Měsíc v ohrožení (2006) (TV film)

Bruce Willis je největší vrták na světě, co jediný umí vyvrtat pořádnou díru do asteroidu. Naproti tomu Stephen Baldwin je ten největší bouchač. Co odstřelí, to už nikdo nesloží, ani Pán Bůh. Když se s Měsícem srazí obrovský asteroid, pro Zemi nastávají těžké časy. Země je bombardována vyvrženými kusy Měsíce, počasí jde z extrému do extrému. Doktorka Lana varuje vědeckou obec, že hrozí konec světa, v důsledku příchodu doby ledové. Pochopitelně, že nic horšího, než globální oteplování neexistuje, ale kupodivu i doba ledová vědce vyděsí, takže vymýšlejí postup, jak jejímu příchodu zabránit. A tady přichází na scénu bouchač Baldwin, který by měl pomocí nukleárních náloží poškozený Měsíc opravit. Podaří se mu to? Hra nervů začíná... Příznivce špatných filmů pobaví tento snímek mnohonásobně víc, než onen tolik opěvovaný Armaggedon. V míře hlouposti a nesmyslů jsou na tom oba filmy sice zhruba stejně, ale zábavnější nesmysly rozhodně vytvořili autoři Měsíce v ohrožení. Navíc výkony Baldwina a Willise vůbec nelze porovnávat, protože Baldwinův herecký projev je nádherně hrůzostrašný, kdežto Willis je pouze trapný. ---- Zasloužených 100 %.

Abraham Lincoln vs. Zombies (2012)

Abraham Lincoln má s neživými neblahé zkušenosti již od dětství a ví, co na ně platí. V době války Jihu proti Severu je konfrontován s šokující skutečností, že neživí po letech opět udeřili. Zpráva jej znepokojila dokonce ještě více, než svého času to, že na Jihu zlí bílí farmáři dřou ze svých otroků jejich černou kůži, a ještě to drze přiznávají. Chtě nechtě je Abraham nucen přehodnotit své priority, opráší svou osvědčenou minikosu a s hrstkou věrných vyráží do boje na nepřátelské území. Čeká jej soupeř houževnatější než generál Lee. Ovšem strach o to, že by zombies svojí nekalou činností mohli ohrozit osvobození černého muže, a tím překazit v budoucnosti vznik nádherné harmonické multikulturní Ameriky, jej žene neúnavně kupředu. Boj za svobodu začíná... Asylum umí natočit rozhodně zábavnější filmy - 70 %.

Únos letadla (2010)

Árijští bratři zjevně nepochopili smysl trestu a chtějí, aby několik jejich soukmenovců bylo předčasně propuštěno z vězení, aniž by se stihli napravit. Unesou proto rodinu kapitána dopravního letadla a současně i letadlo samé. Pikantní je, že dotčený je bratrem prezidentky USA. Bude mít paní prezidentka koule na to, že by se na území Spojených států mohli volně pohybovat ještě nepřevychovaní vyznavači kultu bílé rasy v čele s Carlem Hitlerem? Nebo se bude držet zásady, že s únosci se nevyjednává, a otočí se zády ke svému bratrovi i dalším nevinným obětem? Drama začíná... Po shlédnutí filmu si člověk musí klást otázku, jací břídilové asi pilotovali letadlo prezidenta Kaczyńského, když po pouhém škrtnutí křídlem o strom fatálně havarovali. Zde jsou piloti jiní chlapáci, kteří křídly přerážejí sloupy, urážejí části budov a nerozhodí je ani to, že jim bomba utrhne jeden z motorů. ----- Námět filmu je již notně vyčpělý, avšak Asylum do tohoto žánru vneslo nový, svěží vítr. - 90 %.

2010: Moby Dick (2010)

Každý námořník zná Moby Dicka, bájnou obří velrybu. Je to monstrum, které bez problému spořádá k obědu pět keporkaků, a přitom má stále hlad. Proto si musí občas přilepšit ještě nějakým vydatnějším soustem, například rybářskou lodí nebo zaoceánským parníkem. Ovšem jednoho dne mu po obědě mezi zuby zůstalo nějaké sousto, patrně kosatka. A protože je Moby Dick vychytralý, použil místo zubních párátek jadernou ponorku. Jistě ze zlomyslnosti, aby ohrozil světový mír, si vybral ponorku americkou, přestože stejnou službu by mu udělala i ponorka ruská nebo čínská. Tím si ovšem proti sobě popudil kapitána Achaba z ponorky USS Pequod , který na pomoc promptně povolal velryboznalkyni doktor Hermanovou a jejího opáleného pomahače. Lov může začít... Asylum ví, jak uspokojit své věrné a nabídne jim plnými doušky vše, po čem prahnou - jak tradičně děsivé efekty, tak mizerné herce i stupidní dialogy. Co víc si můžeme přát. - - - 90 %.

