Andromeda (2000) (seriál)

První dvě série celkem ušly, to ale o dalších už tedy rozhodně říct nedá. Skvadra nepříliš kvalitních herců v čele s Herkulem Kevinem Sorbem Andromedu z bahna sci-fi rozhodně nevytáhne. Být chlap tak asi slintám nad Lexou Doig v přiléhavých oblečcích, ale bohužel:-) Efekty nic moc, od 3.řady stupidní epizody a dost děsnej dabing. Jediné co se mi celkem líbilo byly docela zajímavé citáty na začátku každého dílu.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Docela mě zaráží, že se Hvězdná brána dočkala tak nízkého hodnocení. Já na tomhle seriálu jednoduše ulítávám už pár let. Má sice několik chyb - mezi patří už zmiňovaný fakt že celá galaxie mluví plynně anglicky, v pár technický záležitostech si dost protiřečí (ti co seriál dobře znají si určitě vzpomenou na problematických 38 minut k udržení červí díry - někdy se sama záhadně vypne po pár vteřinách), některé díly bych s bídou ohodnotila na *, ale i tak je to myslím jeden z nejlepších sci-fi seriálů. Můžou za to skvělé přelomové díly, které mají lepší akci a efekty než leckterý film, dobrá provázanost mezi jednotlovými epizodami a hlavně velmi zajímavé postavy, Jack O'Neill - který v každém díle nehorázně hláškuje:-)) a Daniel Jackson se objevili už v původním filmu z roku 1994. V prvním díle se seznamujeme s dalšími členy budoucí SG-1, geniální astrofyzičkou Samanthou Carter a mimozemšťanem Teal'cem. Nejvíc se mi líbí herecký výkon Michaela Shankse (Jackson), bohužel si zatím zahrál jen v několika béčkových filmech. Stargate se v současné době natočilo 10 řad, přičemž 9. a 10. řada se od předchozích sérií dost liší - jednak změnou několika herců a taky hlavních záporňáků (Hallowed are the Ori:-)) I když se tahle změna i u mnoha skalních fandů nedočkala nadšení, řekla bych že kvalitu si Stargate udržela

Věřte nevěřte (1997) (seriál)

Jako malá jsem z toho pomalu měla noční můry, dneska se na to ráda kouknu z nostalgie. Některé povídky byly dost zajímavé, dodneška si pamatuju na díl s upírem v nemocnici nebo duch s červenýma očima. Hodně se mi líbilo uvádění Jonathana Frakese - jeho řeči typu: Co se skutečně v našem příběhu stalo? - Mohlo se vše Chrisovi Adamsovi jen zdát? - Jak ale potom vysvětlíte ten podivný vzkaz na zrcadle? - Vrátila se snad jeho manželka ze záhrobí aby jej varovala?... nebo jsme to jen nalíčili abychom vás zmátli? Pravdu se dozvíte na konci pořadu:-)