HolkaVBotech

okres Brno

3 body

<< předchozí 1 2
    • 14.4.2018  23:48

Na konci už si člověk není jistý, co všechno tedy je pravda a hlavně jak je na tom s fabulací a intelektem samotná Gypsy Rose. Ale to čím si prošla, to je tedy brutální. Šíře psychických poruch je opravdu nekonečná, Dee Dee byla očividně velmi zdatná manipulátorka, přesto mě překvapilo, že v dokumentu nebylo více konfrontací lékařů.

• 10.2.2018  21:30
    Trestanec (2017)

Nikolaj je moje tajná láska, takže mu leccos odpustím, ale tohle je divný. Prostředí hrozně zajímavý, vězeňská bezútěšnost, improvizované zbraně, černo-bílo-hnědý svět. Ale chování hlavního hrdiny je řetězec nelogických rozhodnutí a celou dobu to na pozadí tak nějak sere. A stopáž je teda zbytečně natažená.

• 15.1.2018  23:57
    Na míru (2016)

Nahlížení do života několika trans lidí. Jednoduše orámované příběhem krejčovského salónu, různí lidé umístěni různě na gender škále. Po zhlédnutí tohohle filmu člověk snadno pochopí, že tihle lidi si svůj gender nevymysleli jen proto, aby byli zajímaví.

• 24.9.2014  20:16
    Památkáři (2014)

Není to objevné, ani nabité vtipem, ani šílenou akcí. Zkrátka, ani tak, ani tak. Ale je to celé takové...milé.

• 11.8.2014  00:09

nepovedená předělávka americké Trestné lavice (Longest Yard). Jediný, kvůli komu stojí za to, to vidět, je Jason Statham.

• 5.11.2013  13:04
    Enderova hra (2013)

Den po návštěvě kina a moje pocity jsou stále rozpolcené. Knihu jsem četla a nevím, jak film působí na ty, kteří literární předlohu neznají. Na mě to působilo, jako Enderova hra z rychlíku. Ve filmu bylo tak nějak témeř všechno, co se v knize stalo, ale nemůžu se zbavit pocitu, že kdyby něco vynechali a něčemu se naopak věnovali víc do hloubky, filmu by to jenom prospělo. Ve filmu mi oproti předloze chyběly dvě zásadní věci: zdůraznění toho, pod jakým tlakem se Ender nachází a jak jej výcvik postupně ničí a také mě film nevtáhl do výcviku v bojové místnosti takovým způsobem, abych měla chuť jít si hned pro oblek a zbraň. Na čtyři hvězdičky to není, tři jsou trochu málo.

• 14.10.2013  23:20
    Gravitace (2013)

Kino zatajilo dech a vydrželo mu to po většinu filmu. Perfektní vtáhnutí do děje a vcítění se do hlavní (a vlastně jediné) postavy.

• 13.10.2013  22:36
    Elysium (2013)

Příjemné odpočinkové scífko by dostalo samo o sobě 4*. Jedna padla za vlast za těch několik do nebe volajících logických nesmyslů.

• 3.10.2013  14:49

Tak příjemný film jsem se už dlouho neviděla. A obsazení Hemingwaye, Dálího a Fitzgeralda (a mnohých jiných) je prostě boží.

• 2.9.2013  13:00
    Babicovy dobroty (TV pořad) (2008)

Opilý diletant vaří pro "vobyčejný lidi", nezná jednotlivé suroviny, neumí pořádně česky a hlavně: neumí vařit.

• 31.7.2013  11:16

Velice příjemné překvapení a ponoření se do retro světa her. Wreck-it Ralph si zasloužil mnohem více pozornosti, než se mu dostalo.

• 30.3.2013  20:09
    Panství Downton (TV seriál) (2010)

Seriál nabízí pestrou paletu postav, které jsou přitom všechny lidské - se svými strachy, motivacemi i chybami. Čeho se nemůžu nabažit je pohled na urozené a neurozené postavy v jedné místnosti - jako by je ovládal neviditelný choreograf. Běžná večeře připomíná velice složitý tanec, jehož pravidla ale očividně všichni znají.

• 28.3.2013  09:39
    5 pravidel (2013)

Malý krok pro film, velký skok pro larp. Larp se jako fenomén posledních let stal pro mnohé lidi (hlavně mladší generace) způsobem využití volného času. V tomto případě se dokument zaměřuje na hru odehrávající se ve smyšleném totalitním státě. ... Aby ale byl tento film plnohodnotným dokumentem, něco tomu chybělo. Větší vhled do toho, jak to hráči prožívají. Názor odborníka, Dopad na účastníky po hře. Něco. Po premiéře jsem mluvila s několika lidmi, kteří o larpu slyšeli poprvé právě v kině, přesto si nejsem úplně jistá, jakou zprávu předal tento film někomu "zvenku". ... *P.S.: Jsem jedním z účastníků.*

• 14.10.2012  21:10
    50/50 (2011)

Film není komedie - to je zapotřebí ujasnit hned na začátku. Je to spíš sympatický snímek o jednom člověku s rakovinou a jak se s tím popral. A o tom, jaké má přátele a rodinu. Může se zdát, že je to trochu málo, ale hercům role padly jako prdel na hrnec a byla radost na ně koukat a s nimi brečet.

