• Thriller

Jason Bourne (2016)

Další dvouhodinovka z asi nekonečné série agenta Jasona Bourna, amerického následníka agenta jejího veličenstva britského J.B. - 007. Klady: akční scéna na pozadí protivládních rebelií v Athénách; vše následné sice opět předvídatelné, ale ok. Snad další díl zůstane alespoň na stejné úrovni.

Chartúm (1966)

Stará klasika o záplatovanejch alahakbárech.

Miliardové výkupné (2016)

Z bandy rozmazlených odrostlých fakanů se během chvíle zázračně stane nejdříve klub soudržných skautíků a následně bojová jednotka čelící tupým únoscům. Krutá oddychovka pro jedno oko a ne v kině.

Bělyj tigr (2012)

Rusové se nebáli vnést do válečného filmu také trochu mystery okultismu. Závěr se hodně ztrácí. Klady: hudba Richarda Wagnera; tanky, tanky, tanky.

Lady Gaga Presents: The Monster Ball Tour at Madison Square Garden (2011) (koncert)

Hodně průměrné. S úspěšným turné Gaga začala 27.11.2009 v Montrealu a ukončila ho až 6.5.2011 posledním vystoupením v Mexico City. Evidované tržby cca 140 mil. doláčů. Track list: 01. Dance In The Dark - 02. Glitter And Grease - 03. Just Dance - 04. Beautiful, Dirty - 05. The Fame - 06. Lovegame - 07. Boys,Boys,Boys - 08. Money Honey - 09. Telephone - 10. Speechless - 11. You And I - 12. So Happy I Could Die - 13. Monster - 14. Teeth - 15. Alejandro - 16. Poker Face - 17. Paparazzi - 18. Bad Romance - 19. Born This Way

Teror na kolech (1987)

Naši Černý baroni, trochu švihnutý Tankovým praporem, doplněno jakoby parodováním válečných hitovek opačné frakce, jako Tucet špinavců nebo Orlí hnízdo, vše v už skomírající Třetí říši. Existuje v němčině, ale neměl jsem štěstí. Výzbroj a výstroj neřeším, protože to byla výpravná hrůza.

USS Indianapolis: Boj o přežití (2016)

Film Operace žralok /1991/ jsem viděl v době jeho vzniku a je určitě lepší. Zápory novinky: je pravda, že skoro 2/3 posádky požrali žraloci, zde však zpracováno skoro jako Čelisti; do té vody taky mohli nahnat víc komparzu; odfláknuté linky o záchraně a pak i procesu s kapitánem. Klady: dobové záběry, fotografie i pár slov přeživších ze současnosti; hudba.

Správní chlapi (2016)

Obrovským plusem a štěstím této odpočinkově oddychové komedie byl fakt, že do hlavních rolí nebyl obsazen uječený afroameričan a zženštilý mexikánec, kteří by pořádně přehrávali, aby si zajistili dostatek úspěchu u multikulturního osazenstva amerických státních středních škol.

The Siege of Jadotville (2016)

Absolutně neznámá událost slušně zpracovaná a v závěru vysvětlená. /škoda, že nepadla zmínka o tom, kolik to nepřežilo útočících bubáků/ Na archivaci film však není. Spíš bych zařadil do sk. Válečné / Drama.