Atlas mraků (2012)

Sourozenci (do zmatků ohledně pohlaví se raději zaplétat nebudu, jsem zmatena) Wachovski odvedli mistrovskou práci ve slepování této fenomenální skládačky (protože to je oč jde, skládačka dějových linek, hlavních a vedlejších postav (za nimiž jsou týž herci - některých jsem si, ostudně se přiznám, všimla až při dalším sledování. Na moji obranu ale říkám, že jsem byla příliš unesena dějem/ději, než abych vnímala veškeré tváře a detaily - které tento poklad dělají ještě vzácnější)) #ZaseSeZamotalaDoZavorek #NemuzeSiPomoct

Lásky čas (2013)

Pro mne all time favourite (skvělý na páteční večery s dekou, kapesníky a zmrzlinou na klíně) :) Přiznám se, že Domhnalla Gleesona jsem moc nemusela, ale páááááni v Lásky čas byl parádní. Film jako vyšitý pro mé romantické Já. Po dobu sledování filmu jsem se tak culila, až mne z toho bolí líce ještě teď. Dovolím si hned 2 hlášky, protože tento film na mě vážně zapůsobil (čti: "Podívala jsem se sama do sebe, řekla si čeho chci v životě dosáhnout a šla si za tím" ) : #1: We're all traveling through time together, every day of our lives. All we can do is do our best to relish this remarkable ride (protože "Žijeme len raz" :) ) #2: There's a song by Baz Luhrmann called Sunscreen. He says worrying about the future is as effective as trying to solve an algebra equation by chewing bubble gum. The real troubles in your life will always be things that never crossed your worried mind. (pravda pravdoucí, snažte si nebrat si vše tak k srdci, život je pak hned... lehčí (both meanings) :) )

Megan Leavey (2017)

Já Vám nevím, strašně se v hlavní postavě, Megan Leavey, vidím (přestože nemám sebemenší důvod proč). Film o ženě, která se potýká s problémy v osobním životě a řešení vidí v útěku (né zas tak originální námět, ale) k armádě. Film o službě vlasti... a především o poutu psa-psovoda. Čtyřnohé kamarády, to já ráda.

Proti přírodě (2014)

Každý máme někdy chuť vymanit se ze stereotypu každodenního života, těch bezpečných zaběhnutých kolejí, které v našem životě nedovolují nic nového, nic...impulzivního. Jaké by to bylo, zmizet na víkend v horách, jen se svým osamoceným já, hlubokými myšlenkami a batohem, a při průchodu vysokou trávou se třpytícími se kapkami rosy či po kolena sahajícím ledovým říčním tokem přemítat nad myšlenkami, které jistě trápí každého z nás ("Co by se stalo, kdybych tu nebyl, všiml by si vůbec někdo?" a nebo "Opravdu si myslíš, že tě z nebeských výšin pozorují tví milovaní rodiče?"). Tohle norské drama (ačkoli s humornými prvky) se mi trefilo do rozpoložení... ... A tak to vypadá, že si asi sama brzy taky vyrazím na nějaký ten výšlap do hor :).

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

"Jsem tady. Dívám se na ni a je tak krásná. Vidím ji, tu chvíli kdy víte, že nejste jen smutným příběhem. Jste naživu..." Nedokážu vyjádřit slovy, jak na mě tento film zapůsobil...nedokážu.

Doktor Strange (2016)

Pro mne (zatím) nejlepší marvelovka - za což jistě může extrémně rozlišné pojetí tohoto dílu od předchozích. Vyjímečně dobré vizuální prvky (konkurující Inception), propracované ústřední postavy (Strange, the ancient one, ani záporáka bych hned nezahazovala - troufnu si říci, že se marvel snaží bojovat proti "svému cliche" ), nejvíce mě asi imponoval odvěký souboj mezi mysticismem (the idea of multiverse etc) a vědou (navíc hlavní postava pochází z lékařského prostředí - další body navíc u mne :) ). Benedict se opravdu předvedl v podání marvelovsky pojatého Dr.House. Pro mne za 5*.

Star Trek: Do neznáma (2016)

Akce, herecké výkony, překvapení a psychické vývoje postav - to vše čekám u dobrého Star Treku. Jediné s čím se já osobně nehodlám srovnat je představa vzdálené budoucnosti jako suché (sic moderní), se složitou infrastrukturou, teleporty, vznášedly... Ale bez přírody. Člověk se již nyní od ní odvrací a přiklání se spíše k materialismu... Ach jo, kam ten svět spěje...

Cesty domů (2010) (seriál)

Pro některé trnem v oku (jistě i oprávněně), ale pro mě většinou příjemné zpestření pondělních a středečních večerů. I přes místami naprosto debilní scénář a chabými hereckými výkony se těším na další epizody (obávám se, že mé "nadšení" spočívá hlavně v sledování Igora Chmeli.. :/ )

Horší než smrt (2007)

Otevřeně se přiznám, že černý humor, to já ráda :-). Sice (jak již bylo mnohokrát zmíněno) ohraný námět, ale v podání Matthewa MacFaydena neměl chybu. Již dlouhou dobu jsem se tak nenasmála :-).

Firefly (2002) (seriál)

Výborní sci-fi seriál od Josse Whedona, který dal vzniknout geek legendě Malcolmu Reynoldsovi/ Nathanu Fillionovi a který bohužel nedostal šanci, ikdyž po světě má spoustu fanoušků, stále. :) Důkazem je obsazení Firefly na comic conu.