• 12.10.2012  04:07

Nedá se jinak než za pět. Češi tenhle film nepochopí - mám to osobně odzkoušeno. Zatím mi každý řekl, že je na sledování málo zhulený. :-) Uznávám, že je ve filmu pár slabých okamžiků, ale vydatnost hlášek hluchá místa bohatě vynahrazuje. Za mě 4 * + 1 z nostalgie.

• 11.10.2012  18:49

Krásný rodinný film, který tak nějak, chytne za srdíčko. Ne vážně - je to taková ta příjemná oddechová podívaná, která ale není ani hloupá, ani plná vyměšovacího humoru. Skvělá volba pro pohodově strávený večer. ve filmu se kromě ústředního příběhu objeví několik "okrajových" postav a jejich příběhů. Film je ve výsledku takovou krásnou mozaikou, kde není jediná postava, které byste nedrželi palce. Nejlepší z nich - inspektor Sachy Barona Cohena.

• 11.10.2012  14:59
    Austrálie (2008)

Austrálie trvá plných 159 minut. To je o 59 minut víc, než by měla. Už během prvních desítek minut mi přišly rušivé některé záběry. Po chvilce přemýšlení mi došlo, co mi tam tak vadí. Velkolepé záběry na přírodu byly digitální a bylo to dost poznat. A "menší" záběry v kulisách vypadaly...jako v kulisách. Do očí bilo podivné studiové světlo a to, co v Moulin Rouge působilo skvěle, tady přímo skřípalo. Nejhorší na tom je, že když onen vytoužený zaláskovaný konec přijde, film pokračuje dál. Austrálie totiž na rozdíl od ostatních filmů má konce dokonce tři. Nebo možná i víc. Kdyby to Luhrmann ukončil v okamžiku, kdy se dostanou zdárně s dobytkem až do Darwinu a tam jej úspěšně jako první nalodí, ani neceknu. Ano, kdyby film režisér utnul v půlce, byla by to dobrodružná honácká romantika, ale aspoň průměrná. Tím, že to natáhl na neskutečnou stopáž a přidal k filmu další zbytečná ukončení, zkazil alespoň trochu kladný dojem z filmu. Obě hlavní postavy děsně přehrávají, záporák je děsně záporný. Skoro jako by se v Austrálii pokusili natočit svého Limonádového Joe. Celým dějem provází malý Aboriginský míšenec, což je podle mně asi nejkladnější věc na celém filmu. Závěrem: není to tak hrozné, jak jsem to popsala. Ale rozhodně bych na to nechtěla do kina a rozhodně bych tomu nedala víc jak 50%.

• 11.10.2012  13:29

Z porevolučních pohádek je toto jedna z těch, které podle mě vyčnívají. Lépe řečeno - je dobrá, nadprůměrná. Většina ostatních jsou prostě špatné. Líbí se mi herecké výkony Csongora Kassaie, kterého znám z Radotínského naivného divadla a obecně čertů, kteří jsou v téhle pohádce tak nějak lepší. Film, jako takový má na 4 *, ale pátou dostane za Zuzku Navarovou a ústřední píseň.

• 11.10.2012  13:18
    Sůva z nudlí (TV film) (2006)

Naprosto úchylná a nepochopitelná pohádka, kde hlavní záporák - čaroděj Zlosos - jednoznačně vyhrává první cenu za nejperverznější postavu z pohádek. Pokaždé, když olízně panenskou slzu princezny Žalmily, vypadá, jako by se udělal. Je to opravdu děsivá záležitost a hlášky z téhle pohádky mi dělají osypky. Nejvíc na mě zapůsobil opravdu perverzní Zlosos (kterému jeho sestry říkají Zlososáček, protože se mění v komára) a scéna kdy uvězněné princezny blijou smích do punčoch.

• 11.10.2012  11:28

Střed filmu je trochu táhlejší, než by člověk chtěl a funguje vpodstatě jenom jako pojidlo pro nářezový začátek a konec. Geniální Tim Robbins a Ben Stiller a samozřejmě skvělá hudba kapely Tenacious D, ale dělají z tohohle počinu něco, co tady ještě nebylo. Tento film je jinak typickou ukázkou hrozného názvu pro český trh. Za mě pět *, ale bez mučení se přiznám, že je to pro mě srdcová záležitost.

• 11.10.2012  11:11
    Prostřeno! (TV pořad) (2010)

Jedna hvězda za někdy dobrá jídla. Jinak hnus, hnus a topornost. Většina dílů je o tom, jak si všichni hrajou na super znalce a gurmány - proto je podle mě nejlepší díl, kde paní nakoupí polívky z pytlíku, guláš v konzervě a z toho jim uvaří. (A nikdo to samozřejmě nepozná). Nejvíc mi na tom pořadu vadí to prolízání bytu a hrabání se v osobních věcech.

