Lepší svět (2010)

Film se mi líbil, ale už bych ho podruhé nepotřeboval vidět. Zajímavé vidět, že xenofobie existuje i v Dánsku (vůči Švédům). Mladej Christian se s ničím nesere a řeší problémy tou nejjednoduší cestou: oko za oko, zub za zub.

Casablanca (1942)

Ne nadarmo se říká o Casablance, že je to klasika. Čistota, vytříbenost a výborné herecké výkony. Humphrey je fakt bourák.

Yes Man (2008)

Námět mi přišel až příliš podobný jinému Carreymu filmu Lhář, lhář. Jinak mě spíše podprůměrná komedie nijak zvlášť nezaujala.

Brestská pevnost (2010)

Parádní výprava, ale po určitém čase mi to připadlo velmi rozvleklé.

Hlubina (1977)

Akční Nick Nolte s kňourem pod nosem, můj oblíbený Robert Shaw a sexy Jacqueline Bisset. Napínavý děj, krásná příroda jak nad, tak pod mořem (Bermudské ostrovy), tajuplný vrak lodi, morfium, šmuky a mnoho dalšího. Opravdu dobrý film.

Šedá zóna (2001)

Zajímavý námět, ze kterého šlo vytěžit určitě víc. Nevýrazné herecké výkony.

Černá labuť (2010)

Od prvního okamžiku mi nesedlo baletní prostředí. Stejně tak ani děj celého filmu ve mně nevzbudil zájem - baletka, která si vzala svoji roli až příliš k srdci. Chvíli mi připadlo, že trpí schizofreníí. Celkově mi film připadl protivný a nepříjemně vtíravý. 100 a 1, když bych měl porovnávat s Královou řečí.

Oběti války (1989)

Válečný film trochu z jiného pohledu. Já teda nevím jak vy, ale já sem celou dobu fandil Seanovi s kumpánama :-) Občas je potřeba vypnout, obzvlášť ve válce. Občas mi vadila hudba, vytvářející falešný patos. Jinak Skvělé výkony Seana Penna a Michaela J. Foxe.

Ivan Hrozný (2009)

Na to, že se jednalo o cara Ivana Hrozného, mi to přišlo o ničem. Místo charismatického hrůzovládce film přináší sondu do života senilního pánbíčkářského dědka. A navíc nikterak poutavou.

Rovnou do pekel (2004)

Zajímavý nápad, katastrofální provedení. Udělal jsem výjimku a podíval se na film s dabingem - velká chyba. Zasazení děje do II. světové války výslednému dojmu jenom uškodilo. Pravoslavný kostel ve Francii je přinejmenším podivná záležitost. Německý tank vypadal jak sesvařovaný ze šrotu. Chování hlavního antihrdiny bylo taktéž dost nelogické a nereálné. Dialogy obecně nesmyslné. Dávám jednu * za nápad.