el.zapikano

okres Vranov nad Topľou

<< předchozí 1 2 3 4
    • 27.11.2019  11:26
    Vlastníci (2019)

Film pri ktorom sa budete cely cas rehotat, ale nakoniec si uvedomite, ze to vlastne vobec nebolo vtipne. Schodza vlastnikov bytov ako prierez spolocnostou, kde kazdy sleduje svoje vlastne zaujmy a neschopnost dohodnut sa. Velmi dobra podivana!

• 26.8.2019  14:23

Zabavna rozpravka pre dospelakov. Na toto by som sa dokazal pozerat kludne cely den.

• 5.8.2019  11:10

Nechcem velmi hodnotit kvalitu filmu, kedze ide o velmi atypicke nizkorozpoctove regionalne dielo a radsej by som vyzdvihol spolocensky presah, ktory tento film urcite ma. Romska komunita zije na Slovensku znacne izolovane od majority, maju v podstate svoj svet a interakcia s vacsinou je ozaj minimalna. Zrazu tieto stojate vody rozburi film, ktory dokaze obe komunity spojit. Napriklad: zamestnanci obce Varhanovce (50% romovia / 50% neromovia) si prave vdaka tomuto filmu spravili spolocny vylet do kina. Dalsi priklad: kino Mladost vo Vranove praska vo svikoch uz treti vikend po sebe. Romovia aj neromovia sa prisli spolu zabavit na "nas" film. Smeju sa spolu na vtipnych dialogoch, krutia spolu hlavami nad hlupymi xenofobnymi recami a odchadzaju spokojni domov. Pre niekoho samozrejmost, pre niekoho velka vec.

• 23.4.2019  19:59

Krasny japonsky animak nielen pre deti. Ak chcete zazit skutocne Japonsko, nemusite si kupovat drahe letenky, staci si pozriet tento film :-)

• 6.3.2019  00:13

Cely cas som cakal, ze sa nieco posere. A ono sa to neposralo :-)

• 2.3.2019  21:18

Ten zaver, fuu. Najskor holywoodsky happyend a potom boom, realita sucasnosti.

• 28.1.2019  22:32
    Poslední království (TV seriál) (2015)

Historicka sonda do dob Alfreda Velkeho a velka zabava zaroven.

• 28.1.2019  22:22
    Roma (2018)

Ciernobiely "dokumentarny" film o opustenych zenach natoceny zaujimavou kamerou.

• 15.10.2018  12:24
    The Vietnam War (TV seriál) (2017)

Povinna jazda pre vsetkych milovnikov historie. Americania to cele domrvili, to bez debat. Ale vdaka demokracii, slobode slova a novinarom boli schopni o vsetkych zlyhaniach a klamstvach hovorit a natocit o tom vskutku pozoruhodny dokument. A teraz by som si rad pozrel nieco o vojne v Afganistane od ruskych filmarov...

• 28.7.2018  00:28

Zaujimave, napadite, prekvapujuce, k tomu paradny soundtrack a mame tu vynikajuci film.

• 27.6.2018  14:48

Utrpenie damy v rokoch a utrpenie pre kazdeho, kto sa rozhodol sprijemnit si vecer filmom s Juliette Binoche. Cele zle

• 31.5.2018  20:54

Poctiva filmarina a skvely filmovy zazitok. Spielberg to proste vie.

• 8.5.2018  01:05

Velmi dobra cast. Konecne sa ukazali aj dalsie casti parku.

• 19.4.2018  10:36
    Čára (2017)

Na slovenske pomery urcite nadpriemer. Vyborna kamera, dobra hudba, skvele herecke vykony, velmi zaujimavy namet. Na vyssi pocet hviezd to vsak bolo malo autenticke. Chapem, ze postavy nemohli hovorit narecim, ale aby sa v cerkvi pred ikonostasom farar pozdravil veriacim "pochvaleny bud jezis kristus" to uz bolo na mna moc...

• 19.4.2018  10:17
    Taboo (TV seriál) (2017)

Velmi dobre momenty striedaju slabsie sceny. Ako celok to posobi velmi roztahane, mysticka linka je vyslovene unavna. Pri niektorych dieloch sa mi dokonca podarilo zaspat. Oona Chaplin na mna posobila iritujuco, jej sceny som len pretrpel. Tom Hardy klasika, mimika v kazdej scene rovnaka, v tejto kategorii sa mu vyrovnaju uz len Stallone so Seagalom. Slabe tri hviezdy.

