Idoviren

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4
    • 4.8.2014  15:57
    Občan pes (2004)

Surrealistická pohádka plná barev? Fajn, sem s ní. Jenže surrealistická pohádka plná barev se nekoná. Barvy jsou tam sice na začátku trochu přepálené, ale to není náplň slov "plná barev" ani zdaleka.. Přestože má film pár velmi dobrých nápadů a podává je velice hezky, všechno je to obalené spoustou nudné vaty, navíc se do toho přimíchalo spotustu písniček a thajský jazyk opravdu není zpěvný jazyk. Hlavní hrdinové se chovají jako trotlové a ne tím hezkým, roztomile podivínským způsobem, prostě s Vámi 100 minut cloumá nutkání je všechny do jednoho pobít. Ráda bych dala Psovi víc, ale já se musela nutit k dokoukávání a to si víc než dvě rozhodně nezaslouží.

• 4.8.2014  09:52
    47 róninů (2013)

Ach Keanu pomoz, já vůbec nevím, o čem to bylo, a proč se mi to nelíbilo. Je dost možné, že jsem v průběhu usnula, ale nevypovídá to o tom filmu něco?

• 4.8.2014  09:51
    Hercules (2014)

Co naplat, Dwayne Johnson není Kevin Sorbo. Pokud jste ve filmu (tak jako já) čekali jak se popere s úkoly, tak jste se dost (tak jako já) spletli, protože všechno o úkolech už bylo v traileru. Taky mě dost naštval John Hurt, ale to pochopíte, až to uvidíte. Takže mi z toho zase vychází slabý průměr, Hercules všehovšudy pořád křičí, pořád bojuje, všichni pořád bojují a moc srandy si s nimi taky neužijete.

• 4.8.2014  09:43
    Loft (2010)

Nebýt toho konce mohl to být lepší film a taky vyšší hodnocení, ale co. Nesympatičtí herci, kteří se v průběhu filmu potácí vzpomínkama kde, koho a jak. Začátek je slušný a atmosféra by se tam našla, jenže s každým dalším zachrchláním těchhle nizozemců se pomalu, ale jistě vytrácí. Až nakonec nezbyde vážně nic, takže sečteno a podtřženo, slabý průměr.

• 4.8.2014  09:35

Některé věci by mohly odkoukat Hunger Games a některé zase radši ne. Někdy totiž Battle Royale opustí tu svou krutou řež a vrhne se na patetos a to jí prostě nesluší. Co mi přišlo trochu zvláštní byl fakt, že ve filmu byl každý do každého zamilovaný (stejně se nakonec povraždí hlava nehlava, ale to už je jiná hra). Každopádně je to kult, který mohl být trochu lepší, což znamená, že američani natočí remake, který obsadí jednou kopií Joshe a Jennifer vedle druhého.

• 4.8.2014  09:24

Mnohem lepší než první díl a tak mnohem krvavější! I když je možná trochu s podivem, jak moc norové milují humor s lidskými střevy. Dvojka si vážně nebere servítky ohledně zabíjení kohokoli a jakkoliv, v amerických filmech s železnou pravidelností přežívají děti a pes, tady to nemá jisté ani ten pes. U mě palec nahoru za neuvěřitelně vtipně podanou surovost!!! Yay!

• 4.8.2014  09:17

Je to něco jako Malá veká Británie a trošku říznutá Monty Pythony, ale stejně je to v některých momentech naprosto geinální. Australani zdědlili po Anglánech víc než lásku k čaji, to je jasné. Skvělé jsou taky animace prokládající scénky, například posilující Ježíš, nebo prdění pusou napříč obrazy (snad tomu porozumínte, až se na to podíváte).

• 3.8.2014  11:55

Smyčka to je dokonalá, to ano, ale kde je původní impuls k jejímu vytvoření, aha? A hlavní hrdina je hrozně, ale hrozně nesympatický voayer v teplákovce. Navíc věděc ve filmu o cestování časem v sobě nemá ani špetku Christophera Lloyda.

• 3.8.2014  11:52
    The Damned (2013)

V průběhu tohoto hororu negraduje strašení, lekání ani krveprolití, stupňuje se tu totiž bádání postav nad příčinou onoho trochu až zanedbatelného strašení. No a já si pořád říkala, kdyby tak radši umírali, místo toho, aby (mizerně a zbytečně) bádali. Asi už stárnu.

