topesto

topesto

Pája Rosencrantz

okres Praha

• 16.6.2017  09:59

Válečných filmů s podobným námětem existují desítky, ale tenhle je tak úžasně natočený, že nebudete věřit vlastním očím. Soutěžil i na festivalu v Cannes.

• 16.6.2017  09:52
    Temný obraz (2006)

Zahraniční novináři se rozplývají nad jeho temnou stránkou a unikátní animační technologií, to je ale asi tak všechno, nad čím je možno se rozplývat. Na to, že se tady hodinu a půl skoro nic neděje, je film se svými náznaky dost nesrozumitelný.

• 20.8.2015  16:08
    Vykolejená (2015)

Jestli vás partnerka nutí jít do kina na nějakou romantickou komedii, tak kupte lístky na tuhle. V rámci žánru je nadprůměrně vtipná, plná nezávazného sexu, a dokonce v ní chybějí i obvyklá klišé.

• 20.8.2015  16:04

Chevy Chase se rozhodl přiblížit průměrnému divákovi a podařilo se mu to. Není to sice veledílo, na které nezapomenete do konce života, ale vtipných hlášek, které si zapamatujete, je v téhle rodinné komedii víc než dost.

• 3.2.2014  18:56
    Bez doteku (2013)

O čem vlastně tento film je? Chvilku se to odehrává doma,chvilku v bordelu,chvilku u psychologa.Je tu několik dějových linek a ani jedna není dotažená do konce.Postavy jsou jakoby vytržené z kontextu,než se divák zorijentuje kdo je kdo a jakou má v tomto filmů ůlohu,scénář filmu odbočí někam jinam.Celý film působí jako že si parta začínajících filmařů chtěla natočit film,jen tak bez větší přípravy.Režisér se scénáristou se snaží nalákat diváky na známá jména jako je Adrian Jastraban z Ulice, Ondřej Malý kterého znám z filmu Pouta, Marian Roden bratr slavnějšího Karla, Kryštof Hádek který dobře zahrál svojí roli ve filmu Signál, Hana Vagnerová která má za sebou pár velice dobrých seriálů jako třeba Expozitůra nebo Vyprávěj.Za tyto herce dávám jednu hvězdičku.

• 1.2.2014  16:47

Nosferatu je film ze kterého mrazí i po letech.V dnešní době,kde jsou horory plné hektolitrů krve a digitálních efektů,má tento film stále tu správně temnou a zatuchlou atmosféru.Když se sejde dobrý štáb filmařů,může vzniknout za pár marek klasika ze zlatého fondu světové kinematografie.

• 30.12.2013  15:30
    Trosečník (TV pořad) (2006)

Jedna hvězdička za snahu.Né každý televizní formát převzatý z ciziny a předělaný na Českou verzi se povede.Možná to byla otázka peněz,možná udělali chybu samotní tvůrci,když se snažily odlišit v některých detailech od americké verze tohoto pořadu.

• 30.12.2013  15:22
    Kdo přežije (TV pořad) (2000)

Jednotlivé série se od sebe dost liší,někdy stačí když vidíte občas jeden díl a jindy máte nutkavou potřebu vidět každou novou epizodu.Před lety se pokusila televize Prima napodobyt tuto reality show,ale pokud si dobře vzpomínám,moc slavně to nedopadlo.

• 30.12.2013  15:03

Michal Viewegh píše hodně,dobře a rád a na jeho knihách je to znát.Postavy z románu Báječná léta pro psa jsou barvité a nenudí.Může se s nimy lehce ztotožnit nejeden divák,který žil v tehdejším Československu.Petr Nikolaev zasluhuje pochvalu,za to že atmosféru knihy věrně přenesl do filmu.

• 30.12.2013  14:44
    Mr. Bean (TV seriál) (1990)

Legendární Britcom,ve kterém se málo mluví ale humor který obsahuje,pochopí lidé na celém světě.Vtipné,krátké historky ze života jedné středně velké,roztržité,směšné a někdy trochu sobecké a škodolibé figurky,si získal srdce mnoha diváků.Jeden z nejlepších seriálů z Velké Británie,který se k nám dostal.

• 12.12.2013  17:15

Hobit je krásná,dobře natočená fantasy,která je více pohádková než Pán prstenů. Hudba,kostýmy,úchvatné scenérie jednotlivých krajů,efekty,různorodost a barvitost postav,to vše do sebe hezky zapadá a vytváří velkolepou podívanou na kterou je radost pohledět. Ve formátu 3D si navíc vychutnáte každičký detail. Chápu proč je premiéra každého nového dílu vždy v prosinci,tenhle příběh se do vánočního času zkrátka hodí. Vůbec mi nevadí,že Peter Jackson přidal do děje některé postavy navíc. Moc dobře nejde srovnávat Pána prstenů a Hobita. Pán prstenů je epický román,rozdělený do třech knih,Hobit je jedna knížka a navíc né moc tlustá. Moc se těším na třetí závěrečný díl,který bude mít podle oficiálního zdroje premiéru zase za rok.

• 6.6.2013  17:46

Je to jeden z těch filmů,na který se dá koukat v neděli odpoledne v televizi,ale aby si ho někdo kupoval na DVD to těžko.Víc než na příběhu tento film staví na tehdejších hvězdách populární hudby (Gott,Vondráčková,Urbánková,Schelinger...atd)

• 6.6.2013  17:35
    Kurýr 3 (2008)

Má to pár výborných momentů,ale většinou je všechno uspěchané.Má to spád,má to dobře natočenou akci,ale to je tak všechno.

• 6.6.2013  17:23

Jsou tam divné postavy,divné děje a celé je to podivné,ale nějakým způsobem to dokáže člověka dostat a zaujmout.Rozhodně jde o netypický film.

• 6.6.2013  17:20

Chvilku trvá,než se to pořádně rozjede,ale jakmile se do toho filmu dostanete,stává se Hobit jedním z nejpovedenějších filmů roku.

• 6.6.2013  17:07

Animované je to moc pěkně,na vizuální stránce si dal někdo záležet,navíc je to poučné v tom jak by se lidé k sobě měli chovat.Bylo natočeno již několik verzí tohoto příběhu,ale tahle patří mezi ty nejlepší.