Millerovi na tripu (2013)

Natočiť v dnešnej dobe fakt vydarenú komédiu, to je podľa mňa až umenie. Len raz za čas sa objaví film, ktorý sledujem v štýle "ak sa schuti nesmejem, tak sa aspoň priblbo usmievam". Tentoraz v mojich očiach všetko na jednotku, vydarený "náhodný" sled tých najbláznivejších udalostí, humor naplnený až po okraj a hlavne dokonalá herecká partia na čele s Jasonom Sudeikisom. Nebojím sa vlepiť 5*, čo v tomto prípade znamená krásnych 90%. A veru by som si to pozrela znova, hoci je len zopár čistokrvných komédií, ktoré si to u mňa vyslúžili.

Shutter (2004)

Nejakým prapodivným spôsobom si to pýta 5*. Veľmi ľutujem, že som si najskôr pozrela americkú verziu, pretože originál je proste originál a tá ázijská atmosféra sa dá len málokedy nahradiť čo i len solídnym remakom. Tlieskam podareným ľakačkám, hnusnej maske v hlavnej úlohe aj výbornej hudbe. K tomu perfektne originálny a zaujímavý nápad. Skvelé. Snáď jediný problém mám s rozpoznávaním jednej mladej Vietnamky-Číňanky-Thajčanky od druhej. Najradšej by som im na čelo nalepila farebné štítky s menami. Každopádne však ducharina jak blázen! :D

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Úplná lahôdka! 10 dôvodov, prečo sa oplatí vidieť a prečo je to u mňa za 5*. 1.Humor na popukanie. 2.Robert Sheehan (a to aj napriek tomu, že som od začiatku fandila Simonovi). 3.Záplava naozaj zaujímavých schopností. 4.Skvele vybraté prostredie (kde inde sa väčšina seriálu odohráva v komunitnom centre v partii VPP?). 5.Parádne zamotané situácie. 6.Každá postava má svoj osobitý charakter a celkom spontánne sa rozvíja. 7.Humor na popukanie (že už to tu bolo? jedenkrát nestačí...). 8.Celá atmosféra je veľmi nákazlivá, až je na tom človek závislý a to je najväčším úspechom každého seriálu. 9.Hoci v tretej sérii zmizol Nathan, stále je to za 5* (aspoň jeden seriál som nepozerala len kvôli svojmu obľúbencovi, som na seba hrdá). 10. Hoci som sa štvrtej sérii vyhla, aj tak je to za 5* a to už o niečom svedčí!

Lesní duch (2013)

Videla som horor. Značka: No.To.Ma.Poser. Schopnosť ohodnotiť a okomentovať prišla až po dvanástich hodinách po prvom zhliadnutí (a je dosť možné že aj po poslednom). Nie je to najdesivejší film aký som kedy videla a hlboko pochybujem, že pre niekoho taký bude. Ale má to šťavu, výborné tempo, žiadne dlhé vykeciavačky, špinavú chatu kdesi uprostred ničoho a hektolitre krvi, ktoré sa nedajú prehliadnuť. Nemôžem povedať, že sa mi to páčilo, na to som príliš duchársky založená. Ale v rámci žánru a mojich očakávaní to lepšie dopadnúť snáď ani nemohlo!

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

A zase raz - uletené veci sú dobré veci! Srší to energiou a nápadmi a neverila by som, že dokážem na nejaký film reagovať slovom "sympatický", ale tento taký bol. Užila som si prakticky každú minútu, nenudila som sa a trvám na tom, že je to prkotina, ktorá nedokáže nebaviť! Aby som sa pri komédii schuti a nahlas rozosmiala, to sa stane len občas a naposledy to bolo pri Clerks 2. Takže to asi nedokážem vysvetliť, ale bude to za 5*. A vlastne viem to vysvetliť: Kieran Culkin bol fenomenálny!!

Stoker (2013)

Stále v podstate nemám slová, ktoré by to dokonale vystihli. Absolútne som nevedela do čoho idem, nemala som tušenie o čom to krucinál je a či nemám náhodou čakať, že na mňa odniekiaľ vypáli gróf Dracula. Šla som do toho naslepo a neľutujem, k tomuto vlastne ani nie som schopná napísať zmysluplný komentár, len by som chcela do neba vyniesť hercov - Mia Wasikowska a Matthew Goode spolu fungovali priam božsky. Nepamätám sa, kedy som naposledy videla film, v ktorom by mi nevadilo nič, veľké prázdne nič! Už som to videla dvakrát ale stále mi to nestačí a pustím si to znova. P.S. Klavírny duet mi vzal dych...Nádhera.

