Účastníci zájezdu (2006)

Klasická, nenáročná oddychovka, nič iné. Pozrieť, pobaviť sa a takmer zabudnúť. Nemyslím to nijako urážlivo, koniec koncov, takýchto filmov je na mraky. Niektoré momenty sú celkom podarené, niekde to škrípe viacej. Čo poteší je pohľad na podarené ženské telá, Polívková sa nezaprie, šoféri sú náležite "trhlí" a postavičky čiernobielo bizarné. Samozrejme, bez happy endu by to asi nemohlo skončiť.

Hurikán v ringu (1999)

Neviem posúdiť do akej miery presne reflektuje skutočnosť, ale fakt je že Rubinovi Carterovi nie je čo závidieť. Určite to nie je jednoduchý charakter, ale toto si nezaslúži nikto. Denzel Washington podáva veľmi umravnený a solídny výkon a ak sa filmu dá niečo vytknúť, je to miestami až prílišná rozťahanosť a záver typu rýchle-rýchle, už aby to bolo za nami. This is the story of the Hurricane...

Gejša (2005)

4 hviezdičky, ale len o chlp. Vizuálne pôsobivý film s až takmer gýčovitými farbami, obe čínske Japonky sú herecky veľmi dobré, Yeoh má charizmu ale rovnako dobrá je aj Li Gong ako Hacumomo. Príbeh v svojej podstate nič moc, ale fakt je ten, že som sa nenudil a to sa nič moc nedeje. Ideálny film pre ženy. No a John Williams, Yo-yo Ma a Itzhak Perlman zase raz nemajú chybu.

Old Boy (2003)

Typický príklad filmu, ktorý má veľmi vysoké hodnotenie, ale ktorý zďaleka nie je pre každého a subjektívne môže hodnotenie varírovať od 5 po odpad. Nie veľmi ľahko vystavaný príbeh, ktorý nie je až tak komplikovaný, ktorý ale napriek tomu nenudí, ale zase v určitých okamžikoch môže vyžadovať až príliš veľkú pozornosť. OST skutočne nemá chybu a film presne dokresľuje a spolu s výkonom hlavných protagonistov dotvára prostredie, na ktoré sa nezabúda. Niektoré scény sú obzvlášť vypečené a nič pre slabšie žalúdky, dokonca jedna tromfne aj zubára v Maratóncovi.

Těžký zločin (2002)

Thriller, ktorému úplne chýba šťava, vlečie sa a na konci úplne vyšumí do stratena. Celkovo tu nie je nič čo by mohlo zaujať, pointa je predvídateľná takmer od polovice filmu a Freeman tu ani nemusel byť. Niektoré postavy takmer nemajú v konečnom zúčtovaní opodstatnenie a kľudne ani nemuseli existovať. Výsledkom je podpriemerný film z prekvapivo neatraktívneho prostredia žijúci si svojim vlastným životom.

Sametoví vrazi (2005)

Hm, prípad Orlických vrážd zase až tak podrobne nepoznám, aby som mohol komentovať ako "voľne" sa autori nechali inšpirovať. Fakt je ten, že aj pri maximálnej snahe o pozornosť som mal dosť čo robiť, aby som sa v deji nestratil a nie vždy sa mi to zadarilo. Dolanský hrá totálneho magora a pokiaľ sa jeho predloha správala rovnako, čudujem sa, že ho vlastní nezlikvidovali. Autori sa snažia možno až príliš naťahovanú stopáž občerstviť "atraktívnymi" sexuálnymi scénami, všetci sú hrozne drsní ale pointa ich odhalenia políciou mi pripadala, že išlo viac-menej len o náhodu, než cielenú vyšetrovateľskú činnosť. Výsledný dojem len umocňuje všadeprítomnú zmätenosť.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Bohužiaľ, tentoraz to je za tri len s odrenými ušami. Brad aj Angelina sú to jediné, čo film drží mierne nad úroveň šedivého priemeru a len preto nedávam dve. Celkovo je akcia pomerne neprehľadná najmä k záveru, chýba tomu šmrnc. Nebudem sa pozastavovať nad vyslovenými nezmyslami v stupídnom scenári, pokiaľ ide o to len pobaviť, aj tu bojuje film s krátkym dychom. Pomerne dlhé hluché obdobia, kedy po únavnom dni divák bojuje so spánkom, totižto striedajú lepšie momenty, ktorých je však len pár, čo celkovo nestačí.

Božská relikvie 2 (1991)

Pokiaľ som jednotke dal 3*, tu by si to žiadalo o chlp viacej. Som na pochybách, či sú 4* celkom adekvátne, ale predsa len, dvojka je vtipnejšia, Chan o niečo starší a charizmatickejší, vtipy podarenejšie a celkovo sa na to lepšie pozerá. Ešte tak odobrať z tej uvrešťanosti a bolo by to úplne zaslúžené. Áno je to stupídne, ale je to sranda a aj tak ide o nadpriemernú komédiu Jackieho, ktorý je v forme a zopár momentov a hlášok plne odškodnilo za strávený čas...

Zrůda (2003)

Len veľmi tesne to Monster na 5 hviezdičiek nedosiahol. Charlize je naprosto neskutočná, tá premena z bábiky na hnusnú, mastnú štetku s klátivou chôdzou, drsným výrazom v tvári a psychopatickým správaním je naozaj neuveriteľná. O nič horšie jej nesekunduje aj Christina, ktorá je tu za naivnú lesbu a takisto sa jej darí postavu vystihnúť na 100 %. Napriek tomu, že to Aileen skutočne nemala ľahké, bola psychopatom par excellence a nechcel by som ju stretnúť nielen v tmavom lese, ale ani v lese za dňa.

Šílená láska (1995)

Bojoval som ako lev, ale nedalo sa, koniec bol príliš ďaleko. Mladá Drew a Chris, veľmi im to spolu nesekne a samotný film je tak zúfalo nezaujímavý - škoda času.