Den, kdy se zastavila Země (2008)

Opět případ filmu, kde si vzal režisér příliš slavnou předlohu, kterou poté nebyl schopen uspokojivě zvládnout. To i starý a nudný E.T. je zábavnější.

Rendezvous with Rama (2003) (studentský film)

Tato studie trochu předjímá případný film, který doufám jeho tvůrci nezvorají. Uvidíme.

Stav nouze (2005) (TV film) odpad!

Na snímek, který by zfilmoval slavný bestseler T. H. Blocka "Mayday", jsem dlouho čekal. Netušil jsem ale, že výsledek bude tak podprůměrný, až diletantský. Divím se, že si někdo s tak malými filmařskými schopnostmi troufne na tak velký cíl - pak z toho vznikají tyto nesmysly!?

Letiště (1970)

Film je sice 42 let starý a tedy i v určitém směru poplatný své době, ale prozatím se mu nevyrovnal žádný z katastrofických snímků s leteckou tematikou.

Let číslo 93 (2006)

Skvěle vystavěný příběh. Bohužel pravdivý.

CoMyJenVíme!? (2004)

Každá nová teorie je pro někoho nepřijatelná - a pro někoho naopak jednoznačně vizionářská. V případě tohoto filmu je ale víc než nutné umět tzv. číst mezi řádky. Obsahuje momenty, díky nimž je výjimečný.

Byl jednou jeden... život (1987) (seriál)

Tento seriál mám opravdu rád. V dětství na mě dosti zapůsobill a byl také jednou z příčin, proč jsem se později stal lékařem.

Cosmos (1980) (seriál)

Nerad superlatizuji, ale pokud vezmu v úvahu dobu, kdy tento projekt vznikl, není možné ho ohodnotit jinak, než jako geniální, originální a vizionářský. Skvělý protipól našim popularizačně zdařilým Oknům vesmíru dokořán.

F. L. Věk (1970) (seriál)

Půvabné vyprávění, herecká mistrovství, černobílá televizní patina, dnes už klasická filmová hudba, neotřelé kostýmy a výprava a samozřejmě charismatická práce režiséra Františka Filipa: To je F. L. Věk.

Robin Hood (1984) (seriál)

Těch prvních 11 dílů s Michaelem Praedem v hlavní roli jsou skvělé - ovšem ty ostatní hodnotím přesně naopak, jako historický kýč. Bohužel! Vedení projektu mělo i nadále zůstat v rukách původního scénáristy a režiséra.