Star Trek (2009)

Baví ma tá energia a tempo, baví ma ten vtip (výbuchy smiechu prichádzali v pravidelných intervaloch a keď sa na scéne objavil Simon Pegg, takmer som si od smiechu vylomila čelusť - ten chlap má dokonalú mimiku); baví ma príbeh, atmosféra, herci aj ich vykreslenie postáv (tak úžasne natrieskané obsadenie som už dlho nevidela). J.J. Abrams spravil to, čo bolo najmúdrejšie - natočil efektnú, akčnú, vizuálne dokonalú, do komerčného obalu hrubo zabalenú dvojhodinovú oddychovku, ktorú si prosto nejde neobľúbiť a ktorá jednoducho zákonite musí pokračovať ďalšími dielmi. A hoci som ešte pred pár rokmi tvrdila, že sa na Star Trek nikdy nedám nahovoriť, dnes už sa považujem za jednu z Trekkies. Zrodilo sa jedno z mojich božstiev moderných sci-fi a jedna stránka mojej osobnosti sa môže s hrdosťou nazývať "nerd".

Útěk do divočiny (2007)

Krásne. Príroda absolútne prenádherná a duša človeka (mimochodom mimoriadne čudného človeka) rozpitvaná filozoficky, psychologicky i fyzicky dokonale. Áno, sloboda, dobrodružstvo ale aj veľká dávka blbosti, keď už to tak musím nazvať. Všetko to podtrhla výborná, pod kožu zaliezajúca hudba, skvelý Emile Hirsch a hlavne vynikajúca réžia. Sean Penn mi práve dokázal, že je nielen výnimočným hercom, ale aj rovnako dobrým režisérom. Chápem, čo ho na tom príbehu tak nadchlo - čítať knihu musel byť úžasný zážitok.

Hannibal (2013) (seriál)

Po štvrtej časti už musím konštatovať, že sa mi to páči a baví ma to stále viac a viac. Hugh Dancy je ako mladý Will Graham prekvapivo veľmi presvedčivý a dodáva postave šťavu, ktorú som doteraz nevidela ani vo filme ani v knihách. Mads Mikkelsen ma maximálne potešil, radosť pozerať! Zatiaľ je teda všetko nadpriemerné až vynikajúce, atmosféra na jednotku! Predbežne päť hviezdičiek a uvidíme, kam sa to uberie... __ Priebežný doplnok: po 10. časti som stále nadšená a mám taký pocit, že moje nadšenie sa už bude len stupňovať. To napätie už nejde ani pokrájať, to proste visí vo vzduchu, je také husté že sa tam sotva drží. Perfektné! __ Po prvej sérii číra a absolútna spokojnosť.

Počátek (2010)

Celkom bez hanby priznávam, že som sa niekde v polovici, v tretej snovej rovine, niekde medzi extra-pomalým záberom padajúcej dodávky do vody a anti-gravitačným súbojom na chodbe nenávratne stratila. Zvyšok filmu som dopozerala s prihlúplo naklonenou hlavou uvažujúc, ktože to teraz vlastne sníva. A po pár dňoch, keď som neodolala a znova sa k tomu vrátila, zistila som, že Nolan so svojou dokonalosťou prosto len tak neprestane. Kým ten chlap natočí zlý film, to sa ešte načakám, ak sa vôbec dočkám. Celkom nadšená som ostala pri hereckej zostave - skrátka skvele nakombinovaná partia! Výborne zvolená téma, preplnené originálnymi nápadmi, čertovsky efektne natočené. Och, zase nemám čo vytknúť. No čo? Je to jeden z mojich obľúbených filmov, nechajte ma dospievať môj chválospev! Neopakovateľné (hoci pri Nolanovi človek nikdy nevie...). Neuveriteľné (ale zle sa mi po tom zaspávalo). Epické (to by to možno aj vystihlo...).