Naši furianti (1983) (divadelní záznam)

Na inscenaci jsem se podíval díky komentářům tady na csfd a hra je provedená opravdu pěkně. Zajímalo by mě, jestli publikum o sto let dříve, když byli Furianti sepsáni, bylo srdečnější, ne tak chladné a upjaté. Zdálo se mi, že hra je původně psána tak, že počítala se živějšími reakcemi diváků, které by celkový zážitek ještě pozvedly. Časté záběry do publika jsou zábavně svérázné - díky jim mi z této inscenace asi nejvíc v paměti utkví pohled na pána uprostřed, který měl v divadle brýle se zatmavenými skly.

Návrat do budoucnosti (1985)

Viděl jsem poprvé v pubertě někdy kolem r. 1987 jako první film, který jsem viděl u známého na VHS. Od té doby jsem to neviděl, až zase letos, po 30 letech. Svěží komedie, uteklo to rychle a bavil jsem se dobře. Osvěžující je hlavně absence počítačové grafiky.

Návštěva z temných koutů vesmíru (1967)

Netušil jsem, že Angláni měli tak velkou produkci levných sci-fi filmů. Nejlepší na tomto jsou exteriéry starého anglického venkova.

Nebe a dudy (1941)

Než jsem pustil video, díval jsem se na csfd. To se všichni zbláznili, že to tak chválí? jsem si říkal. Ale on je to opravdu vydařený film. Stojí a padá s p. Plachtou, ale stejně i s p. Marvanem. Člověk na ně kouká a jen si myslí: dva mistři při díle. Opravdu to byla jejich práce, tohleto předvádět před kamerou? Proč to v jejich podání vypadá tak snadno a samozřejmě? Ale proč pak všichni ostatní jsou tak nepřirozeni?

Nechte to na mně (1955)

Film čistý odpad, trapný od začátku do konce. Jedna hvězda za myšlenku, že se musí umět říct ne, to je důležitè. Když se nahromadí moc úkolů, které člověk nezvládá, je to smutné téma. Při dnešních pracovních hodinách, co musí řada z nás trávit v práci, u tèto komedie spíš mrazí, co všechno mám kde nehotové nebo špatně. Pozoruhodná kombinace p. Nový, p. Frič a p. Forman.