• Krátkometrážní

Le Rêve du radjah ou La forêt enchantée (1900)

Ráža se ve spánku propadne do kouzelné zahrady, kde věci mizí, jiné se objevují, stejně jako lidé. Vše končí popravou a probuzením. Pěkný nápad, protože sled událostí vypadá jako zmatený sen.

Le Rêve de Noël (1900)

Vánoční výjevy ze staré Francie, bez triků, ale zato s tanci, sněhem a anděly. Milé.

Le Savant et le chimpanze (1900)

Šimpanz uteče majiteli z klece a poničí mu laboratoř. Před útěkem o patro výš přijde o ocas, který se přichytí muži na obličej. Takové zvláštní to bylo.

Tom Whisky ou L'illusioniste toqué (1900)

Muž si chce sednout, ale vždy se na stoličce objeví dívka a vyhodí ho. Tak dívky spojí v jednu, tu pak zmenší, zvětší apod. Zajímavý nápad, dobré provedení.

Le Livre magique (1900)

Kouzelník oživí klasické postavy z knihy, aby je pak vrátil zpět, i když tomu poslednímu se tzam nechce.

Le Déshabillage impossible (1900)

Muž si chce lehnout, ale při svlékání se na něm objevují stále další a další kusy oblečení. Tempo se zvyšuje, stejně jako jeho naštvání. Geniální.

L'Exposition de 1900 (1900)

Mélies zachytil ruch Paříže v roce 1900, kde všude byly kočáry a lidé šaškovali před kamerou. Během 8 minut, kdy se střídají i opakují záběry, není vidět moc detailů, záznam není nijak ostrý.

L'Illusioniste double et la tête vivante (1900)

Iluzionista nejdříve zduplikuje sám sebe, pak nechá oživnout hlavu dívky a nakonec se zažene svým namaskovaným já. Dokonale propracované.