• 29.1.2014  15:07

Mlhavě si pamatuju, jak sem jako malá viděla Napoleona, tehdy ještě na VHS z videopůjčovny a zapamatovala si jen jeho pád na kole. Jenže nedávno jsem viděla Napoleona znova a chci si zapamatovat mnohem víc. Charakteristické Napoleonovy pohyby, jeho řeč a sněhule. Pokusím se do svého slovníku začlenit "Gosh!". Líbí se mi jak je to celé divné, když nemusí dávat smysl čokoláda, tak proč by měl Napoleon. V tomhle filmu jsou všichni ujetí a všechno je tam tak trochu na hlavu, ale to je na něm tak super. Volím Pedra! Gosh!!!...

• 26.1.2014  23:57
    Lana Del Rey - Blue Velvet (hudební videoklip) (2012)

Lanu zase tak moc neprožívám a Lynche vlastně ještě míň, ale o to víc je možná moje hodnocení objektivní. A nebo ne?... Klip si ode mě dostává zasloužené čtyři hvězdy už za tu parádní stylizaci, která má podle mě ale mnohem větší potenciál a mohli se do toho víc opřít. Skvělý námořník trhající kopretinu, to je snad nejpochmurnější věc na celém internetu. Ale fakt, mohlo to být klidně víc psycho...

• 25.1.2014  14:02
    Insidious 2 (2013)

Jít na Insidious Chapter 2 pro mě byla opravdu zkouška odvahy, která mě málem stála čisté prádlo a doživotní fóbii ze skříní, ale ničeho nelituju. Druhý díl je v každém ohledu perfektní hororový film, který by si dokonce zasloužil korunu, nebo alespoň vystavit v muzeu. Všechno v něm dokonale sedí, hudba je až geniálně děsivá (ta smršť smyčců mě donutila zavřít oči už u titulků), herci jsou skvělí (možná i změním názor na Patricka Wilsona), atmosféra je tak mistrovsky vybudovaná, že diváka drží ve stavu naprosté a ochromující hrůzy celou stopáž, ale nejvíc se mi líbí jak se Wanovi podařilo navázat na příběh prvního dílu. Insidious 2 jsou prostě nezapomenutelná záležitost, i když jsem dost často radši zavřela oči...

• 23.1.2014  19:10

Abych pravdu řekla, jsem docela nadšená, i když nejsem zatvrzelá fanynka Jane Austen. Je to možná otravně romantické a přecukrované, ale z nějakého důvodu se mi to líbilo. Spojení doby, která je symbolem potlačování těch nejbouřlivějších emocí a dneška, kdy se neskrývá nic, je už samo o sobě hrozně zajímavé pozorovat a přitom to není vůbec tak otravné, jako kdyby se někdo rozhodl natočit "austenovku 21. století". Až do konce jsem napjatě čekala, jak tahle slaďoučká romance bude končit. Skvělé obsazení co se Stifflerovy mámy, Doktorky Quinnové týče a hlavní představitelky týče. A parádní pan Nobley.

• 22.1.2014  21:49

"Hele kluci, někdo nám poslal místo scénáře čtverečkovanej papír, ale my z toho stejně natočíme biják jako kráva!!!" A tak vznikla Battleship. Vzali nějaké uniformy, nějaké čluny, nějaké důchodce a nějakou loď a pár reklam na parfém a udělali z toho takovou zvláštní slátaninu, že si nejsem jistá, jestli je mám odsuzovat a nebo je obdivovat. Co mi na Battleship přišlo nejvtipnější, byla ta povzbuzující a majestátní hudba, která podtrhovala každý moment filmu. Taky bych to tak v životě chtěla... Ale radši bych ke všemu Carminu Buranu.

• 22.1.2014  21:43
    Devil (2001)

Zaprášené Španělsko a mizerně strašící duchové. Má to atmosféru, má to del Tora, ale nějak to nestačí. Malý Carlos je fajn a ta bomba zapadlá na dvoře taky, ale jakoby byly všechny charaktery hrozně nalajnované a nemohly z role nijak vybočit. Kucahřka bude furt uťápnutá, zahradník (vím, že jsou v poušti, ale já vážně nevím, co tam ten chlap dělal) bude vždycky zloduch od pohledu starej pán bude vždycky hodnej a napůl mrtvej. Nemyslela jsem si, že to řeknu, ale Ďáblova páteř byl hrozně bezpáteřní film.

• 22.1.2014  21:34

Je to tak trochu hrozná blbost, ale hrozně vtipná blbost. Vážně. Movie 43 se skládá z několika absurdních, vtipných, překvapivých, hvězdně obsazených a ujetých kraťasů, o kterých vlastně nemůžu ani nic říct, protože vás nechci ochudit o ten překvapený výraz, který budete mít při pohledu na dárek, který má Johnny Knoxville Seannovi Williamovi Scottovi. A vy ho mít budete. A ten smích co pak přije. A on přijde....

