Výchozí bod (2014)

Poprvé mě nad otázkou posmrtného života resp. reinkarnace donutil přemýšlet Jack London (Tulák po hvězdách). V tomto filmu Mike Cahill volil jinou cestu - vědeckou. Kupodivu však se stejným výsledkem. Jaká je hloubka lidské duše? Jak hluboký je vesmír, který si v sobě nosíme? Možná jednou pochopím svou nevysvětlitelnou panickou hrůzu z lešení...

Yves Saint Laurent (2014)

Pro módu a estetiku mám slabost. A i když se mi film celkem líbil a ukázal propletené zákulisí francouzské módy, ve výsledku vyšel poměrně plochý a povrchní. Koho jsem si ovšem naprosto zamilovala byl Pierre Niney v roli plachého Yvese!

Gravitace (2013)

Poprvé se mi stalo, že jsem šla z kina rovnou do baru na panáka. Jsem opravdu velmi empatický člověk, takže jsem celý příběh prožila společně s hlavní hrdinkou. Myslím, že i tepovou frekvenci jsme měly s Ryan stejnou. Nebýt toho nesmyslného happy endu, byla by to velká paráda. Ovšem jak už tady někdo podotknul, tento film není o příběhu ani dialozích, ale o zážitku. A ten je velkolepý a strhující.

Newyorská romance (2013)

Jedna hvězda z lítosti + za to, že je Keira taková kost! Jinak nerozumím přeslazenému a předvídatelnému scénáři, tupým písničkám zjevně vedoucím k ještě tupějším dialogům. Poslední půlhodinu ze všech prýští tolik hollywoodského pozlátka a štěstí, až mám obavu, že všichni zemřou vyčerpáním. Uf.

Pod dlažbou je pláž (2013)

Špačkův film o službě veřejnoprávních médií by měl být povinný pro všechny, kdo se hlouběji zajímají o žurnalistiku a mediální svět. Mě naučil nebát se být kritická. Protože kritický pohled je to, co z novináře dělá hlídacího psa demokracie.

Zásilka (2013)

Klasický zombíkovský béčko se v tomto snímku střetává se silným příběhem a poměrně zdařilou fimařinou. Za mě dobrý!

Zmizení (2013)

Možná by to byl lehce nadprůměrný scénář, ale to by za kamerou nesměl stát Roger Deakins. Krásná ponurá atmosféra, jak ji mistrně zachytil, mi připomínala spíš evropskou severskou kinematografii, kterou tolik miluju. No a celé to završilo herecké duo Jackman - Gyllenhaal, pro kterého mám zvláštní slabost:-)

Good Vibrations (2012)

Pro (sentimentální) lásku k punku a se slabostí pro Richarda Dormera, kterého jsem v tomto filmu objevila pro svůj mikrosvět, dávám **** Chvílemi to sice bylo přehnaně patetické, ale skromnost příběhu a TO, co koukalo Terrimu z očí (vlastně z oka:-) patos vyvážilo.

Naega salinbeomida (2012)

Film má sice slušný rozjezd, jenže ve chvíli, kdy stojí na důležité křižovatce, jako by se nemohl rozhodnout, čím vlastně bude. Thrillerem? Groteskou? Možná, kdyby ubral právě na té grotesknosti, přidal na temnotě a zůstal více věrný žánru, bylo by to na vyšší hodnocení. Námět rozhodně ambice měl. Takhle jen tři hvězdy...

Pěst Ježíšova (2012)

O tom, kterak se Ježíšovi nezdařilo oživit Lazara. Namísto, aby vstal z mrtvých, stal se z něj nemrtvý. Jak už tu zmínil Verbal, je velmi zábavné, jak film respektuje historická 'fakta', tedy to, co nám předhazuje bible. Po dlouhé době se mi stalo, že jsem u horroru plakala smíchy. A to nejen já, ale všichni kamarádi, co byli v kině se mnou. Nemůžu než plný počet, takhle se podle mě má dělat béčko.