• Krátkometrážní

Aenigma (1987)

standartni kompozice. fulci dokazuje, ze i bez tmavocervenych cakancu je filmar jako remen, jelikoz napady opet nesetri (seqence se slimaky je lahudkova, pripominajici kultovni arachno terror v Beyondu)... jen skoda, ze se nedostavily masky Lentiniho cervy prolezlych laboratori .. asi poprve sem se setkal s metalem jako hudebnim podkresem fulciho povestnych nechutnych scen (timto neomlouvam svou averzi vuci gytarovemu zvuku), ale tohle bylo moc....v komparaci s horrory 80let je Aenigma trihvezdickova zalezitost, ani vic ani min

Aftermath (1994)

nejbrutalnejsi projekt nachovy La trilogia de la Mort.....expo naturalistickeho gore opepreny zvukovym detailem praskani kosti, penetracni čvachtačky a nevim ceho jeste, nadzvedlo dekly uz mnoha lidem. vcetne me. 80%

Akta X (1993) (seriál)

=== s01e00 "pilot" 4/5 - slusny start. scully poprve v rachote na vylete za ufony. === s01e01 "deep throat (muž z pentagonu)" 1/5 - nuda, hloupost. ufo na vojenske zakladne a dal nic... === s01e02 "squeeze (škvíra)" 5/5 - dil z vystavni skrine xfiles. TOOMS! opravdu neni potreba dalsich slov. === s01e03 "conduit (informační kanál)" 4/5 - 1100101. jeden z tech lepsich dilu s tematikou unosu mimozemstany === s01e04 "the jersey devil (čert z jersey)" 2/5 - nicim zajimavy dil o neandrtalce. dejna ma rande, ale banan :) === s01e05 "shadows (stíny)" 3/5 - telekineze poprve, pekne zpracovano, leč chvilemi nudné. === s01e06 "ghost in the machine (duch stroje)" 0/5 - wtf? tohle jsem vubec nepobral. scenaristicka lůza. === s01e07 "ice (led)" 4/5 - chuťovka... mimozemsti červi a arkticky amok. we arent who we are. === s01e08 "space (vesmír)" 1/5 - hovadina. za vysinute vysmateho foxe jedna*, radeji ale nevidet. === s01e09 "fallen angel (padlý anděl)" 3/5 - dalsi prumerna variace na ufo v lese. tyto exteriery se mi pomalu přejídají. === s01e10 "eve (eva)" 4/5 - "prostě jsme to věděly"... mám rád Evy. === s01e11 "fire (oheň)" 3/5 - celkem charizmaticky pyroman.. lepší průměr akt x. === s01e12 "beyond the sea (tam za mořem)" 5/5 - "když mu bylo 6, zabil doma všechny kočky a psy, ve dvaceti uškrtil všech pět členů rodiny a pak se dodival na zbytek zapasu americkeho fotbalu mezi Lions a Packers." dalsi z klenotu Akt X. === s01e13 "ganderbender (opačné pohlaví)" 3/5 - ne zle zpracovaná sektařina. Dejna malem deflorovala. === s01e14 "lazarus (lazar)" 3/5 - dil o vymene tel. rozjeto poutave, finiš nuda. prumerna epizodka. === s01e15 "young at heart (mladí v srdci)" 4/5 - John Barnett! experiment o zpomaleném stárnutí. skoro fullhouse. === s01e16 "e.b.e." 5/5 - excelentní díl. kamion s iráckým ufo a mulderova slova "přemýšlím, které lži věřit", stoprocent. === s01e17 "miracle man (zázračný samuel)" 3/5 - prvni polovina slusne psycho, po dešti kobylek se to ale nějak zaseklo. druha sektařina v x files. === s01e18 "shapes (tvary)" 3/5 - indianska bajka o bajnem netvorovi. atmosfericky prijemna jizda v lese. === s01e19 "darkness falls (soumrak padá)" 5/5 - notoricky známá epizoda. odriznute duo agentu FBI terorizuje praveky fosforující insekt. super. === s01e20 "tooms" 5!/5 - TOOMS !! pokračování s01e02. skinner na scéně poprvé, játra podruhé. tohle je bomba bomb a dle mého názoru nejlepší díl první řady. === s01e21 "born again (znovuzrozený)" 4/5 - holcicka defenestruje. slusna atmosfera, potapec v akvarku. === s01e22 "roland" 3/5 - tezko hodnotit. opet nakopnuty zacatek a zbytek zívačka.. === s01e23 "the erlenmeyer flask (erlenmeyerova nádobka)" 5/5 - strhujici dil. mulder nebyl nikdy tak blizko :)) xfiles closed. === s02e01 "little green men (zelení mužíčci)" 2/5 - akta x stale uzavreny a fox jede na vlastní pěst. nevydařený díl, totální nuda na vysílačce mimozemským civilizacím. === s02e02 "the host (hostitel)" 4/5 - filth episode! skvele ztvarneni humanoidního ploštěnce, vyjímečná maska. poprvé se na scéně objevuje onen pomahač. === s02e03 "blood (krev)" 4/5 - kill them all. displeje, postřiky, zajimave vrazdy. === s02e04 "sleepless (nespaví)" 4/5 - likvidace nespavcu jednoho po druhem. fox s novým parťákem. === s02e05 "duane barry" 2/5 - nemastna prvni cast o byvalem agentovi fbi, ktereho si podali ufoni. cela epizoda v jedne cimře, hloupe dialogy. foxuv sestersky komplex me nebavi. === s02e06 "ascension (výstup)" 4/5 - ...avsak pokracovani je o tridu lepsi. Dejna unesena na sken a z Kryceka se