30,000 mil pod mořem (2007)

Kdo zná Verneovky ví, že kapitán Nemo je velký a nesmlouvavý drsňák, kterého by nerozplakal ani Chuck Norris. V moderním podání od Asyla se z Nema stává vášnivý ekologista, zhruba kříženec Ala Gora a Martina Bursíka. Nemo hodlá Zemi zbavit prakticky celého lidstva, protože lidé dělají v přírodě hrozný bordel. Pomoci mu v tom mají jaderné zbraně. A jelikož je to kovaný ekologista, tak mu nevadí, že spolu s lidstvem zničí vše, tedy i přírodu. Na druhou stranu ale zachrání přírodu, a to je to hlavní. Kapitán Nemo umí skoro vše, a jediné, co mu chybí, aby mohl provést svůj zlotřilý plán, je oxygenátor. Ten chce získat od poručíka Aronnauxe, což by pro něj neměl být problém. Ovšem pozor, Aronnaux není nikdo jiný, než Lorenzo Lamas. A tady, jak jistě chápete, končí veškerá legrace a znalý divák začíná tušit, že nastanou komplikace... Snímku zvedá hodnocení hrozný Lamas, který ve finále dokonce rozpláče kapitána Nema, a jak pevně věřím, i nejednoho diváka. Dalším pozitivem je výkon Seana Lawlora (kapitán Nemo), který byl po většinu filmu ještě horší, než sám Lamas. Sean Lawlor nás, bohužel, již žádnou strašnou rolí neoblaží, neboť roku 2009 zesnul. Ale naštěstí si rolí kapitána Nema stihl vytvořil nesmrtelný pomník. Čest jeho památce! - Slušných 90 %.

Virus z ráje (2003) (TV film)

Milovník špatných filmů zbožňuje a vyhledává Lorenza. Lorenzo Lamas je nám zárukou, že film bude opravdu hodně špatný. Takže to, že bychom museli sledovat nějaký, nedej Bože, artový film, nám s Lorenzem nehrozí. Lorenzo je totiž odpadlík. Virus z ráje je příšerný film. Absolutně nesmyslný, nebojím se napsat, tragický scénář, orámovali herci svými hroznými výkony. A ve chvíli, kdy se vám bude honit hlavou otázka, jestli je horší scénář nebo herci, a že horší už to snad nemůže být, budete vyvedeni z omylu. Na obrazovce zjeví ON. A vy zvoláte: "Heuréka!". Nic nemůže být horšího, než Lorenzo Lamas! Proto tento film vřele doporučuji všem milovníkům špatných filmů, je to kultovní záležitost. - Jasných 100 %.

Duel (1971) (TV film)

Asi jediný film od Spielberga, kterému se nedá nic vytknout. Přímočaré, napínavé, skvěle vygradované. Takhle se točí thriller! Film Duel je spielbergův zlomový, filmy natočené po něm už budou jen horší a horší.

Schindlerův seznam (1993)

Jako fanda špatných filmů bych měl být vlastně spokojen. Tohle je opravdu hodně špatný film. Špatný navzdory tomu, že předstírá, jaký je to umělecký skvost. Je to takové pěkné, navoněné, přesně tak, jak to divák má rád. Bohužel, všechno je naopak. Pěkně to smrdí, a tady o to víc, že se překrucují historická fakta tak, jak se to panu Spielbergovi zrovna hodí. Prostě Spielberg nikdy nepřekročí vlastní stín a vždy nám nabídne krásně nafouknutou bublinu, která se zde zrovna tváří jako historické válečné drama, i když je to ve skutečnosti jen jeho další komerční sračka. Nemám tě rád, Spielbergu. - 15%.

Tajemství chrámu křišťálových lebek (2008)

No jo, kdyby to natočil Spielberg, tak budete řičet blahem jako podsvinčata. Mark Atkins vám nevoní, co? Společnost Asylum do natočení tohoto filmu investovala závratných 50.000 USD, za kolik by to zvládl ten váš Spielberg? Podobné dílko leckdy pobaví víc, než nějaký předražený navoněný prd šíleného megalomana. Jen to chce na podobné filmy nejen koukat, ale umět i vidět! ----- 65 % za film + 35 % za blbý kecy v komentech = 100 %.

Americké válečné lodě (2012)

Zlí a vychytralí mimozemšťané se chystají obsadit Zemi. Hnusné levitující příšerky, co vypadají jak přefouklé medúzy, si usmyslely, že nejlepší metodou bude vyprovokovat světový jaderný konflikt tím, že útoky pod falešnou vlajkou proti sobě poštvou USA a jejich největšího věřitele, tedy Čínu. Na štěstí se do rodícího konfliktu vloží i válečná loď Iowa, jejíž kapitán je nejen černý, ale dokonce i vychytralý, a to jako jelen. Takže po nervydrásajícím ději nakonec vše dobře dopadne. Sláva. ---- Vědecko-technický pokrok nezastavíš, a tak i společnost Asylum letos upgradovala své počítače, takže její grafické programy teď, místo MS-Dosu, běží na platformě Windows 95! Efektům to velmi prospělo, proto 3x bravo Asylum! ----- Je na místě udělit 90 %.