• 22.1.2014  21:29

Komedie nekomedie. Je vám mizerně? Pusttě si It's kind of a funny story a bude vám líp. Nepřenese vás to magickým portálem barev a vtipů do absolutního veselí, ale je to jako jeden z momentů kdy si řeknete, že to nakonec není na světě tak špatný. Je to jako koukat na duhu, vypít hrnek teplého kakaa, zabalit se do velké osušky, nebo se vyhřívat v letním západu slunce. A navíc má Zacha Galifianakise.

• 22.1.2014  20:53
    Ripper Street (TV seriál) (2012)

Po první sérii jsem si těmi pěti hvězdičkami nebyla zase tak jistá, ale po druhé sérii bych tam nejraději přidala šestou. To skvělé z první série (hudba, která je vlastně variací na Sherlocka+dokonalá a detailní výprava která dokonce dává na ulice koňské koblihy+herecké obsazení, které ze mě dělá členku týmu Drake, nebo možná jeho zakladatelku+atmosféra, která se podle mého může rovnat Game of thrones) se všechno nějak umocnilo a ještě to na sebe nabalilo skvělé příběhy. Nevím, jestli jsem kdy byla napnutější u nějakého seriálu, ale u sledování posledního dílu jsem málem rozkousala stůl.

• 21.1.2014  13:57

Máte rádi Mladé v partě a obzvlášť ten díl kdy jedou na vědomostní soutěž mezi univerzitami? Pak tenhle film musíte vidět, je to vlastně docela to samé, jen s vícero hereckými překvapeními a hezounem McAvoyem v hlavní roli. Průměná komedie z ostrovů, s průměrnou hudbou a předvídatelným koncem, kterou zapomínáte už v průběhu sledování, ale stejně na ní něco je.

• 21.1.2014  13:46

Z Waltera Mittyho jsem docela nadšená. Většinou mě filmy o nalezení sama sebe, o následování vnitřního hlasu (toho co nechce všechny zabít), či o splnění si snů odrazují, ale Walter a jeho tajný život je něco docela jiného. Má v sobě všechny zmíněné myšlenky, ale nehlásá je tak agresivně, tolik diváka nepobízí k tomu, aby se sebou něco udělal. Jen vám úžasným způsobem naznačí, jak úžené to může být, když se přece jen za tím vnitřním hlasem (tím hodným) vydáte a prožijete všechny ty krásy, barvy, zvuky a vůně, co jen ve světě jsou. Skvělý soundtrack, parádní kamera a skvělá dobrodružství, která můžeme skoro srovnat s Bilbovými. Navíc z Bena Stillera se s věkem (vousy a větrem ošlehanou tváří) stává docela fešák.

• 21.1.2014  13:31
    Já, padouch (2010)

Po druhém shlédnutí jsem musela jednu hvězdu ubrat. Despicable me jsem si pamatovala docela jinak, v mých zaprášených vzpomínkách byl film mnohem vtipnější, originálnější a minions byli méně otravní. Hádám, že se tím z Padoucha stává záležitost, která snese jen pár promítání, dokud se vám úplně nezprotiví. Vtipné a milé, ale zapomenutelné.

• 20.1.2014  16:42

Parádně obsazená komedie, díky které už definitivně žeru Setha Rogena, ale ani James Franco nebo Jay Baruchel nezůstávají pozadu. Parádní humor a pro mě nečekaný dějový zvrat. Ano, zapomněla jsem si přečíst obsah a šla do toho jako do komedie s Jamesem Francem, suďte mě. Ale můj verdikt? Apokalypsa je vtipnou záležitostí, kterou určitě budu chtít vidět znovu.

• 20.1.2014  16:33

Nepopadala jsem se zrovna za břicho, ani jsem se neudusila smíchy, ale přesto jsem se dost slušně bavila. Trochu mi to připomínalo Burning Palms, ale bylo to o dvě třídy lepší. Skvělé obsazení a nějaké ty originální nápady navíc. Je to zvláštní, ujeté, vtipné, svižné, ale nesmíte u toho moc přemýšlet. Spíš vůbec...