vyklubal hajzl. skvele zpracovano. xfiles pootevřeny. === s02e07 "3 (trojice)" 1/5 - skoda absentujici dejny scully, která je stále na testech u marťanů. zlomený mulder pátrá po bloodsucking upirech. absolutně fádní, ihned zapomenutelný díl. === s02e08 "one breath (jedním dechem)" 4/5 - pomalu plynoucí sonda do postav serialu akt x. první vylepené foxovo iksko na okno, dejna na smrtelné posteli a kuřák pod hlavní mulderova kvéru. netradiční díl a o to lepší. a my zase nevíme nic. === s02e09 "firewalker (ohnivák) ()" 2/5 - zpackaná parafráze na výtečný díl "ice" z předchozí série. když Trepkos začal šéfovat se světlicí, měl jsem chuť vypnout. zbytečné, zdlouhavé a bez atmosféry. === s02e10 "red museum (rudé muzeum)" 3/5 - hovězí. škoda posledních 15minut. === s02e11 "excelsis dei (svátost boží)" 1/5 - otřesné. jednu ze soucitu k důchodcům hahaha. grc ! === s02e12 "aubrey" 3/5 - vyborne, ale opet nedotaženo. skvela atmosfera, super herečka, avsak finalni twist uplně o ničem. jaka to škoda. === s02e13 "irresistible (neodolatelná)" 5!/5 - Pfasterův nekrofetišizm, fuj kurva. "už jsem zažil, jak se na podobných případech sesypali agenti s dvacetiletou praxí v terénu"... „Říká se, že strach z neznámého je iracionální reakcí na přemíru fantazie, ale náš strach z každodennosti, z plíživého cizince a ze zvuků kroků na schodech, strach z násilné smrti a prvotní touha po přežití jsou děsivé jako kterákoliv Akta X a stejně skutečné jako fakt, že se to může stát i vám.“ .... legendární epizoda bez náznaků něčeho para. Ďáblem políbená ruka scénáristy. brrr === s02e14 "die hand die verletzt (ruka, která trestá)" 4/5 - na okultismu si zrovna neujíždím, ale toto mě chytlo. i já měl kdysi jednu kantorku fyziky na gymplu, která v tom určitě jela taky. svině. === s02e15 "fresh bones (čerstvé kosti)" 5/5 - magic people voodoo people. mimochodem akce u hřbitova, kdy scully zůstane sama v autě, patří k tomu nejlepšímu, co akta x nabízí; dále zajímavý zvukový motiv, atd. atd. ... stoprocentní podívaná ! === s02e16 "colony (kolonie)" 2/5 - lehce přestřelená epizoda na pokračování. všude samé klony, které systematicky eliminuje mimozemsky vrah. fox se konečně setká se přiletivší sestrou z testů :) === s02e17 "end game (konec hry)" 2/5 - ...a těch sester je najednou šest a všechny ví, kde Samanta je.. hovadina. tohle se carterovi s duchovnym fakt nepovedlo. nejslabší dvojdíl. === s02e18 "fearful symmetry (děsivá symetrie)" 0/5 - tak, zviřatka ne. v žadnem připadě. === s02e19 "dod kalm (mrtvé ticho)" 3/5 - chlast slast. pamatujte, kde je kořka, tam se neumírá, dojde-li končíš. btw stará skalyová je fakt hnusná. === s02e20 "humbug" 5!/5 - první komediální háv a také nejlepší. vkusná, ujetá a ukrutně charizmatická jeba. bravo !!!!!!!! === s02e21 "the calusari (kalušari)" 4/5 - výborný díl o exorcismu, ovšem do fanfár chybí kousek. === s02e22 "f. emasculata" 5/5 - znamenitá nechutnost, lahůdkové tumory. === s02e23 "soft light (přítmí)" 1/5 - hrozná nuda o vraždícím stínu. efekty jako u horších dílů hellraisera. === s02e24 "our town (naše město)" 3/5 - zajímavý motivek kuřecí farmy, ale zpracování nic moc. akta x mají určitě lepší sektařiny. === s02e25 "anasazi" 5/5 - první třetina tohoto ohromného triptychu obsahuje přesně ty ingredience, které zdobí x files, tj. zasraný všetutlající government, mrtvoly ufonů a fox na fetu. (s02e25 + s03e01 + s03e02 = X-Files: The Unopened File). kult ! === s03e01 "the blessing way (požehnaná cesta)" 3/5 - trosicku nudnejsi linka mulderova resurectionu, avsak vse se chysta na odrovnavajici finalni cast... === s03e02 "paper clip (kancelářská spona)" 5/5 - ktera je take casti nejlepsi. skvele vyusteni ! === s03e03 "d.p.o." 3/5 - pohádka o derrenovi lightningovi, který má zvláštní schopnosti šéfovat bleskům. čistý průměr, ale musím zmínit, že tato epizoda má jeden primát - těžko se zapomíná na před i potitulkovou sekvenci a to samé v závěru. === s03e04 "clyde bruckman's final repose (poslední odpočinek crydea bruckmana)" 5!