Santa Claus (1994)

nenáročná ,vánočníatmosférudštící podívaná, Timovi role dle mě sedla perfektně ,a pro mě tento snímek je neodmyslitelná součást vánoc ,parááda

Živí mrtví (2010) (seriál)

klišé neklišé ,dle mě top seriál a v rámci žánru bezkonkurenční podívaná na kterou se kolikrát nehrabe kdejakej celovečerák !!! za mě FULL!!!!

Deset malých běloušků (1993) (TV film)

hlášky a scénky z tohoto filmu si pamatuju z dětství až do dnes ( chycený Holzman v pastičce , nebo konstatování Miloslava Šimka - jsme tu uvězněni ,ven nemůžeme ... je tam strašný vedro!) jsou pro mě nezapomenutelné, je strašná škoda ,že se mi spooooousta let tato komedie úspěšně vyhýbá. Snad se dočkám!!

Poslední leč Alfonse Karáska (1987) (TV film)

tuto komedii si pamatuju ,že sem ji poprvé viděl na silvestra ,když mi bylo plus mínus 9 let , mám ji nostalgicky spojenou právě s tímto večerem už ani nevím co to bylo za rok ,pamatoval sem si jen útržky a název ,znovu sem tento film viděl až po více jak 20ti letech a musím říct že sem se díky tomu vrátil v čase a nejen díky tomu nedám na tuto komedii dopustit ,písničková komedie let minulých diky které se vrátím do "zlatých " osmdesátek !!! koukatelná oddechovka.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Zběsilá akční podívaná,ve které ne -stárnoucí akční herci parodují sami sebe a dovedou si ze sebe udělat srandu , já v tom naopak poctu žánru vidím a až naivní pojetí je zcela namístě, nerozumím lidem ,kteří tady láteří ,že jim chybí poselství ,které by jim film přinesl ,nebo mají připomínky k příběhu , ona většina i klasických akčních filmů má příběh takový ,že i kdejaký Tonda z pátý B napíše po příběhové stránce zajímavější slohovou práci . Ale čert to vem ,je to mazec a já těmto "muzejním" kouskům přeju hodně elánu a jen tak dál !!! ps- málem bych zapoměl ,POZOR na kobru královskou !!!

Kameňák (2003) odpad!

Zdeňku ,tady si zřejmě šlápnul vedle , nápad by v jádru nebyl špatný, zfilmovat klasické vtipy ,ale čeho je moc toho je příliš ,film se až surově snaží být za každou cenu vtipný a promiňte mi ,ale ty hovězí herecké výkony si ani netroufám komentovat, věřte nebo ne ,já jsem se opravdu nezasmál ani jednou a bylo mi až trapně za ty "herce" docela mě mrzí ,že musím hodnotit odpadem film pana Trošky ,kterého mám rád a vážím si ho ,ale tady zkrátka nejde jinak.

Někdo to rád horké (1959)

Mám to rád horké, pokaždé ,když to vidím. Pro mě klasika,kterou by měl každý minimálně jednou vidět a přesně sedí jeden výrok niže klasika která se neokouká a nezestárne

Šíleně smutná princezna (1968)

Krásná pohádka s dokonalou hudbou mistra Hammera a dvojicí Neckář ,Vondráčková v hlavní roli ,bez které si vánoce snad ani nejde představit ,každý rok si tuto pohádku nenechám ujít ,za mě max hodnocení !!!!!