el.zapikano

• 21.2.2021  14:12

steampunk!

• 15.1.2021  17:46
    Fauda (TV seriál) (2015)

Izraelsko-palestinska laska je nehynuca. Sonda do blizkovychodnych zakuti vasniveho vztahu dvoch nezmieritelnych narodov. Co bolo prve vajce ci sliepka? Kto zacal prvy? Izraelci ci Palestincania? Ani po vzhliadnuti tohto serialu na tieto otazky odpovede poznat nebudete. Nadobudnete vsak istotu, ze tento konflikt s velkou pravdepodobnostou nikdy neskonci :(

• 8.12.2020  17:27

Mam averziu voci ceskym rozpravkam, vacsinou ide o strasidelne trapnosti, ale pri tejto som ostal velmi milo prekvapeny. Super vtipne dialogy a pekne prostredie. Niektore hlasky boli vyslovene "nekrestanske", katoliban musel zurit :-) Velka skoda toho slovenskeho dabingu, ceske filmy by sa mali vysielat v originaly. Chapem ze to bolo pre decka, ale neverim, ze by to nepochopili aj bez toho vyslovene zleho dabingu.

• 11.10.2020  18:38
    Pinocchio (2019)

Znepokojujúce a bizarné. Chcete vidiet Pinokia s obhorenými nohami alebo obeseného Pinokia? Nech sa páči, v tejto divnej ''rozprávke'' uvidíte nie len to.

• 1.10.2020  10:23

Poviedkovy western od bratov Coenovcov a velmi prijemna zabava. Krasne sialane a absurdne pribehy, remeselne vynikajuco spracovane, k tomu kvalitna hudba. Western ako lusk.

• 19.9.2020  21:06

Hrane "dokumenty" som nemal nikdy velmi v oblube. Tema je zaujimava a je dobre ze sa o tomto fenomene robia filmy, ale spracovanie poriadne pokrivkava. Tie hrane vsuvky mi vyslovene liezli na nervy niekedy.

• 18.9.2020  09:10

Nestarnuci pribeh, nadcasove postavy (Falco!) a vynikajuca hudba (Giorgio Moroder). Funguje aj po tridsiatich rokoch.

• 18.9.2020  08:57

tak ja som to ukoncil a nedopozeral som to

• 16.8.2020  05:12
    Tuntematon sotilas (TV seriál) (2018)

Perkele!

• 5.8.2020  10:50

What exactly happened to Putin? He didn't slip on his tea, did he? Putin could've caused complications.

• 5.8.2020  10:40
    Meky (2020)

Mna zaujala hlavne linia s Lacom Lucenicom. Az teraz mi doslo, ze za velkou castou zbirkovych pesniciek stoji prave Lucenic, priekopnik elektronickej hudby v Ceskoslovensku.

• 3.6.2020  09:52

Ako Tarzan ponorku kupoval :-)

• 26.4.2020  12:40
    Toni Erdmann (2016)

Uz davno som nevidel film, pri ktorom by som plakal od smiechu. Scena "narodeninova party" ma uplne dostala. Nemohol som sa proste prestat smiat. A pritom to vlastne bola vazna situacia.

• 24.2.2020  10:31

Jednoducho kuzelne! Idealny rodinny film pre velkych aj malych. "Mačkobus" sa od tejto chvile u nas stava oficialnym slovom :-)

• 27.1.2020  14:43

Toto co bolo?

• 27.11.2019  11:26
    Vlastníci (2019)

Film pri ktorom sa budete cely cas rehotat, ale nakoniec si uvedomite, ze to vlastne vobec nebolo vtipne. Schodza vlastnikov bytov ako prierez spolocnostou, kde kazdy sleduje svoje vlastne zaujmy a neschopnost dohodnut sa. Velmi dobra podivana!

• 26.8.2019  14:23

Zabavna rozpravka pre dospelakov. Na toto by som sa dokazal pozerat kludne cely den.