/5 - čtyřicet minut z vitríny x files - jeden z nejlepších dílů vůbec. === s03e05 "the list (seznam)" 2/5 - všelijaké, zajímavé exteriéry mohly nabídnout daleko více. === s03e06 "2shy" 4/5 - pro plachého od vřelé.... nad aranžmá mrtvol divák zbystří. === s03e07 "the walk (procházka)" 2/5 - s duchařinama jsem měl vždy problém. === s03e08 "oubliette (hladomorna)" 1/5 - dvacet procent za foxuv citovy vylev v zaveru === s03e09 "nisei" 4/5 - kvalita. garantuju, že po skončení ihned pouštíte druhý díl.. === s03e10 "731" 3/5 - mmjn paradni masky malomocných.. jen po stránce příběhové jsem čekal o kus vice.. nenudilo, ale nenapasovalo. === s03e11 "revelations (zjevení)" 2/5 - tentokráte je to dejna, která věří. jenže, děj je tak ubohý, že celou stopáž pronudíte. === s03e12 "war of the coprophages (válka koprofagů)" 5/5 - "jmenuje se bemby??" husta prdel, spolkl sem to i s navijakem. hmyzi genitalie, mechaničti švabi, kovove exoskelety. totalka ! === s03e13 "syzygy" 3/5 - "pokud nebudeme panny, nebudou o nás stát" === s03e14 "grotesque (groteska)" 4/5 - typicky ponury satan-krimi horror bez jakehokoliv para. nervydrnkajici atmosfera pri mulderovych prochazkach po potemnelych skladistich.. slavna to epizoda, atmosferou z casti podobna ke genialni irresistible z druhe rady.. === s03e15 "piper maru" 3/5 - mimozemske entity na dne oceanu. start urputny, vtahne.. pak tempo kolabuje. lehoulinky nadprumer.. === s03e16 "apocrypha (apokryfa)" 3/5 - pokracovani piper maru, konspiracni teorie hrajou prim... bavi me predvidavost duchovnyho - staci mu mrknout na vzorek nafty a vse odvypravi do detailu... kryček je zase jednou hajzlik, stejne tak frantíci... === s03e17 "pusher (nutič)" 1/5 - nechtene komedialni dil korunovany absolutne nicnerikajici zaverecnou akcí v nemocnici.. kazdy den hold neni posviceni.. === s03e18 "teso dos bichos" 4/5 - kočkyyy.. že by pocta géniovi horroru Luciovi Fulcimu ? === s03e19 "hell money (pekelné peníze)" 2/5 - sledoval sem vicemene s nezájmem. === s03e20 "jose chung's from outer space (z dalekého vesmíru joseho chunga)" 2/5 - cartere, až moc velke psycho, zbytečně === s03e21 "avatar (avatar)" 3/5 - skinner obvinen a nonstop vykalen, zajimave sceny s cervenym prsiplastem... === s03e22 "quagmire (bažina)" 3/5 - posledni zaber z podvodniho kolotoce to zahral tezce do autu, jinak dobre koukatelne.. === s03e23 "wetwired (mokrý spoj)" 3/5 - naprosto prumerna konspiracka. === s03e24 "talitha cumi" 3/5 - mozna jedna z tech epizod, kterou jsem pred peti lety hltal, ale dnes vysumi do ztracena === s04e01 "Harrenvolk" 2/5 - a jeji jeste slabší pokracovani... === s04e02 "Unruhe (neklid)" 5/5 - vynikajici jizda na štaflich. super vrah === s04e03 "Home (domov)" 5/5 - a dalsi perla. rodinka mutantu zakope pod domaci metu deformovane batole a duchovny paroduje cc sabatiu. Prvních deset minut a měl jsem jasno. i gore melo říz, jedno z nejlepších akt x, === s04e04 "Teliko" 5/5 - vynikající, vynikající atmosféra... Aboa vrahoun vybledlých černochů jede !.. podvádět, klamat, zastírat fakta ! === s04e05 "the field where i died (pole, na kterem jsem zemrel)" 1/5 - Po 60 epizodách nedodíváno. Až mučivě nudné.. === s04e06 "sanquinarium (krvava krasa)" 0/0 === s04e07 "musings of a cigarette (zamysleni muze s cigaretou)" 2/5 sívíčko jedné z tajemných postav xfiles...a dovime se, ze toho stihl celkem dost.. === s04e08 "tunguska" 4/5 tunguska therma - rozjezd zajimaveho dvojdilu o šutru z marsu === s04e09 "terma" 4/5 kde se děje ledascos.... třeba Mulder v ruském gulagu má červotoče v očích ! === s04e10 "paper hearts (papirova srdicka)" 1/5 sileny namet. hrozne nalajnovano. odbyty vrahoun, vsecko spatne... === s04e11 "el mundo gira" 4/5 jeden z tech lepsich dilu o vesmirne mykologii, chytlavy dej a jeste lespi aranz mrtvol... "a pravda je takova, ze to nikoho nezajima"... === s04e12 "leonard betts" 5/5 Mr. Cancer v plné kráse. super masky a ujetá scéna s biologickým odpadem... velmi podarena epizoda === s04e13 "never again (nidky vic)" 1/5 tak tady nekdo prohýřil neopakovatelnou prilezitost zdokumentovat STK gillian anderson ( jedno hole rameno a nic vic) .... díl je to navíc uplne o hovne === s04e14 "memento mori" 3/5 Bettsuv motiv přešel do dalšího dílů... Scully je sexy i s tumorem v hlavě,, mulder je dost ve schize... === s04e15 "kaddish (kadiš)" 3/5 cisty prumer s uchazejici atmosferou. dokonce se do akt x vkradla i trocha ceske historie === s04e16 "unrequited (nepomstění)" 0/0 === s04e17 "tempus fugit" 0/0 === s04e18 "max" 0/0 === s04e19 "synchrony (synchronie)" 0/0 === s04e20 "small potatoes (malé ryby)" 0/0 === s04e21 "zero sum (výsledek nula)" 0/0 === s04e22 "elegy (elegie)" 0/0 === s04e23 "demons (demoni)" 0/0 === s04e24 "gethsemane (gathsemenska zahrada)" 0/0

