Crows Zero (2007)

Po dlouhé době se mi naskytla možnost shlédnout další film Takeshiho Miika. Režiséra, který už dokázal, že umí natočit bláznivý film (Ichi The Killer), ale i pořádný akční snímek typu 13 Samurajů. Crows zero je příběh mladého Genjiho, který se rozhodne přejít na nejtvrdší školu v kraji. (Suzuran) Námět je prostý, to vskutku ano, nicméně film si zakládá na barvitých postavách s mnoha vlastnostmi. Hlavním prvkem díla je akce, které je tam víc než dost. Pokud jste se někdy setkali s Miikovými filmy, tak jistě víte, že nešetří na zobrazování krve a v tomto filmu tomu samozřejmě není jinak. Na tomto filmu je něco originálního a rozhodně se jich vyskytuje málo. Soupeření o moc mezi jednotlivými frakcemi školy a následné rvačky mnoha studentů jsou sice trošku přitažené za vlasy, ale v tomto případě se to dá přehlédnout. Pokud chcete vidět něco netradičního, co vás chytne, tak rozhodně doporučuji tenhle film, protože má v sobě tu mladickou jiskru. Mé hodnocení 75%

Halloween (2007)

Remake slavného Carpenterova filmu pojatý bláznivým režisérem Robem Zombiem. Na tento film jsem se velmi těšil, protože Michael Myers je můj nejoblíbenější zabiják a že mu to v tomhle filmu seklo. Zombie si film rozdělil na dvě části a to na Michaelovo dětství a na dospělost kdy uprchne z ústavu. Na rozdíl od svých předchůdců se v tomhle filmu nešetřilo na krvi. Hranice násilí se značně posunula, ať už se jedná o umlácení pouhým klackem nebo detail podříznutí. Hudby se chopil Tyler Bates a vylepšil původní soundtrack, který je nyní dynamičtější a více nahánějící hrůzu. Herecké obsazení mi moc nesedlo, zejména role Laurie Straudové nebo doktora Loomise, ale při hororu to nehraje nejdůležitější roli. Vraždy jsou vcelku promyšlené a konečných 10 minut filmu jsou úžasnou třešničkou na dortu. Velmi očekávaný film, který nezklamal, což se ovšem nedá říct o H2 z 2009.

Démanty noci (1964)

Film na motivy knih Arnošta Lustiga zabývající se židovskou tématikou. K projekci tohoto filmu jsem se dostal čirou náhodou, a abych byl upřímný, tyto filmy nepatří k mým oblíbeným. Černobílý snímek, kde se moc nemluví, a řekl bych, že je také těžký na pochopení. Film skrývá mnoho významů a jinotajů. Alegorie není jediná věc význačná pro tento film, nýbrž pokus o reálnost, hlavně ze strany kamery. Roztřesené záběry snažící se zachytit autentičnost (např. běh, udýchanost apod..) Film bych doporučil spíše jako studijní materiál, protože v dnešní době není šance, že by zaujal novodobou mládež, navíc je dost zmatený.

Prometheus (2012)

Pro mě nejočekávanější snímek tohoto roku, protože zbožňuji Ridleyho Scotta, který už prokázal své kvality a taky proto, že jsem fanoušek vetřelecké série a Prometheus by měl být prequel. Po několika záporných kritikách jsem si nebyl jist, jak k filmu přistupovat, ale to co jsem očekával, to sem dostal. Nejsem si zcela jist, jestli to je epické dílo (spíše není), ale rozhodně stojí za strávený čas v kině, popřípadě u televize. Nejsilnější stránka filmu je pochopitelně vizuální. Nádherné zobrazení světa a umění Space Jumperů, dolaďuje skvěle vyvážené napětí s akcí. Akce nehraje tak velkou roli, ale přece jen by se jí tam mohlo trochu přidat. Obsazení herců bylo perfektní, hlavně Charlize Theron, která opět nezklamala svojí krásou, tak role Davida, který ztvárnil robota nejvěrohodněji ze všech robotů, kteří hráli ve vetřelčí sérii. Největším nedostatkem je pravděpodobně scénář, který je v občasných momentech nelogický. Docela dost se těším na další díly Promethea, který toho trochu více objasní, protože jsem se z filmu o původu vetřelců tolik nedozvěděl. Na trilogii by se nemělo šetřit rozpočtem, takže je na co se těšit. Hodnocení trochu nadsadím, jelikož nesouhlasím s celkovými 69%. 4/5 * P.S. celou dobu jsem vyčkával jestli se tam objeví vetřelec a objevil.