• 20.1.2014  16:28
    Maniak (2012)

Woode, ty kluku jedna okatá!!! To už si po Frodovi nechceš zahrát nějakou obyčejnou roli? Nějakého zoufale zamilovaného mladíka, poťouchlého studenta matematiky, nebo snad fanouška undergroundové metalové hudby, který přes den vede útulek pro pejsky??? Proč tě poslední dobou vídáme jen v rolích zabjáků a úchylů? Pro tvoje modrý voči? Maniac má skvělou hudbu a dobrou atmosféru a i ten vrahoun Wood je fajn, jen je to někdy trochu nudné a to je škoda.

• 20.1.2014  14:51

Kupodivu, docela dobré. Víc se mi líbila ta část o útrapách mladého a ztraceného zombíka, než ta, kdy společně bojovali za svou lásku a oživovali ostatní zombíky. Že tuhle metodu ještě nevyzkoušeli ve Walking death? To je pořád nožem do hlavy, mečem do oka, zastřel ho, zapal ho.... Každopádně mě tenhle film nutí k takové palčivé otázce. Proč je to vždycky hezká holka, co se zamiluje do zrůdy? Vlkodlak, upír, upír, upír, upír, bůh a teď i zombie? Copak se nemůže urostlý a roztomilý voják zamilovat do holky, která chrčí, má hnusný zuby, slintá si na triko plné zaschlých krvavých fleků a má po celém obličeji něčí mozek? Zamyslete se nad sebou pánové...

• 20.1.2014  14:39

Čekala jsem, že to bude mnohem, mnohem horší, což nejspíš tenhle film zachránilo. Willovi tahle role generála moc nesedla, všichni ho známe a milujeme jako toho chlápka, co nikdy nic nebere vážně, nerespektuje autority, dělá si ze všeho srandu a dohonil ceflapoida. A jeho syn umí takovou zvláštní věc s obočím, umí z něj udělat vlnovku a vyjádřit s ní tu bouři emocí, co prožívá. Celkem je After Earth takovou docela nudnou výpravou za dobrodružstvím. Možná za to všechno může Shyamalan, protože poslední dobou točí prostě divné filmy.

• 20.1.2014  14:30

Nepatřím mezi fanynky Johnnyho Deppa. Jsem holka, ale tuhle slabost mi nejspíš zapomněli při narození implantovat, stejně jako zapomněli na proděravění uší. Takže když má nudný film zachránit herec, kterého moc ráda nemám, asi to nemá moc šancí na úspěch, že? Lone Ranger má své světlé/vtipné chvíle, ale jinak je to jen příliš dlouhá óda na opilecké blábolení jednoho zkrachovalého piráta. Lepší film z divokého západu je třetí díl Back to the future, nebo Wild Wild West.

• 20.1.2014  14:24
    Re - cycle (2006)

Přiznám se, na začátku jsem se bála. Japanshock je moje slabé místo. Jenže pak se z dlouhovlasých monster, co na vás bafají zpoza každého rohu stala výprava do fantazie ve stylu Čaroděje ze země Oz, Masky zrcadla, Nekonečného příběhu či Fantaghiro, jenže v takovém divném zombie stylu, říznutém drogou, která by se možná měla zakázat a navíc nechutně sladkými momenty. A k tomu ten divný konec, ráda bych myslela divný ve stylu zajímavý a podněcující k přemýšlení, ale on byl prostě divný a ušmudlal tím celý ten film a pak už to byla nuda k uzoufání...

• 20.1.2014  14:16

Mnohem lepší než předchozí díl, ale pořád tomu něco chybí, abych z toho mohla být nadšená. Nemůžu si pomoct, ale Chris Hemsworth prostě nikdy nebude můj šálek čaje, což trochu stahuje film, kde hraje hlavní roli trochu dolů. Na druhou stranu fandím Lokimu, který dostal víc prostoru ke svému pletichaření. Takže můj závěr? Bylo to svižné a napínavé (usnula sem jen jednou) a pěkné na pohled, ale pořád to nebyl nijak úžasné a někdy to bylo možná až trochu hloupé. Myslím tu Anglii proděravělou portály...

• 20.1.2014  14:06
    Lásky čas (2013)

Chtěla jsem, aby to bylo skvělé. Tak trochu jsem doufala, že by se mohla objevit romantická komedie, která bude dokonalá v všech ohledech, jako je nezapomenutelná You've got mail. Jenže čím větší bylo moje očekávání, tím horší bylo i moje zklamání. Nemám co vytknout k hereckému obsazení, samotnému nápadu, či některým skvělým momentům. Bohužel jsou to opravdu jen momenty, které jsou zbytečně prokládány nudnými dovysvětleními poselství, které se film snaží předat. A to z About time dělá další zapomenutelnou, utahanou a otravnou romantickou komedii.

<< předchozí 1 2 3 4