Alexander Veliký (2004)

škoda že celý trojhodinový film tak vlastne obsahuje iba jednu dve veľké bitky a tým sme klasický obsah pojmu akcia vyčerpali. Toto obávam sa bude kritickým bodom pre mnohých divákov ktorí pôjdu na známe mená a výpravné dobrodružstvo. Treba poctivo povedať, že Alexander nie je ani Gladiátor, ani Statočné srdce, ani Trója. V dobrom i zlom zmysle slova. Má totiž väčší vnútorný náboj v kladení si otázky kto hrdina vlastne je než spomínané diela, ale chýba mu zase ich rytmus akcia a dravosť. Rád by som sa mýlil ale asi mnohí budú z tohto filmu odchádzať sklamaní. 65%

Amazing Spider-Man (2012)

Je to problém, reštartovať sériu presne po 10 rokoch? Je, pretože ľudská pamäť si ich vráti akoby nič. Mal Marc Webb šancu urobiť sériu inak mať lepší štart? Teoreticky nie a prakticky... je to ťažké. 60%

Atlas mraků (2012)

Problém vo filme sa po istom čase začína vynárať v štýle rozprávania.Film nemilosrdne skáče medzi scénami, často bez logiky. Divák sa nestíha stotožňovať so sympatickými postavami a hlavne v budúcnosti nestíha vstrebávať jednotlivé detaily ktoré by mu pomohli mozaiku rozlúšiť.4* som dal hlavne za koniec filmu. 75%

Austrálie (2008)

Austrália mala byť magický film. Výpoveď slávnych Austrálčanov o ich milovanej krajine. Príbeh o prerode národa, o láske, o pomerení sa s Aborigéncami.Zatiaľ čo príbeh postupne rastie a graduje kamera sa skôr postupne uťahuje do ústrania. Obrazovo najmagickejšia mi prišla prvá polhodina s predstavovaním hrdinov a miest. Ako rástla potreba pracovať s digitálnymi trikmi tak sa kúzlo obrazu zmenšovalo, a meno svojho autora pripomínalo iba občasnými hrami s farbou a prostredím.Austrália si toho nabrala na plecia mnoho a aj keď všetko neuniesla k úplnej spokojnosti stále je to poctivý kus príbehu ktorý stojí za to vidieť. 65%

Avengers (2012)

Whedonov talent zjednotiť zdanlivo nespojitelné sa osvečil,vytvoril harmóniu výbušnej zmesi,dejovych prvkov, humoru inteligentny dej a dosť dobrú akciu.Nechýbalo plno syláckych reči heroických dialogov a komiksovej absurdnosti.Whedonon vak urobil namiesto klišé film ktorý (ako v mojom pripade) pobavý aj kriteckého divaká. 88%

Batman začíná (2005)

Batman Začína si plným právom nárokuje post najlepšieho filmu o Batmanovi všetkých čias zvádza tuhý boj o prvú priečku svojho žánru a je hlavne veľmi dobrým filmom.Absencia špeciálnych efektov dodáva videnému nádych skutočnosti a necháva akciu a výbuchy zvlášť vyniknúť.Batman Začína je dokonalý nie len po stránke mytológie a technického prevedenia ale hlavne po stránke atmosféry. Aj chaotické boje prispievajú svojím kúskom k vytvoreniu verného obrazu Batmana. Častokrát sú scény nakrúcané skoro až hororovými postupmi, z pohľadu obete v slabom osvetlení.Na koniec som si nechal to najdôležitejšie a to samotného Christiana Balea. Musím povedať, že sa mi jeho obsadenie od začiatku veľmi pozdávalo, keďže sa na úlohu hodí nielen fyzicky, ale hlavne je vynikajúci herec ktorý nezanikne v obklopení toľkého talentu. A Bale ma nesklamal... 95%

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Bláznivá hlupa láska má tri silné triumfy. Veľké množstvo presne zahraných scén. Či Calova i Jacobova premena riešenie nevery, čarovné objavovanie novej lásky alebo riešenie tej nepeknej krízy, všetky sú skvelo napísané a herci presne žmýkajú zo seba pocity. Po druhé, dialógy. Aj keď pár skvelých hlášok odznelo v traileri, v plnej stopáži čakajú ďalšie desiatky, minimálne Jacob má neskutočne napísané repliky od začiatku do konca. Nejde pritom iba o jednorazové rečnenie, ale aj vážne dialógy vedúce k stanovenému cieľu. A aby film vyznel takmer dokonale, dostal neskutočný casting.Určité klišé v závere je snáď jediným záporom výborného celku. Žáner romantickej komédie žije a má nového zástupcu. 75%

Bratři (2009)

Jim Sheridan sa ukázal v tomto filme nielen ako dobrý režisér, ale aj ako skvelý psychológ. Herecké trio Tobey Maguire, Jake Gyllenhaal a Natalie Portman je veľmi presvedčivé. Bratia akoby skutočne boli bratmi aj pohľad v očiach majú rovnaký.Najväčšie výkony predsa len podáva Maguire v tejto snímke prešiel najdramatickejšími zmenami.Pozrite si to, neoľutujete. Napriek príliš prostému a prozaickému názvu ide o prepracované a viac, než dobré dielo. 90%

Cesta do fantazie (2001)

Cesta do fantázie môže evokovať pocity z iných kultúrnych okruhov.Samozrejme pocity sa môžu zhodovať, ale v konečnom dôsledku nie je fantastický svet Sen žiadnou ríšou divou, ale geniálne vytvorenou fantáziou.Celý čas filmu budete hltať haldu originálnych nápadov a čiastočne uvažovať, že ak by tento film mal ešte aj poriadny dej a nie len sériu scén, bol by úplne fantastický.Po vzore ostatných produktov však všetko na konci do seba zapadne a fantastický sa uzavrie.Jeden z najlepší animákov aký som kedy videl . 100%

Collateral (2004)

Herecké spracovanie hlavných postáv je na vysokej úrovni Cruisovi šediny aj záporná postava dokonale sedia a Jamie Fox so svojou komplikovanou postavou Maxa robí čo môže.Collateral ma dokonale vtiahol do deja a aj keď bol koniec od začiatku jasný vôbec som sa pri jeho sledovaní nenudil. Priaznivcom trilerov sa dá len odporučiť. 75%