• Romantický

Ahiru to kamo no coin locker (2007)

Flashbacky, které na rozdíl od indických filmů obrací postupně příběh vzhůru nohama. Bezva.

Bose: Zapomenutý hrdina (2005)

Spíše televizní inscenace, možná minisérie by z toho byla dobrá. Závěrečné titulky: „Nebýt jich, nebylo by svobodné Indie.“ Opravdu? Možná, kdyby je Japonci podpořili dříve. To mohla mít celá 2. světová válka poněkud jiný průběh.

Bbuddah Hoga Tera Baap (2011)

Puri Jagannath, režisér telugské pecky Pokiri, se pokusil vzdát poctu Amitabhu Bachchanovi. :-) „Bbuddah bude tvůj otec.“ Vijju Bbuddah je stárnoucí nájemný vrah, ale pořád eso. Ovšem při plnění nejnovějšího úkolu vychází najevo, že svět je plný jeho potomků. I na špatné straně barikády. Ač to podle imdb komedie není, propadali jsme při sledování hurónskému smíchu. Jen doufám, že jsme to správně pochopili, že ten film nebyl myšlen vážně. Protože pokud ano...

Game (2011)

Takový normální spotřební film na zabití jednoho večera. Splnil svůj účel. Jeden z logických otazníků: Jak rychle se policisté obyčejně vzdávají své léta pracně budované "undercover" pozice? A pak ta mezinárodní policie se sídlem v Londýně: Pracuje v ní někdo jiný než Indové? :-)

Ach, ti dospělí! (2008)

Dvě hvězdy a to si silou mocí snažím odmyslet děsivý plechový dabing Cinemaxu s totálně vypuštěnými švédskými dialogy v okamžicích, kdy to mohlo mít význam. (Setkání Anniky s jejím přítelem - detail obličeje - mluví spolu dva Švédové, žádný Francouz na obzoru, který by jako mohl nerozumět, a podle odposlechu si říkají docela důležité věci.)

Unnale Unnale (2007)

Soundtrack jsem poslouchala dávno před tím, než jsem viděla film a stal se mým oblíbeným. O filmu to ale říci nemůžu. Karthik se rozešel s Jhansi. Po čase se opět potkají v Austrálii. Je tu ale také Deepika... Chápu, co tvůrci chtěli filmem říct, je mi to sympatické. Ale podle mě to šlo říct mnohem rychleji.

Dil Hi To Hai (1963)

Raj Kapoor co by synek bohatých rodičů. Ovšem v dětství byl hamižnou tetou odložen k chudé chůvě. Teta místo něj své bohaté sestře podstrčila vlastního syna, aby mu zajistila bezstarostný život. Když se má ale uskutečnit svatba domnělého syna s ještě bohatší Jamilou, objevuje se na scéně pravý syn. Všichni ho ovšem pokládají za chudého zpěváka Chanda. Ten si ovšem ihned získá Jamilino srdce a trnitá cesta k lásce začíná.

Tere Ghar Ke Samne (1963)

Před tvým domem. Dev Anand jako architekt, který se snaží usmířit svého otce s jeho úhlavním nepřítelem sousedem a zároveň pro sebe získat srdce sousedovy dcery.

Gama no abura (2009)

Film o lidech, kteří se velmi svérázně vyrovnávají s bolestnou ztrátou. Už jsem těm japonským podivnostem odvykla, ale milé to bylo. Především scénka s medvědem. :-) Trailer.

Always Kabhi Kabhi (2011)

3,5. Film z produkce Shahrukha Khana. Díky tomu má cameo v závěrečné písni.