Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Strážci jsou prostě dokonalý film v tom, co znamená láskam, přátelství, důvěra.... Prostě v tomhle je to dkonalý, zachránit svět, ale nepřijít o nikoho, na kom jim záleží. Grafika a vesmír jako obvykle přeplácané, ale už jsem si na to u téhle série zvykl. 80%

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Fajn, nesnáším filmy s vesmírnou tématikou a navíc takhle graficky přeplácanou, ale tenhle příběh je naprosto dokonalý. Akční, komedie a hlavně ty citové vazby a umírání je tam naprosto dokonale vyobrazené. Oproti 1. dílu mě to neskutečně překvapilo. 75%

Strážci majáku (2018)

Aneb jak se říká, že chamtivost nepřináší nic dobrého tak zde to platí dvojnásob. 3 zcela obyčejní chlapíci co hlídají maják popíjí skotskou a žijí skromný život, vše se změní, když, když najdou truhlu plnou zlata a během toho zabijí v sebeobraně toho, co zlato ukradl. Poté už pokračuje mela boj o holý život, protože pro zlato přišli další 2 muži. Nakonec se ze 3 chlápků stávají vrazi a jednomu začne hrabat, až zabije svého společníka. Nakonec přežije vlastně pouze jediný muž. Film je zajímavý především z hlediska psychologie, jak se lidi během krátké chvíle dokáží pro něco neskutečně změnit a nedokáží se s tou změnou srovnat. 60%

Strážci - Watchmen (2009)

Tento film točený v 60-80 letech 20. století v Americe vás atmosférou tehdejší doby naprosto uchvátí. Je hezké si vlastně uvědomit, jak vůbec super hrdinové vznikli. Intro je naprosto dokonalé a mohu ho poslouchat od rána do večera a klidně bych ho zařadil mezi nejlepší na světě. Ale teď k příběhu, na něm mě nejvíce zaujala ta konečná myšlenka, kdo je ve filmu špatný a kdo dobrý? Dá se to vůbec posoudit? Neskutečné dilema toho, co je správné a co není? Jak řekla ve filmu jedna postava: "Čas je relativní", tak já si myslím, že v tomto filmu je dobro a zlo relativní. Upřímně když se vžijete do role všech pěti lidí, tak zjistíte, že jsou ve výsledku dobří všichni, ačkoliv metody jsou někdy kruté a nemilosrdné, tak jako dnešní svět. Každopádně můj nejoblíbenější film od DC comics, Hulk tomu nesahá ani po kotníky. Necelé tři hodiny utekly jako voda a já si film užíval. 85%

Střípky (2021)

V celku pohodová detektivka, kde stále kvalitní Denzel Washington předvádí skvělé herectví. Vrah se zdá být jasný, ale důkazy nejsou nikde, a tak zafunguje takový ten "selský rozum" a problém se musí vyřešit jinak, i když to v plánu nebylo. 60%

Studio 666 (2022)

Vlastně to byla docela prdel, když kapela natočí real shit horror o nich samotných. A co si budeme, v dnešní době vzniklo tolik hrozných hororů, že tenhle má aspoň něco do sebe. 50%

Stvořitel (2023)

Tak hezký film a tak smutný konec. AI může rozhodně být pro budoucnost hrozbou, ale pouze v momentě, kdy selže některý z lidských faktorů. A jelikož jsme od přírody tvorové, co touží po bohatství a moci, tak k tomu žel bohu jednou dojde. V tomto případě to bylo přesně opačně. Překvapivý film, neřekl bych trhák, ale mělo to hrozně moc věcí do sebe a hrozně moc věcí k zamyšlení. Bude budoucnost jako tahle, nebo budoucnost jako skynet? Kdo ví :-)

Suburbicon: Temné předměstí (2017)

Matt Damon v roli nechutného, parazitujícího, přizdisráčského a nevím kolik dalších nechutných slov pro jeho nejnechutnější roli použít parchanta, který zařídí vraždu své ženy, a plánuje vraždu svého syna, jen aby si mohl vzít svoji švagrovou, s kterou plánuje dělat úchylné BDSM hrátky a šukat s ní někde v protektorátu Nizozemském /který kurva vlastně ani neexistuje, protože celý tenhle film je jedno velké sci-fi). Děkuji, ale nevím, jestli se na mého oblíbeného herce budu moct po této roli vůbec ještě podívat. Celé to prokládá útok na černoškou rodinu, aby se vůbec ten jejich prach-bídný podvod dal vůbec zinscenovat (díky hluku, který v okolí je) a 2 rádoby mafiáni, které bych s radostí sám sundal za jejich amatérský přístup. A celkově celý film je jedna velká amatérština. Jsem tak hrozně rád a na srdci mě hřeje, že tento výplod chorého mozku byl prodělečný. Hnus velebnosti. Sice nevím za co tu 1*, ale dám ji tam. 20%

Super-Blb (2022)

Já si nemohu pomoct, ale francouzské komedie jsou na rozdíl od těch amerických neokoukané a i když je to totální chujovina, tak to není špatné. Ba naopak, je to dobré. 65%