• 24.3.2018  00:35

Velmi silne.

• 9.3.2018  18:53

Velmi zvlastny film o koulich, znasilneni a pomste. Nechutna uvodna scena zdatne konkuruje uvodnej scene Bunelovho Andaluzkeho psa.

• 5.3.2018  09:30

Velkovypravna fantazia z druhej svetovej vojny a most ako symbol jej nezmyselnosti.

• 21.1.2018  13:42

O tom ako sa mohol clovek dostat k PTPakom a o tom, ze ludia su svine. Bravurny Hrusinsky ako dedo sam vychovavajuci vnuka. Smutno smiesna kritika zverskeho rezimu, po ktorom sa niektorym ludom nepochopitelnie cnie.

• 27.11.2017  08:57

nezvyknem komentovat samostatne casti nejakeho serialu, ale tu musim spravit vynimku. tato cast bola jednoducho hrozna. normalne som lutoval, ze som stratil hodinu zivota. ta banda pankacov, ci to vlastne malo byt, bola neskutocne trapna. clovek to nechce vypnut, lebo caka, ze sa to nejak kazdu chvilu prepoji s celkom, hlavnou dejovou liniou, ale houby. nic. naskocia titulky a vam napadne len: what the fuck?

• 19.11.2017  23:54
    Eltern (2013)

Skĺbiť výchovu detí a pracovné povinnosti nie je hračka. Ak by ste to náhodou nevedeli z vlastnej skúsenosti, táto nemecká tragikomédia vám to celkom autenticky predvedie.

• 4.11.2017  00:46

Uchvatne, dychberuce, fascinujuce. Majsterstuk. Videne nahodne na TV SLO 1

• 17.10.2017  13:00
    Metro Manila (2013)

bars smutny film

• 8.9.2017  10:51
    Bělyj tigr (2012)

Filmova lahodka pre fanusikov tankov. Ak si odmyslime propagandisticke blaboly a poslednu tretinu, ktora by bola akoby prilepena z uplne ineho filmu, tak je to skutocne velmi vydarene dielo. Uputavka https://www.youtube.com/watch?v=hNxgjdoIoxU cely film https://www.youtube.com/watch?v=qiGDJ5-dXaI

• 30.8.2017  12:26
    Bio Ráj (1988)

Nadherny film, krasna hudba. Toto ma uplne dostalo.

• 5.6.2017  11:05
    Amy (2015)

Vynikajuci dokument plny autentickych zaberov. Rozklad osobnosti v priamom prenose. They tried to make me go to rehab, I said, no, no, no...

• 5.4.2017  14:54
    Vorstadtweiber (TV seriál) (2014)

Rakuska dramedia o starostiach a radostiach bohatych viedenskych paniciek a ich manzeloch, ktori uz maju vsetko ale furt im je malo.

• 26.2.2017  10:35
    Hašišbába (2012)

Pani na dochodku ma problem vyzit so 600 Eur na mesiac a tak zacne dilovat hasis. Casom vsak zisti, ze zhodnotena surovina sa da predavat s vacsou marzou. Spacecakes od Paulette sa stanu coskoro vyhladavanym artiklom. Neocakavany uspech jej vsak zacina prerastat cez hlavu a zacina sa ozyvat mafia aj policajti. Riesenim je prestahovanie celeho kolacikoveho biznisu do Amsterdamu. Paulette je pohodovy, "rodinny" filmik. (STV2)

• 14.2.2017  10:43
    Rango (2011)

Netradicny animak hlavne pre dospelych.

• 14.2.2017  10:16

Slovenska kriminalka z normalizacneho obdobia. Tajomny podrezavac neda bratislavskym pipkam spat a udatna vysetrovatelka nevaha pri vysetrovani nasadit vlastny zivot. Bratislavske socikovske realie, pekne bratislavcanky 70-tych rokov, vysedavanie v baroch, bitky, volgy verejnej bezpecnosti. Casy, ked sa este hulilo vzdy a vsade. Kapitankin manzel, mimochodom lekar, huli pri vareni vecere, kapitanka (aj ked vie ze je tehotna) si nema problem zapalit cigaretku pocas telefonovania. Herecke obsadenie celkom slusne, najviac sa mi pacil mlady Huba, ktory hra sportoveho redaktora a flakaca pobehujuceho s fotakom na krku po bratislavskych baroch.

<< předchozí 1 2 3 4