• Krátkometrážní

Alita: Bojový Anděl (2019)

Film u něhož mi podobně jako u první Duny chybí druhá polovina - pokračování. Bohužel narozdíl od zmíněné Duny která se pokračování dočká, u Ality to vypadá že nikoliv. A je to velká škoda, protože za mně je to fakt povedený snímek. Dokonce i ta romantická podzápletka na mně osobně fungovala. Ne že bychom tu měli málo post-apo filmů, ale jen málo filmů mně dokázalo do děje vtáhnout tak, že jsem hltal každičkou část toho světa, každou skládačku mozaiky, a čekal na rozuzlení. A to je právě to. Možná bych dal více prostoru některým momentům (zkratkovitost je tu dost velká), ale jinak největší slabinou je za mně prostě chybějící pokračování - film jako by skončil někde uprostřed děje a chyběla mu tak druhá polovina ve které bych dokázal zmíněnou mozaiku doskládat. A že těch nedoskládaných dílků - otázek, mám více než těch doskládaných - odpovědí. Kdyby náhodou někdy vzniklo pokračování, jsem připraven dát plnou palbu. ► 88% ◆ 9/10 ◆ 4* ◄

Timelapse of the Entire Universe (2018)

https://youtu.be/TBikbn5XJhg ◄ Naprostá emocionální bomba. Ke konci jsem neměl ani slzu na krajíčku, nýbrž na tváři. Hodně tomu dodává ta hudba, hodně kvalitní animace, něco slovo vypravěčů, ale jako celek je to úžasné. Více takových videí prosím. ► 100% ◆ 10/10 ◆ 5* ◄

Timelapse of the Future: A Journey to the End of Time (2019)

https://youtu.be/uD4izuDMUQA ​​​◄ Pro mně nepopsatelný zážitek jaký nemívám ani u mnoha kvalitních velkofilmů. Vím, že mnoho lidí nezajímá co bude s vesmírem za triliony trilionů let, ale tento krátký "film" (video) možná zaujme i toho koho nekonečný vesmír neláká. Minimálně je to skvělý důkaz, že i na YouTube se dá sehnat kvalitní "content" co zaujme širší spektrum lidí než jen děti.  ► 100% ◆ 10/10 ◆ 5* ◄

Kiwi! (2006) (studentský film)

Nejde o to jak vypadá animace. Vždyť jeden člověk nemůže udělat žádnou zázračnou animaci jako v celovečerních filmech. Jde o námět a převedení tohoto námětu na papír a později do tohoto krátkého filmečku. A to je výborné. Nejedna slza mně na konci ukápla, ale ve skutečnosti je konec zajímavý tím, že je poměrně otevřený. My jen můžeme předpovídat co se stalo po konci. I přes hudbu, která by mohla být o něco lepší, je to za plný počet hvězd. :-) ► 90% ◆ 9/10 ◆ 5* ◄

Alok, Bruno Martini feat. Zeeba - Hear Me Now (2016) (hudební videoklip)

Jestli mě nějaký klip dokázal rozbrečet, tak to byl tento. Kdybych tuto píseň někdy slyšel v rádiu, pravděpodobně by mě nijak nezaujala. Ale jelikož jsem jí slyšel poprvé až s videoklipem, je jedno jestli mi tato muzika něco říká nebo ne, vždy si jí spojím s tímto klipem a vzpomenu si jak mě dokázal rozbrečet. Tomu se říká dokonalý klip.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Dostal jsem přesně co jsem očekával. Což je super vize a super svět ve kterém se film nachází, napínavý příběh, též chválím povedené propojení virtuálního a reálného světa, pěkné 3D efekty a věci co pravděpodobně doopravdy za těch 27 let budou existovat. Ale má to několik ALE. Zaprvé, těch odkazů a referencí na hry a filmy především z 80. a 90. let minulého století bylo na mně asi až moc. Jelikož jsem tuto dobu nezažil a hry ani filmy z tohoto období nemám tak zmáklé jako jiní, jen velmi málo z těchto narážek jsem pochopil a ostatní mě někdy až otravovali. Stejně tak některá předvídatelná klišé a například získání prvního klíče mě napadlo hned. Nejspíš to bude i mým trochu jiným pohledem na svět, který se podobá tomu Hallidayovému. Také "dospělácká" realita byla až moc přizpůsobená té "dětské", takže ve výsledku se nekonají žádné extra drsné praktiky, jak bych od podobného tématu očekával. Jinak ale velmi povedený film který jsem si moc užil. ► 88% ◆ 9/10 ◆ 4* ◄

LSD feat. Sia, Diplo, Labrinth - Thunderclouds (2018) (hudební videoklip)

Tak takhle kýčovitej klip jsem už dlouho neviděl. Ale bez toho kýče by to tady prostě nebylo ono. A ta malá holka se mi klip od klipu začíná čím dál víc líbit. Jsem zvědav, kam to až dotáhne. Hudba samozřejmě pecka, takže sečteno podtrženo - plná palba.

Transformers (2007)

Letní blockbuster napěchovaný pořádnou akcí, zajímavým námětem, povedeným příběhem, skvělými přestřelkami v poušti nebo ve městě, vtipnými scénami, ale zároveň scénami ve kterých člověka zamrazí a honičkami které se posléze změní v boj obrovských kovových monster. A málem bych zapomněl na krásnou Megan Fox a na Shia LaBeoufa který hraje nemehla v kterém se vidím. Jenže se nemohu zbavit pocitu, jakoby před poslední čtvrtinou zasedl na křeslo režiséra / scénaristy někdo úplně jiný. Postavy se začnou chovat zcela nelogicky, zmatečně a ve spěchu, ti kteří se neměli v rádi jsou najedou přáteli a všechny scény jsou najednou nějak hrr. Nicméně je to film, za kterým stojí pozadí, chcete-li universum, z kterého mě až mrazí. Někdo může namítnout, že svět postavený na tom, že mimozemšťani jsou vlastně živé auta, je blbost, ale já v něm vidím (viděl) potenciál. Je škoda, že díky dalším dílům této série zůstal právě ten potenciál zcela nevyužitý. Ale alespoň za tento ve výsledku povedený film jsem rád. ► 75% ◆ 7.5/10 ◆ 4* ◄