Enderova hra (2013)

Zostarnutý "Gordon Ramsay" mentoruje mladého "Bear Gryllsa" ako vhodne tepelne upraviť populačne rozrastajúcu sa kolóniu sci-fi Termiťákov, ohrozujúcu ľudskú rasu. Pomocou novej star wars vizuálne kulinársko-technologickej vychytávky ND500večka = "molekulárny dezingregátor, hovoríme mu "Malý doktor", prichádza mladý Bear na chuť novej hmyzej ingrediencie a rozhodne sa chovať ju na novej planéte."Nájdem vám nový domov... sľubujem" :)

Přes velký předěl (1976)

Jason a Holly Smithovci sú siroty ktoré zdedili pozemky, no ak nebudú do konca mája vo Fort Williamson v Oregone, tak pripadnú ich lakomému strýkovi ktorého neznášajú. Po tom čo ich okradol najatý sprievodca, miestny kartový podvodník im ujde na ich koni. "Smithovcov nebude nikto beztrestne okrádať!... "Bodaj by ho skolil antrax.". Rodinný western s kvalitnou kamerou zachytávajúci úžasné scenérie divokej krajiny so zasneženými horami, jazerami, a divokými zvieratami, podporené pôsobivou hudbou. "Triky a hazard sú ako diabol a whisky. Prikradnú sa k tebe a nakazila ťa.". "Keď máš šťastie, máš šťastie!"

Jízda vysočinou (1962)

Americký western zo starej školy je o dvoch bývalých parťákoch a ich pomocníkovi, ktorí majú zaistiť pre banku prevoz vykúpeného zlata od zlatokopov v horách Sierra Nevada do Sacramenta. Po ceste sa k nim pripája mladá naivná dievčina, ktorá sa chce narýchlo vydať navzdory svojmu vzpurnému a prehnane veriacemi otcovi. Po svadobnom obrade v miestnom nevestinci, - bordel mama za svedka a jej zamestnankyne za družičky, sa strhne alkoholom podgurážená bitka, ktorá pokračuje prenasledovaním žiarlivého ohrdnutého "bývalého manžela" a jeho bandy našich troch dobrodruhov, ktorí sa rozhodli dievča chrániť a priviesť ju domov k jej otcovi. Putovaním pôsobivou krajinou film graduje krutou záverečnou prestrelkou zoči voči troch na dvoch..." Ako sme to hovorili, 1000 dolárov za ranu? -Áno. Tí chlapi mi zarobili balík."

Kousek nebe (2005)

Veľmi príjemný a citový film s hodiacou sa hudbou z vezenského prostredia 50tych rokov bývalého režimu, "Komunisti sú zločinecké svine!" odohrávajúci sa na území vtedajšieho Československa, ktorý mi pripomenul filmovú klasiku - Skřivánci na niti. Samotný dej nám dokazuje silu mladej lásky, ktorá si nájde cestu a zakvitne aj na tak absurdnom mieste ako je vezenie. "Chcete sa odvolať? - Nie pán predseda, 12 alebo 112 to máte jedno...". "Tak áno : Singapur, Jokohama, Ilava a Leopoldov."

Nedotknutí (2019)

Úsmevná odľahčená pohodová road trip komédia, inšpirovaná životom Asty Philpota, o živote s telesným hendikepom o priateľstve a láske, o splnených snoch, ale aj o smrti. "Ako sa hovorí, nie je to poriadna jazda, pokiaľ sa niekto nevráti v pytli.". O tom, ako je cesta dôležitejšia ako samotný cieľ. "All right, dinner tonight, prostitution tomorrow."

Žoldnéř (1968)

Drsný spaghetti-western s nosným motívom revolúcie odohrávajúci sa v Mexiku, s vynikajúcou hudbou a ikonickým leitmotívom od Ennia Morriconeho, (citoval Quentin Tarantino vo filmoch Kill Bill a Nespútaný Django), a frajerským Francom Nerom .                                  Zaujímavé momenty vo filme : za nepoctivú hru vypiť falošné kocky spolu s mliekom, gulomet v púzdre od gitary, žiarlivostný pád medzi prasce do blata, ukusovanie ucha pri bitke - like Mike Tyson, pokus o úder sliepkou, fialový ku klux klan, škrtanie zápalky o všetko možné - o zuby mexikánca, Kowalski s gulometom v ruke a pásom nábojov okolo druhej kosiaci nepriateľov ako ovce. (John Rambo), odistený granát v ustach...                                      "Tak pripime si na revolúciu!"                                              "Veľa šťastia Paco, kľudne snívaj ďalej. Ale s očami dokorán."