Půlnoční mše (2021) (seriál)

Překvapivě zajímavá záležitost, mě to chytlo a nepustilo, dokud jsem neshlédl celou řadu

Psí poslání (2017)

Nejde nedat max, dlouho sem si takhle nepobrečel a snad i dostal naději, že si mě můj pejsek zase jednou najde....

Když draka bolí hlava (2018)

Jedná hvězdička za vzpomínku na Pana Gotta, do hlubšího hodnocení se nepustím, protože jsme s dcerkou po necelých 20ti minutách přepli (ne na mou žádost, ale na žádost diváka - dcery 6), nerad hodnotím to co jsem neviděl,celé, ale asi nikdy tohle dílko nedokoukám a na Gottovu slovenčinu jen tak nezapomenu, škoda nápad nebyl špatný. Zpravíme si s malou chuť nějakou pohádkovou klasikou o vánocích 👍

Aladin (2019)

Překvapivě zábavná podívaná nejen pro děti!!!!

Vinnetou (2016) (seriál)

Dle mě více než důstojné vzkříšení, dnes už mladou generací zapomenutých hrdinů našeho mládí. Je hodně těžké se odtrhnout od klasiky, u které se zrovna tak jako já začátkem osmdesátých let i naši rodiče se zatajeným dechem jako malí v kině (i mimo něj :-) ) prožívali dobrodružství těchto hrdinů. Mě naopak tento počin velice potěšil , jednak realističtějším podání viz příměr k Tanci s vlky , než naivizovaná KLASIKA z šedesátých let. Hrdinové filmu na mě působí opravdověji, než ikonické (i když perfektní a legendární) postavy Vinnetoua a Old shatterhanda. Divák se zkrátka musí odtrhnout od toho co už léta zná a pamatuje a pokud tomu dá šanci , netvrdím ,že najde přemožitele klasiky z šedesátých let ale důstojnou podívanou , která asi ani nemá v plánu sesadit nebo nahradit "originál" . Němci se rozhodně nemají za co stydět a film beru spíš jako poctu žánru, než pokus za nahrazení. Jen dodatek k nočnímu přepadu města , pochodně indiánům nesloužily k tomu aby si s nimi posvítili na cestu ale aby je použili k zapálení města. Inu kdo chce psa bít, hůl si najde.

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Po dlouhé době vcelku povedená pohádka, překvapivý výkon Tomáše Kluse. Příjemná oddechovka .