Zápisky mladého doktora

• Česko Zápisky mladého lékaře (více)
TV spot

Série(2) / Epizody(8)

Své minulosti neuniknete. Někdy to platí i o budoucnosti. Jon Hamm a Daniel Radcliffe hrají v seriálu inspirovaném dílem ruského spisovatele Michaila Bulgakova. První řada se zaměřuje na doktora Vladimira Bomgarda ve středním věku, který rozjímá o době, kdy jako mladý doktor pracoval v místní nemocnici na malé ruské vesnici Murjevu v době Ruské revoluce. V druhé řadě tohoto komediálního dramatu se píše rok 1918 a Rusko prochází občanskou válkou. Mladý doktor se potýká s nezvladatelnou závislostí na morfinu. Pod kritickým pohledem svého staršího já se mladý doktor pokouší vyrovnat se životem v nemocnici a s úsilím svého zdravotnického personálu, s občanskou válkou a s rozptýlením, které pro něj představuje překrásná mladá aristokratka Nataša. Díky vynikajícím hereckým výkonům všech zúčastněných nabízí tento seriál jedinečné a realistické ztvárnění Bulgakova díla. (Viasat)

TV spot

playboxguest

Jsem jediná komu nesedlo pobíhání Hamma kolem (nemyslím herce, ten byl skvělý, ale jeho postava a rozpravy se sebou, to mi nějak nesedlo)? Plusové body za scény ze sálu. Co se mnou dokázalo udělat trhání zubu a amputace nohy tupou pilkou, to se mnou nedovede sebelepší gore horůrek. PS: Všimli jste si, že má Radcliffe na stěně u dveří svého pokoje siluety totožné s těmi, co měla jako obrázky rodičů děcka z Lemonyho Snicketa? XD ()

6thSun

Hodně netradiční věc. Vynikající stylizace a atmosféra. Nepřipravené (jako jsem byl já) zaskočí chvílemi dost husté gore scény (řezání nohy) a specifický humor, který je místy správně britsky suchý, místy ale taky nepříjemně přesušený. Na každou dobrou scénu tak náleží dvě průměrné až nudné. Na druhou stranu mě hodně potěšil herecký výkon Daniela Radcliffa, nad nímž jsem po Ženě v černém málem zlomil hůl, jenže ono se vokázalo, že mu evidentně daleko víc sedí komediální poloha, a to způsobem rovnou mistrovským. ()

marie.en

Toto bylo moje první setkání s Danielem Radcliffem od dob Harryho Pottera a bylo to setkání úžasné. Tohle je úplně jiný herec a s Harrym bych si ho nespojovala ani náhodou. Velmi mě překvapilo, že opravdu umí hrát. O Jonu Hammovi se ani není potřeba zmiňovat, protože o něm všichni víme, že je skvělý. Série samotná je skvělou adaptací Bulgakova. Často jsem nevěděla zda se smát či plakat, komické a přitom tak tragické. Britové a Rusko. Zkrátka brilantní kousek, v některých pasážím možná trochu přehnaný, ale to asi k Bulgakovovi a Rusku patří. ()

novoten

Ukřičené opakování několika vtipů s předvídatelným dějem a nepochopitelnou kombinací černého humoru a grafického znázornění právě takových lékařských nezdarů, které jsem nikdy graficky znázorněné vidět nepotřeboval. Obsadit jako starší verzi hlavního hrdiny Jona Hamma mi zpočátku přišlo nepochopitelné, ale postupem času se Radcliffe do své budoucnosti otiskl až neuvěřitelně. Škoda jen, že se tak muselo stát právě v téhle nesympatické sestavě ztracených duší. Na jeden dobrý vtip připadnou klidně dvě epizody mých nechápavě přimhouřených očí. ()

Ivoshek

Dal jsem celou sérii v jednom zátahu. On to ostatně není takový problém, protože jsou to 2x4 epizody po 20 minutách. Zajímavé je, jak se v průběhu mění atmosféra a styl humoru (který ale nikdy nezmizí úplně). Celkově mi to hrozně sedlo, ta atmosféra zaostalého carského, a pak raně bolševického, Ruska, vesničtí lidi, mladý doktor, morfin, rudí, bílí... Je to dobře napsané i dobře zahrané. Nejlepší fóry jsou ty minimalistické, třeba když doktor jede 30 verst, aby vyřešil ženu s otevřenou lebkou. "Už je mrtvá?" "Ještě ne... Teď už jo. Máte šunku?" ()

• Danie Radcliffe byl jako čtenář děl Michaila Bulgakova nadšený, že se mohl stát součástí tohoto seriálu. (Veronixxx)
  • Nejedná se o povídky smyšlené, nýbrž autentické, které prožil jejich autor Michail Bulgakov po dokončení studia medicíny, kdy byl poslán do zapadlé nemocnice v letech 1916-1917. (Veronixxx)