Alicia (1994)

nejvice se mi na tomto bestialnim kratasu libila zvukowa stopa vystavena na fundamentech digital hardcoru (nepreslechnutelny motivek Atari Teenage Riot (Nic Endo support) .. vynikajici shortak jednoho z lidru horrorove zabavy..

Angels' Wild Women (1972)

umornou nudu kompenzovaly alespon kvanta peknych bab. Sam nevim, kde jsem nasel trpelivost dodivat se na tento TROMA vyplod do konce..

A Nymphoid Barbarian in Dinosaur Hell (1990)

... in this dinosaur hell, there is one type of being who can survive.. a barbarian.. and what kind of barbarian? a nymphoid barbarian... nymfoidni divoska v dinosaurim pekle - to hovori za vse...postnuklearni putovani za jestery pod supervisorstvim maniakalnich titánů filmoveho srotu Kaufmana s Herzem...

Apokalypsa kanibalů (1980)

Tento margheritiův zdařilý (ač opravdu střídmý) gore je alternativou bezmyšlenkovitě nalajnovaných krváků vesměs italské sedmdesátkové tvorby, které mám tak rád. Souhlasím se zdejším Flipnicem; co se týče nespecifikovaného kouzla filmu, mělo značný dopad i na mě a velmi dobré herecké výkony celkový dojem umocnily. Jen si nejsem jist použitím častých fast forwardů v některých scénách, které působí v některých útržcích až komicky. Kvalitní oddychovka, fanouškům starých flákot mohu jen doporučit. 7,5/10

Apokalypsa: Vzestup Hitlera (2011) (seriál)

Po Apokalypse WWII další plná palba. Lepší studie o poválečném Německu plného vnitřních problémů, komunistů a chaosu, ze kterého génius zla AH zformoval své choré vize pod lejblem NSDAP, k vidění zatím není. Bez jakýchkoliv historických odchylek, v barvě, srozumitelně a poutavě. Super materiál pro hodiny dějepisu, myslím, že tohle chytne i děti ze zadních školních škamen.