Bronco Billy (1980)

Téměř každý film C.Eastwooda mě dokáže něčím zaujmout, v tomto případě se podařilo skloubit život potulných cirkusových umělců s problematikou života lidí žijících doslova ze dne na den bez větší životní perspektivy. Ukazuje, jak málo někdy lidem stačí k přežití a žití , aniž by to pociťovali jako újmu či příkoří, dovedou se radovat z maličkých, byť pofidérních úspěchů , ale přitom každý z nich sní svůj vlastní sen o velkém životě s velkým Ž. Nenásilně a s grácií natočený film o tom, že není důležitý cíl, ale cesta. Film, ke kterému se budu vždy rád vracet.

Nezbedný bakalář (1946)

Tato veselohra na motivy povídek Z.Wintra jistě patří k těm méně známým filmům se skvělým Zdeňkem Štěpánkem v hlavní roli , o to více překvapí svou lehkostí a množstvím skvělých hlášek . Svým tématem – postoj vrchnosti a mocipánů ke vzdělání a umění vůbec – si uchoval naprostou aktuálnost až do dnešních dnů, až si člověk povzdychne, jak málo se od té doby změnilo. Za pozoronost stojí mimo jiné i často opomíjená hudební stránka filmu. Příjemný film s trvale platným poselstvím.

Inspektor Lavardin (1986)

Aby vyšetřovatel poslal zcela vědomě do vězení někoho za něco, co vůbec nespáchal, byť by důvod byl sebešlechetnější, to tady ještě nebylo, opravdu pozoruhodná a zvláštní kriminálka, která zaujala, a to hodně, člověk měl o čem přemýšlet.

Ken Park (2002)

Vůbec to není takový odpad, jak by se mohlo zdát podle některých hodnocení. Film s pornem nemá nic společného, možná pro puritány nebo ty, co skutečné porno nikdy neviděli, dle některých recenzí to tak bohužel vypadá. Clark natočil vcelku realistický film o životní náplni skupiny mladých lidí, nebál se použít přitom trochu eroticky šokujících scén s použitím orálního sexu nebo masturbace . Nemyslím, že jeho cílem bylo hlavně šokovat, naopak šokující je vše kolem ale hlavně neuvěřitelný nihilismus mládeže i jejich rodičů, kteří nedokáží pro sebe a už vůbec pro své vlastní děti najít smysluplnou náplň života, takže jim nezbývá nic jiného než sebevražda nebo nekonečné sexuální ukájení. Režisérovi se pouze nepodařilo provést diváka celým příběhem tak, aby sa ani na chvíli nenudil. I tak ale film svůj účel splnil, v čem mě utvrdily výše zmíněné až přehnaně záporné kritiky. Nenechte se jimi odradit.

Lady Snowblood (1973)

Opravdu komicky působící gejzíry červené barvy místo krve, jinak to šlo, lehce nadprůměrný zabijácký film o jedné krvavé pomstě.

Agatha Christie's Poirot - Záhada modrého expresu (2005) (epizoda) odpad!

Vizuální tragédie, kamera naprosto otřesná - snímání zhruba z půl metrové vzdálenosti, v záběrech se víceméně střídaly pouze hlavy, ne opravdu tohle nešlo dodívat do konce, po cca 2O minutách jsem zcela zhnusen vypnul televizor. Příběh tudíž nehodnotím , než takovou obrazovou patlaninu, to si raději přečtu knihu.

Znamení (2002)

Hodně dobré efekty i celková atmosféra, skvělé herecké výkony, ale co je to všechno platné, když celý film je v podstatě o ničem, navíc takový nemastný neslaný závěr. Následující den již člověk zapomene, o čem to bylo a co tím chtěl vlastně básník říci... A to je málo.

Absolutní moc (1997)

Velmi dobrý, nadčasový a stále aktuální snímek, vyžadující ve své době zřejmě i kus odvahy od tvůrců, kteří se nezalekli poukázat na to, co vše se může odehrávat v prostředí vrcholné politiky. Ostatně za příklady nemusíme chodit daleko na naší i americké či světové politické scéně. Naprosto nesouhlasím s tím, že se jedná o slabší Clintův film, právě naopak - kdo film sledoval pozorně, tomu není třeba cokoli vysvětlovat. Absolutní pravda - jak snadné je prodat hřích... Jen málokterý režisér si dovolil vyjádřit a ukázat to, co v tomto filmu Clint Eastwood. Díky, Clinte.

Noc s nabroušenou břitvou (2003)

Přesvědčivě natočený brutální hororový příběh, který nešetří krví ani divákův žaludek, neboť již od počátku je zřejmé, že tentokrát nepůjde o obyčejnou hru na schovávanou, ale o skutečné řeznické hody. Děj je postaven na jednoduchém příběhu , který ovšem nenechá diváka ani na minutu vydechnout. Problematický závěr a výsledná pointa příběhu sice působí na první pohled do značné míry překvapivě a nesmyslně, ale z pohledu opakovaného shlédnutí a zamyšlení se nad celou dějovou linkou i jednotlivostmi je závěr přijatelným a odůvodněným vyústěním, jež vyvolává řadu dalších otázek a dodatečných zkoumání, o což zřejmě tvůrcům šlo. Civilně působící a nijak oslnivě krásné dívky navíc přidávají celému příběhu na hodnověrnosti, to vše s působivou kamerou a temnou hudební složkou dalo vznik jednomu z nejlepších hororů posledních let.

Záhada v Graves End (2004)

Brilantně natočený thriller o rafinovaně provedené pomstě člověka, který přišel při únosu o vlastního syna. Čekal jsem nějakou béčkovou slátaninu, ale byl jsem příjemně překvapen, jak na rozdíl od mnoha podobných filmů tohoto žánru do sebe vše překvapivě zapadalo a až na druhé shlédnutí si divák ještě více vychutná překvapivou pointu i detaily a motivy jednání jednotlivých postav. Ve filmu dominuje výkon skvělého Erica Robertse a Stevena Williamse. Napínavý film s originálním příběhem a zápletkou znamená současně výborný režijní debut J.Marlowa. Nezbývá než se těšit na další počiny tohoto talentovaného tvůrce.