• 5.8.2019  11:10

Nechcem velmi hodnotit kvalitu filmu, kedze ide o velmi atypicke nizkorozpoctove regionalne dielo a radsej by som vyzdvihol spolocensky presah, ktory tento film urcite ma. Romska komunita zije na Slovensku znacne izolovane od majority, maju v podstate svoj svet a interakcia s vacsinou je ozaj minimalna. Zrazu tieto stojate vody rozburi film, ktory dokaze obe komunity spojit. Napriklad: zamestnanci obce Varhanovce (50% romovia / 50% neromovia) si prave vdaka tomuto filmu spravili spolocny vylet do kina. Dalsi priklad: kino Mladost vo Vranove praska vo svikoch uz treti vikend po sebe. Romovia aj neromovia sa prisli spolu zabavit na "nas" film. Smeju sa spolu na vtipnych dialogoch, krutia spolu hlavami nad hlupymi xenofobnymi recami a odchadzaju spokojni domov. Pre niekoho samozrejmost, pre niekoho velka vec.

• 23.4.2019  19:59

Krasny japonsky animak nielen pre deti. Ak chcete zazit skutocne Japonsko, nemusite si kupovat drahe letenky, staci si pozriet tento film :-)

• 6.3.2019  00:13

Cely cas som cakal, ze sa nieco posere. A ono sa to neposralo :-)

• 2.3.2019  21:18

Ten zaver, fuu. Najskor holywoodsky happyend a potom boom, realita sucasnosti.

• 28.1.2019  22:32
    Poslední království (TV seriál) (2015)

Historicka sonda do dob Alfreda Velkeho a velka zabava zaroven.

• 28.1.2019  22:22
    Roma (2018)

Ciernobiely "dokumentarny" film o opustenych zenach natoceny zaujimavou kamerou.

• 15.10.2018  12:24
    Válka ve Vietnamu (TV seriál) (2017)

Povinna jazda pre vsetkych milovnikov historie. Americania to cele domrvili, to bez debat. Ale vdaka demokracii, slobode slova a novinarom boli schopni o vsetkych zlyhaniach a klamstvach hovorit a natocit o tom vskutku pozoruhodny dokument. A teraz by som si rad pozrel nieco o vojne v Afganistane od ruskych filmarov...

• 28.7.2018  00:28

Zaujimave, napadite, prekvapujuce, k tomu paradny soundtrack a mame tu vynikajuci film.

• 27.6.2018  14:48

Utrpenie damy v rokoch a utrpenie pre kazdeho, kto sa rozhodol sprijemnit si vecer filmom s Juliette Binoche. Cele zle

• 31.5.2018  20:54

Poctiva filmarina a skvely filmovy zazitok. Spielberg to proste vie.

• 8.5.2018  01:05

Velmi dobra cast. Konecne sa ukazali aj dalsie casti parku.

• 19.4.2018  10:36
    Čára (2017)

Na slovenske pomery urcite nadpriemer. Vyborna kamera, dobra hudba, skvele herecke vykony, velmi zaujimavy namet. Na vyssi pocet hviezd to vsak bolo malo autenticke. Chapem, ze postavy nemohli hovorit narecim, ale aby sa v cerkvi pred ikonostasom farar pozdravil veriacim "pochvaleny bud jezis kristus" to uz bolo na mna moc...

• 19.4.2018  10:17
    Taboo (TV seriál) (2017)

Velmi dobre momenty striedaju slabsie sceny. Ako celok to posobi velmi roztahane, mysticka linka je vyslovene unavna. Pri niektorych dieloch sa mi dokonca podarilo zaspat. Oona Chaplin na mna posobila iritujuco, jej sceny som len pretrpel. Tom Hardy klasika, mimika v kazdej scene rovnaka, v tejto kategorii sa mu vyrovnaju uz len Stallone so Seagalom. Slabe tri hviezdy.

<< předchozí 1 2 3 4 5