Hunger Games (2012)

Po zhliadnuti druhej casti stahujem jednu hviezdicku.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Rozhodovala som sa medzi 3 a 4* a napokon som dala štyri, viac-menej len z toho dôvodu, že Charlie a továreň na čokoládu je lepší film, než mnohé iné, ktorým som dala tri hviezdičky. Pravdou však ostáva, že niektoré veci sú trochu prehnané/gýčové, no to ešte berie. Tú jednu hviezdičku sťahujem pravdepodobne za umpa-lumpov, ktorí mi kazia dojem z celého filmu.

Moulin Rouge (2001)

Hlavne zo začiatku bol tento film dosť bizarný, ale nebolo to na škodu. Skvelé pesničky sú veľmi prirodzene vsúvané do deja, takže vôbec nepôsobia rušivo. Herci podali úžasné nielen herecké, ale aj spevácke výkony; vôbec som netušila, že Nicole Kidman vie tak dobre spievať a maximálne jej to pristalo.

Můj soused Totoro (1988)

Nie je to tak dobré, ako Cesta do fantázie, dej je omnoho jednoduchší (asi preto, že táto milá rozprávka je zrejme určená naozaj malým divákom), no ja som sa príjemne pobavila. Ako tak pozerám zvyšné komentáre, som asi jediná, koho Totorov veľký úsmev trochu desil, no v každom prípade vám túto rozprávku odporúčam. Scénu, keď Mei natrafí na spiaceho Totora, som si púšťala asi desaťkrát za sebou, a zakaždým som vyprskla od smiechu :)

Karate Kid (2010)

Musím priznať, že pri tomto filme som čakala vyššie hodnotenie. Bol to asi prvý snímok s Jackiem Chanom, ktorý som videla (fakt), no aj keď ma tieto bojové témy príliš nezaujímajú, bavil ma od začiatku až do konca. Veľmi príjemné prekvapenie.

Zápisky mladého doktora (2012) (seriál)

Tomuto miniseriálu sťahujem jednu hviezdičku za občasnú nejasnosť deja. Inak je to však príjemná zábavka na necelé dve hodiny. Scény sú poväčšinou vtipné, ale občas aj nevhodné pre slabšie žalúdky (amputácia v druhej časti). Herci skvelí, no a Daniel Radcliffe opäť raz preukázal svoj univerzálny herecký talent. + hviezdička za soundrack.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Tak tento film bol o jeden stupeň lepší, než predošlé tri časti. Uveriteľnejšie herecké výkony, krásny soundtrack a navyše upírska rodinka konečne vyzerala relatívne normálne. Udržiavalo si to po celý čas príjemné tempo. Hoci nie som fanúšikom ságy Twilight, tento film sa mi páčil.

A.I. Umělá inteligence (2001)

A.I. som prvýkrát videla, keď som mala menej než desať rokov. Už vtedy sa mi tento film páčil, no nedokázala som ho ešte naplno pochopiť. Po niekoľkých rokoch som si ho pozrela opäť a po jeho skončení som asi dvadsať minúť preplakala, čo sa mi teda pri filmoch nestáva. Vlastne, dodnes je to asi jediný film, ktorý ma tak veľmi rozľútostil (ak nepočítam prvé zhliadnutie filmu Harry Potter a Dary Smrti, časť 2., ale to je zas celkom iný príbeh :)). Nádherný a zároveň veľmi smutný príbeh robota Davida, ktorý po ničom na svete netúži viac, než po láske svojej mamy, chytí za srdce snáď každého. Keď k tomu ešte pridáme prekrásnu hudbu Johna Williamsa, špičkový strih a absolútne skvostné herecké výkony malého Haleyho Joela Osmenta, Juda Lawa a všetkých ostatných (vo filme nenájdete azda jediného nepresvedčivého herca), to všetko dokopy nám vytvorí tento neuveriteľne krásny film, ktorý vrelo odporúčam!

Smiley (2012)

Horory veľmi nemusím (a hlavne tie s hnusnými ksichtami), ale celkom ma zaujíma herecký výkon Shana Dawsona, takže ak budem mať príležitosť, určite si tento film pozriem :)