Pěst Ježíšova (2012)

O tom, kterak se Ježíšovi nezdařilo oživit Lazara. Namísto, aby vstal z mrtvých, stal se z něj nemrtvý. Jak už tu zmínil Verbal, je velmi zábavné, jak film respektuje historická 'fakta', tedy to, co nám předhazuje bible. Po dlouhé době se mi stalo, že jsem u horroru plakala smíchy. A to nejen já, ale všichni kamarádi, co byli v kině se mnou. Nemůžu než plný počet, takhle se podle mě má dělat béčko.

Zásilka (2013)

Klasický zombíkovský béčko se v tomto snímku střetává se silným příběhem a poměrně zdařilou fimařinou. Za mě dobrý!

Zmizení (2013)

Možná by to byl lehce nadprůměrný scénář, ale to by za kamerou nesměl stát Roger Deakins. Krásná ponurá atmosféra, jak ji mistrně zachytil, mi připomínala spíš evropskou severskou kinematografii, kterou tolik miluju. No a celé to završilo herecké duo Jackman - Gyllenhaal, pro kterého mám zvláštní slabost:-)

Gravitace (2013)

Poprvé se mi stalo, že jsem šla z kina rovnou do baru na panáka. Jsem opravdu velmi empatický člověk, takže jsem celý příběh prožila společně s hlavní hrdinkou. Myslím, že i tepovou frekvenci jsme měly s Ryan stejnou. Nebýt toho nesmyslného happy endu, byla by to velká paráda. Ovšem jak už tady někdo podotknul, tento film není o příběhu ani dialozích, ale o zážitku. A ten je velkolepý a strhující.

Bůh masakru (2011)

Břitká chytrá komedie zabalená do hereckého umu čtyř hlavních (a prakticky jediných) představitelů.

Takoví jsme byli (1973)

Nemám ráda romantické filmy. Jsou plné patosu, instantního štěstí a předvídatelného děje. Ale tohle, tohle je klasika! A bez happy endu. Barbra Streisand je v roli Katie vedle Fridy Kahlo jediná komunistka, kterou jsem si oblíbila.

Úhoř (1997)

Něžný film o lásce a násilí. A znamenitý Koji Yakusho, kterému jsem věřila každou prožitou emoci. Těžký příběh skvěle odlehčovaly některé vsuvky (třeba milovník UFO), filmu by možná slušela kratší stopáž. Přesto dávám 80%.