Proklatci (1962)

"Teta" Viveca Lindfors, krasna S.A. Field, jedna pritroubla melodie a vudce motorkarskyho gangu, kterej chodi v saku a s destnikem... Ti vsichni v prastenem anglickem (asi?) scifi hororu. Neni to zadne veledilo, ale me to celkem pobavilo. Je to takova divnost.

Poslední bitva (1983)

Tohle asi bavilo spis tvurce nez divaka... jakoby postapo umeni, cele cernobile a neme. Za me ztrata casu.

Zelená vlna (1982)

Mimoradne podivny az experimentalni "magazin" z jednoho dne zivota prazanu...pokud mate radi bizarnosti, budete nadseni, jinak neztracejte cas. PS: zajimalo by me, kdo nazpival ve skutecnosti tu pisnicku u taboraku, co prezentovala "sestnactileta" dcerka... (nezpivala to Jana Robova?)

Cesta zpátky (1958)

Je tam par orpavdu peknych zaberu, nekolik fajn momentu, ale jinak sledovat hodinu a pul Cupaka a jeho mladistve vypjate herectvi me moc nebavilo. O pribehu nemluve. Potesili Vinklar, Hoger a mlada Bohdalka. :) Jo a chytlava ustredni melodie.

Bratři Ricové (1957)

Dalsi nezazivny kousek, alespon pro me. Struny popis deje - Conte cestuje po zemi, navstevuje ruzne lidi a povida si s nimi. Ucelem je najit a zachranit zlobiveho bratra.

Dům cizinců (1949)

Jasne, ze moje hodnoceni je prilis nizke, ale me film proste nebavil... PS: noir to neni.

Smyčka (1957)

Alkoholismus je tvrdy kabat a cloveka nici az ho znici. Je poucne se na tyhle dobre udelane filmy (k tomuto tematu) podivat. Polaci si s tim poradili pekne, stejne jako nasi v Dnes naposled nebo americani v The Lost Weekend...

Vlak (1959)

Takova artova zalezitost, na film se opravdu krasne kouka. Lucyna Winnicka i Teresa Szmigielówna vypadaji nadherne, cernobila, temer noirova vizualni nalada. Vlastne nevim, proc nedam pet hvezd...Filmovym fajnsmekrum lze doporucit.

Psi (1992)

Policajti nahanej lumpy. V Polsku v devadesatkach. Neni to spatne.

Šátek (1951)

Prestoze je tenhle film utahany a upovidany, prestoze pribeh je pruhledny a konec jasny tak od pulky, ma svoje kouzlo. Za jedno videni urcite stoji.

Časové pásmo bylo změněno