• 11.10.2012  10:59

Mínus jedna hvězdička za logické nesmysly, které mi kazily dojem z filmu. Jinak strhující sci-fi, bez hromady speciálních efektů, ale za to s neskutečným nápadem a atmosférou, ze které mrazí. A Justin Timberlake zase mile překvapil.

• 10.10.2012  19:20
    Borci z Blue Mountain State (TV seriál) (2010)

Seriál je převážně o těchto věcech v tomto pořadí: sex, alkohol, drogy, sex, alkohol, fotbal a drogy. Vše se odehrává na univerzitě, vše je trochu přitažené za vlasy, ale ukrutně zábavné. Já sama vyměšovacímu humoru neholduju, ale tomuhle seriálu uděluji čestnou výjimku. V seriálu je na co, tedy spíš koho koukat a pokud se pohybujete v prostředí nějakého týmového sportu, nebo jste na hodně pařící koleji, je tohle ideální odpočinkový seriál pro Vás. Jako devízu považuji i délku (rozuměj krátkost) jednotlivých dílů.

• 10.10.2012  18:34
    Noční Show Craiga Fergusona (TV pořad) (2005)

Craig Ferguson je ten nejulítlejší z hostitelů late show. Nepůsobí předtočeně, je pohotový a je schopný si utahovat jak ze svých hostů, tak sám ze sebe i momentálně probíraných záležitostí v médiích. Jeho humor je mému srdci nejblíže a člověk, který se na jeho show podívá nikdy nemůže mít jistotu, kam ji Craig zavede. Na druhou stranu, Craig se nebojí pustit i do vážných témat a tak se často v jeho úvodním monologu můžeme setkat s nějakým zamyšlením nad tím, co Craiga zrovna žere. Někdy dokonce uklidňuje diváky a vysvětluje jim, že to není pravý čas se smát. Craig se svým skotským přízvukem je pro mě král late shows (z čehož si ostatně i sám dělal srandu).

• 9.10.2012  15:08
    Glee (TV seriál) (2009)

Tohle téma tady už párkrát bylo, taky tady ještě párkrát bude, proč by si Glee mělo zasloužit naši pozornost? Je totiž perfektně zpracované. Hraje hodně na to, jak aktuálně reaguje na hity a události, které zrovna hýbou světem a na to se zkrátka pěkně kouká. Seriálu nechybí trocha toho sladkobolného dramatu, párkrát se dotýká i vážných témat a je tak nějak pěkně poučný. Proč ne. Jde o odpočinkovou záležitost. A Jane Lynch je zase ulítlá, tak jak ji máme rádi.

• 9.10.2012  11:47
    Stmívání (2008)

Tak jsme se na to museli podívat, když kolem toho byl takový humbuk (a kolegyně z práce jsou hromadně zamilované do patizóna). Film pro mě byl jednou z nejnudnějších podívaných, jaká se mi kdy naskytla - stihli jsme u něho několik polštářových bitev. Chyběla mi tam pořádná akce, humor, sex nebo herecké výkony. Hvězdičku ode mně dostal vlastně jenom za ten baseball.

• 9.10.2012  11:29

Je to zrození, nebo znovuzrození? Vzkříšení silné látky se povedlo na jedničku - a ve třech čtvrtinách filmu se už neubráníte dojmu, že jsou digitální lidoopi lepšími herci než jejich reálné lidské protějšky. Moc dobré!

• 9.10.2012  10:02
    Galaxy Quest (1999)

Vůbec jsem netušila do čeho jdu a byla jsem nesmírně překvapená - hlavně teda jako Trekkie :-) Výborný nápad podpořili svými hereckými výkony i Tim Allen (od kterého bych to moc nečekala) a Alan Rickman. Skvělá zábava i pro lidi, kteří kouzlu sci fi nepropadli.

• 9.10.2012  09:21

Zdá se, že Willovi reálné role sedí - jak už předvedl v Alim. Jakoby reálná postava umožňovala větší imerzi. Tady hraje i se svým synem a o to je to ještě silnější. / Historka z natáčení, kdy v karavanu poprosil malý Jaden tatínka o džus a ten mu řekl: Christophere, na to nemáme peníze to jen potvrzuje/. Film je opravdu neskutečný všemi zvraty, které jsou většinou k horšímu a horšímu a člověk pořád jen čeká kdy už konečně dosáhne na to štěstí avizované v názvu. Ano, film je jasně dělaný jako "doják" a hraje na city. Ale je to tak úžasný příběh o tom, jak dosáhnout svého štěstí, že si zaslouží plných pět.

• 9.10.2012  09:02

Hlubokomyslnou zápletku, nebo dialogy u filmu nehledejte. Pokud jste ale fanoušek steampunku a umíte semtam přimhouřit oko nad trapnými scénami, film je určený pro vás. Právě za zpracování tématu steampunk, za kostýmy a zadeček Salmy Hayek si film zaslouží tři hvězdičky. Ale vážně, člověk se i docela dobře pobaví.

<< předchozí 1 2