Zabijáci (2014)

docela nevyvážený. někdy krásný záběry a napínavý příběh, jindy trapný zkratky

Železná srdce (2014)

z filmologického pohledu mám výhrady, ale hrůzy války jsou tam vyobrazeny velmi věrně a to je dobře - na tyhle zvěrstva se nesmí zapomenout a každý příspěvek k uchování této kapitoly lidsta je správný. za to +1*

Colette (2013)

není to čistých 5 hvězdiček, ale vážím si každého filmu a každého člověka, který se na natáčení tohoto tématu podílí, protože na toto se nesmí zapomenout. a i když mi něco vadilo (sexuání scény, čisté zuby, dobré vztahy kápů a vězňů, ...), tak téma si plné hodnocení zaslouží

Jasmíniny slzy (2013)

nezáživný děj, tupé rozhovory (ok, byly to rozhovory tupých lidí, tak to asi musí být tupé, ale nemusí toho být tolik). psychologický rozměr jasmíny byly velmi dobře zahraný, ale úzkostlivý alkoholik, dámy a pánové vypadá jinak - mnohem hrůzněji a nesnesitelněji. konec mě velmi překvapil - čekal jsem, že se něco zajímavýho stane aspoň ke konci a ono nic :)

Koleje osudu (2013)

výborný téma, krásný obraz, parádní práce s hloubkou ostrosti, válečné téma, přesto žádné střílečky, láska, ale žádný milostný scény ani patos, hrdina, který si prošel utrpením takovým, že o tom ani mluvit nedokázal a zloduch, kterého jeho zlodušství dohnalo a nedalo mu klidu. je takové odpuštění vůbec možné? kdyby to nebylo na základě skutečného příběhu tak bych ani nevěřil. za mě paráda, veliká paráda!

Ona (2013)

neskutečně citlivé a nabité emocemi. krásný hlas hlavní protagonistky a pro mě velmi sympatický vnitřní svět hlavního protagonisty

Rivalové (2013)

nejsem fanoušek F1, ale tohle byl skutečně výborný film. ani chvíli jsem se nenudil. viděl jsem to v českém dabingu a přemluvený lauda byl dost špatný. běhe filmu (aniž bych věděl kdo hudbu skldal) jsem si říkal, že to zní nějak zimmerovsky/batmanovsky a ... byl to on. mám pocit, že od batmanovské série točí pořád stejný téma dokola. ale dobrý dobý, nestěžuju si. lauda je hrdina! ale chvílema jsem si říkal, že i on je tak trochu cvok

12 let v řetězech (2013)

vždy velmi ocením, když je historické téma uchopeno tak, že se divák může něco přiučit o době, o které film pojednává. doba, do které je příběh zasazen, byla velmi krutá, film si nebere servítky a přitom není tak neúnosně krutý jako např nespoutaný django, který je svým příběhěm velmi podobný. trochu mi v tomto případě vadil happy end, který byl (vzhledem k inspiraci skutečnými událostmi) až neuvěřitelný. kromě djanga je na podobné téma purpurová barva nebo černobílý svět. všechny byly vynikající a všechny o černošské otázce

Argo (2012)

no to byla fakt paráda!

Atlas mraků (2012)

pro mě dlouhý, roztrhaný, zmatený a ani jsem nepochopil, o co vlastně šlo. mnohé scény byly dětinsky trapný, jiné jak vystřižené z matrixu. vůbec nerozumím vysokému hodnocení a mám podezření, že se jedná o tu kategorii filmu, kdy se prosákne, že je to bomba a ostatní hodnotí vysoko a přitom z toho nic neměli. u birdmana to prasklo, tady zřejmě ne :)