Noc v muzeu 2 (2009)

Pokiaľ jednotka bola ešte celkom pozerateľná, dvojka už značne zaostáva. Príbeh je mierne povedané slabý, vtipov sa veľmi človek nedočká a celé je to akosi na úrovni 10-ročného dieťaťa.....teda asi to tak má byť. Potom však niet pre staršie auditórium veľa dôvodov na návštevu kina....

Hancock (2008)

Solídna akcia, výborný úvod a o to slabší záver. Smith je skvelý, Charlize je neuveriteľne sexy a našťastie je tu rýchlo koniec.

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Ach jaj..... a tak skvelé prvé dva diely to boli.... prečo je treba žmýkať všetko až do nekonečna....prečo nie je možné niekedy pochopiť že aj menej môže byť viac....? Aspoň to utrpenie netrvá dlho, ale v porovnaní s originálmi je aj tých 110 minút priveľa. Weisz ani nevie ako dobre urobila, že z projektu vycúvala. Ťažko totiž nájsť pozitívum...ani ako jednorazovú zábavu nie....

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Priamy ťah na bránku, žiadne veľké filozofovanie okolo, unavený, zostarnutý Stallone aka Rambo a paseka, ktorú narobí dobre umiestnený MG medzi barmskými vojakmi. Drsné, priam až brutálne, ale určitým bizarne zvráteným spôsobom zábavné. A koniec je tu skôr, než by jeden čakal.

Singh Is Kinng (2008)

Priznám sa, že sledovať film s hindu dabingom a bleskovo sa meniacimi anglickými titulkami bolo niekedy až nad rámec možného, takže nezriedka som sa pomerne strácal, ale inak pri sledovaní ubiehal let do Indie pomerne príjemne a bol som svojim spôsobom fascinovaný, ako sa to celé skončí (dobre samozrejme). Videoklipy, pokusy o humor a herci, ktorí vyzerajú všetci skoro rovnako.

Tropická bouře (2008)

Hm, aj keď môžem vyzerať ako odľud, toto som si skvele užil. Jediný, ktorý mi tu nesedel bol bohužiaľ Jack Black, ktorý len priblblo reve a celkovo pôsobí dosť rušivo. Kto je neskutočný je Downey Jr. a (toto som si nkidy nemyslel že poviem) Cruise. Stiller je OK. O čosi slabšie ako Zoolander alebo Vybíjaná, ale aj tak som sa pri viacerých scénach skvele bavil. Chvalabohu, politicky je film veeeeľmi nekorektný.

Velký Buck Howard (2008)

Príjemný film, ktorý stojí a padá na Johnovi Malkovichovi. Žiadna crazy komédia to samozrejme nie je, skôr taká jednorazová záležitosť, ničmenej v pohode som si film užíval až do konca.

Bourneovo ultimátum (2007)

Skutočná perla. Nielen 3. diel, ale celá trilógia je skvost, ktorý z pohľadu prípadnej konkurencie je len ťažko prekonateľný. Žiaden diel nejde kvalitatívne dole, či už v obsadení, hereckých výkonoch, hudbe, obraze alebo v deji. Klišé tu je minimum a Robert Ludlum si zhora môže len gratulovať a spokojne si bafkať. Ako prepis knihy geniálne.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Hračička, ktorá môže diváka miestami unudiť k smrti. Určite ide o veľmi štýlový kúsok, ktorý si nejeden fajnšmeker vychutná, ale otázne je čo na to radový divák, ktorému polovica (a možno aj viac) odkazov absolútne nič nehovorí. Potom sa to zmrskne na predlhé pindy o ničom medzi babami a chvíľkou akcie a o čosi dlhšou chvíľkou prítomnosti Snake Plisskena na plátne. Faktor zábavy tentokrát klesol Quentine.

Hannibal - Zrození (2007)

Ďalší dôkaz o tom, ako je z extrovného filmu možno ďalšími a ďalšími pokračovaniami vytvoriť čosi, čo svojmu menu absolútne nedostojí. Televízne spracovcanie, Ulliel, ktorý sa snaží byť len veľmi kŕčovitou a absolútne nedôveryhodnou karikatúrou Hopkinsa aka Lectera, scenár, ktorý je neuveriteľne primitívny s neskutočne nelogickými scenáristickými kľučkami. Nuda, nuda, nuda....