Uteč (2017)

Takový trochu rasizmus naruby, mistrovské. Chris by mohl mít na závěr v podstatě morální dilema, zda toto všechno šmahem odsoudit, nebo být aspoň trochu polichocen, že patří do tak žádané rasy. :-) Miluji horrory mysteriózní, a toto přídavné jméno si vysvětluji tak, že od začátku dobře víte, že o něco jde, ale za boha se nedozvíte o co - až na konci, někdy ani tam ne. Film mě nadchl, atmosféra jak blázen, určitě doporučuji.

Chata v horách (2012)

Dobré !!! Dál už nic, prostě se podívejte. Koneckonců jsme v 21. století, proč by se některé věci museli pořád odehrávat ve svatyni uvnitř pentagramu a primitivními nástroji, že...

Ex Machina (2014)

Nádherná, křehká, andělská a charizmatická změť drátů, o které ti dva frajeři ví kulové a na rozdíl od nich ona je pochopila v jediném okamžiku, s lehkostí, grácií, klidem a ženskou něhou vychází z bunkru, aby se potěšila venkovním prostředím a odletěla na rušnou křižovatku, kde bude mít na zkoumání bilion krát více podnětů než v podzemí, a její bílé šatičky jemně vanou ve větru...no a pak by se po nějakém odpovídajícím čase dalo navázat na jiný film...a Neo se jednou leknutím probudí a obrazovka PC mu sdělí, že má následovat bílého králíčka. :-) Pěkný film.

Píp! (2010)

Fantastické. Příběh okřídlené holky pojatý čistě očima dětí. Bez předsudků, dospělého pohledu, ohledů na logiku, zažité stereotypy a dalších samozřejmostí pro dospěláky. Nedávno mi sedmiletý syn říkal vymyšlenou pohádku. Kdyby se podle ní natočil film, byl by stejného pojetí. :-) Moc se mi to líbilo.

Městečko Twin Peaks - Návrat (2017) (série)

Boha, co to mělo být ? Nenapadá mě prostě jiná otázka. První díly série 2017 přímo boží, atmosféra jak prase, výborné zpracování, hudba, zvuky, ponuré scenérie ať už skutečného světa, nebo světa v bílém či černém vigvamu, nebo co to k čertu mělo být. Některé díly luxusní, jiné úplně mimo. Naproto hustá atmosféra, když "zlý" Cooper v noci jede osamělou silnicí a do toho se ozývají rány a kovový strach nahánějící zpěv. To není o ději, to je o pocitech, a ty jsou ostré jak břitva. Nijak jinak se to nedá nazvat, prostě fascinující Lynchův svět a vy musíte být jeho otroky, jinak si ho vůbec nezasloužíte. Jak už jsem psala v jiném příspěvku, ze začátku bylo úplně skvělé vidět staré známé obyvatele městečka a snažila jsem se vsakovat každou maličkost a zapracovat jí do zbytku podívané, snažíc se o dějovou línii a o zjištění, vo co tedy gou. Úplně zbytečně. Další díly mě utvrdily v tom, že pokud nebydlím v Lynchově hlavě, tak nemám šanci. OK, ale v některých případech to už snad ani ten Lynch neměl v hlavě úplně košer. Jinak si neumím představit pár excesů, z nichž asi nejslabší je objevení se Audrey Horne - tam mi už spadla čelist, protože její kouzlo je ta tam a její úloha v této taškařici byla více než absurdní. Na konci jsem už nevěděla, kolik agentů Cooperů vlastně je a po poslední scéně s výkřikem a výpadkem proudu v celém baráku (nebo to celý barák zmizel ?) jsem si jen nahlas sama sobě položila otázku, kterou jsem začala tento příspěvěk - boha, co to mělo být ????

Pasažéři (2016)

Tak předně - supr nápad, výborný námět. Již od začátku to zavánělo senzační psycho podívanou a já se těšila na depky a šílenosti, co můžou následovat po zjištění, že jste úplně sami v luxusní vesmírné lodi, 90 let od cíle a je vám jasné, že šance "přečůrat" tu obrovskou hroudu kovu, co vás míní věznit až do konce života, je v podstatě méně než nulová. Ale bacha - již po krátké době vás (mile či nemile) překvapí fakt, že očekávané drama se konat nebude, neboť tvůrce se rozhodl jít po linii sci-fi červené knihovny. No - nic proti, pokud to budu brát jako romantické sci-fi, žádný dišputát a dávám čtyři hvězdy za prima zpracování a svěží koukatelnost. Však kdesi uvnitř mojí zvrhlé temné dušičky, unášené studenou tmou hlubokého vesmíru, mě pořád šimrá pocit o nevyužitém potenciálu. Ovšem nemusí být každý den posvícení, že...

Svědci paranormálních jevů (2011) (seriál)

Ač je to zajímavé, shlédla jsem pár částí a už se u toho nudím. Naprosto stejná forma každého dílu v tomto případě je spíše na škodu.

Letecké katastrofy (2003) (seriál)

Úplně nejlepší na tom je fakt, že tvůrci přibližují letecký provoz absolutním laikům absolutně srozumitelným způsobem. Napínavá dokumentární detektivka vyšetřující důvody leteckých neštěstí. A v každé části se dozvíte, že neexistuje jedna chyba, ale že je to vždy série více po sobě následujících chyb, které vedou k neodvratitelné katastrofě. A také, jaké naprosté maličkosti můžou způsobit smrt i více než stovky lidí... je to geniální. Plný počet hvězd.

Kolej (2014) (TV film)

O čem to sakra bylo ???? Jedna hvězda za pár pěkných lekaček.

Sbohem, baby (2007)

Předevčírem v pozdních nočních hodinách v mém obýváku vystoupilo slavné americké kvinteto Affleck-Monaghan-Freeman-Harris-Affleck. Předvedlo koncert pro tři revolvery a dvě brokovnice s upílenou hlavní. Všem, kdo přežili, se koncert neskutečně líbil. Naprosto bombastický film, autentický, plný akce, dynamiky, báječných hereckých výkonů a se zatraceně náročným morálním dilematem na konci. Pecka.