• Romantický

Spolehni se (2010)

Je zajímavé, jak dva filmy, které se mi hodně líbily, vyvolávají u spousty mých známých protichůdné reakce. Nokas a Puss.

Vtip (2001) (TV film)

Když jsem ten film kdysi viděla, dlouho jsem se vzpamatovávala. A kamarádka slibovala, že přestane zanedbávat kontroly na gyndě. S odstupem času a přibývajícími roky trochu nechápu, proč se dívat na něco tak bezvýchodného. Nedělám si iluze o tom, že to budu strašit věčně, vím, že pomalé umírání není nic moc, ale dívat se na to ještě ve filmu, to dneska fakt nemusím. Do oblíbených bych si ten film opravdu nedala.

Rodina (2010)

Nezačalo to úplně špatně, ale s postupujícím časem jsem si říkala, proč s tím filmem dělali takové drahoty a rok odkládali dánskou premiéru? No, možná si mysleli, že nasbírá po artových festivalech ceny a pak ho domácí diváci přijmou. Jinak nemám ráda filmy o umírání typu Wit. Myslím, že, kdo to aspoň trochu s někým blízkým prožil, nemusí si to připomínat.

Delhi Belly (2011)

Delí belí, snad to na třetí zátah dosleduju, Zatím funguje jako slušná ukolébavka. Že má dánský herec Kim Bodnia problém s kariérou mi tedy přišlo už delší dobu, ale že se dopracuje k roli Rusa v indickém filmu, i když tedy z produkce Aamira Khana? Občas si vzpomenu na Bollywood Calling: Herec: - „Role v Indii? Tak zoufalý nejsem.“ Jeho agent: - „Ale jsi.“ Takže na třetí pokus dosledováno a závěr mě překvapivě docela bavil. Přestřelka vypůjčená od Tarantina.

Stanley nemá oběd (2011)

Podobně jako Aamir Khan, natočil Amole Gupte osvětový film z indické školy. Ovšem na rozdíl od Aamira Khana, který se obsadil do role chápavého pedagoga, sám sobě svěřil roli toho nejzápornějšího učitele. :-)

Norský nindža (2010)

Nedosledováno, ty skvělé nápady nedokážu ocenit, protože se mi táááák zavíraly oči.

Únik (2010)

Film, který jsem si pustila v 10 večer a který udržel mou nerozdělenou pozornost. To se nestává často. I toho otce bych dokázala pochopit, lidé, na kterých leží velké břemeno, bývají občas nesnesitelní. A občas se pak omlouvají, ale dlouho to nevydrží. V podstatě mě to povzbudilo, že já svou přepracovanost zatím pořád zvládám lépe. :-)

Pax (2011)

Film, který někteří kritici označili za nejhorší norský snímek všech dob, nebyl nakonec tak špatný. Ale o čem to vlastně bylo?