Paralelní světy (2012)

Dobrý nápad a sympatický pár, mezi kterým ale chybí chemie. Vůbec mi nevadilo, že z fyzikálního hlediska ty dva světy nedávají smysl, ale hrozné bylo, že i tvůrci svoje pravidla porušují. Být to více romance a méně sci-fi, udělali by líp. Vizuálně je to ale fakt hezké.

Lincoln (2012)

Spielberg fakt měkne. Ať už natočí zase nějaké sci-fi nebo horor. Obávám se, že Lincoln vůbec nic neřekne neamerickému publiku. Všichni víme, jak vypadal, že byla nějaká občanská válka v USA, že zrušil otroctví a pak ho pifli v divadle. Ale dvě a půl hodiny sledovat drama plné intrik asi dvou desítek lidí, o kterých jsem v životě neslyšel a které si nemůžu zapamatovat, mě fakt nebavilo. Herci byli super, Lewis, Jones i Fieldová si toho plešouna asi odnesou, ale zbytek fakt připomínal televizní film. Kamera Kaminského ani hudba Williamse ve mě nezanechala vůbec nic.

Raubíř Ralf (2012)

Fakt to nedělal starý Pixar? Parádní jízda.

Osudový dotek 2 (2006)

Jmenovat se to jinak, natočit to Nova, tak jsem asi spokojený. Ve srovnání s jedničkou je tohle prostě jen video srágora a pošlapání značky.

Osudový dotek (2004)

Za malý peníz jde natočit velkmi dobrá sci-fi romance. Smart je super, Kutcher mě nesere jako jindy a i druhé zhlédnutí po dlouhých letech mě bavilo a překvapovalo.

Přizdis*áči (2011)

Oproti seriálu mnohem slabší. Hrdinové jsou ještě větší idioti a už jim to tolik nevěřím. Ale jiné teenagerské komedie jsou mnohem horší.

The Inbetweeners (2008) (seriál)

Někdo tu psal o mixu Superbad a Prciček, spíš je to Superbad na britský způsob. Čtyři loseři, každý tragický jiným způsobem, hledají první sex. Párkrát k tomu mají blízko, ale vždycky to nějakou poserou. Navrch jedna sexy mamina a boží učitel. Chodit ještě na střední, tak je to za pět hvězd. Ale protože to bylo s každou sezónou horší, rozum mi radí ubrat.

Jak nežít svůj život (2007) (seriál)

Don je kretén, ke kterému jsem si našel cestu až po několika dílech a kterého musely vyvažovat vedlejší postavy. Nakonec jsem ale na jeho hru přistoupil a formát "x věcí, které byste neudělali" mě neomrzel ani po těch dvaceti nebo kolika dílech.

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

Štítky komedie, horor a sci-fi mě spolu s hodnocením hodně nalákaly. Nakonec to není ani moc vtipné, strašidelné, jen trochu sci-fi. Ale pěkně mi to zamotalo hlavu.

Nic nás nerozdělí (2012)

Hodně dojemné, napínavé a technicky našlapané. Jeden z mála filmů, kde jsou dětští herci fakt dobří. Ale ten konec s pojišťovákem a soukromým letadlem si tvůrci mohli odpustit.