je z toho len hlúpa háremovka. Každá z ciest v novele má zaujímavý koniec a je treba prejsť všetky aby sa odomkla finálna cesta, ktorá má... veľmi smutný koniec. Na to však zase nadväzuje Refrain, ktorý skĺbi hrdinove snaženie, podobne ako v Clannade a zapojí Key-ovskú nadprirodzenosť aby sa dosiahlo to čo je potreba. Snáď porozumiteľné vysvetlenie príbehu, anime však nemá šancu (a ani sa nepokúša) tento 50+ hodinový príbeh pokryť. Je tu však aj anime Little Busters : Refrain, ktorý odvádza vcelku dobrú prácu. Neodporúčam pozerať, Refrain sám o sebe stačí. Rovnako ako pri Clannade: After story sa všetko dôležité udeje až v druhej sérii. (V prípade záujmu skôr siahnuť po novele)