Zkažená úča (2011)

Timberlake je dneska všude (tady je ale fakt dobrej), Segel zase hraje losera a Diaz už je prostě stará. Aspoň už nehraje diblíka, ale nadrženou MILFku. Být to ještě více politick nekorektní, asi by se mi film líbil více. 50 % za ten netradiční sex :-)

Captain America: První Avenger (2011)

Měl jsem z toho velký strach. Filmy o americkém patriotismu nejsou můj šálek čaje. Ale tady je to podáno docela roztomile a to estrádní turné tomu filmu fakt sedlo. Captain America má super obsazení. Sympaťák Evans dostal nejdůležitější roli v životě, Tommy Lee Jones ví, kdy má utrousit hlášku, Tucciho mi bylo líto, Hayley Atwell vypadala božsky a Hugo Weaving prostě záporáky umí. S filmem jsem měl ale dva problémy. Evans přestal být zajímavý, když přišel k novému tělu a Weaving, když si sundal obličej. Přesto jsem se hodně bavil, i když původní komiks vůbec neznám (jakože jsem nidky nečtl žádný, ani Čtyřlístek :-)).

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Někdo psal, že film byl hrozně rychlý, málo dojemný při úmrtích nebo v mnoha ohledech jiný než kniha. Dojemný byl tak akorát. Prostě v té bitevní vřavě nebyl čas. Vynahradila to ale vysvětlovačka se Snapem a pár dalších momentů. Závěrečný souboj s Voldemortem byl akční, ale to nemám tvůrcům za zlé. Blockbuster přece nemůže končit dialogovou bitvou jako v knize. Ale působilo to trochu přehnaně. Proč se kouzelníci škrtí, běhají po hradě a tak, když umí kouzla. Celkově to je tak za 70 %. Podle mě byl film blbě rozpůlen. První část mohla být zkrácena a převzít části dvojky. Dvojka pak klidně mohla začít až bitvou o Bradavice. Ale možná to ve mě zanechá jiný dojem, až se na to podívám v kuse. Jo a epilog by hroznej.

Město (2010)

Hodně dobré, po dlouhé době mi byl Affleck sympatický i jako herec. Ale Hamm nebo Renner to táhli.

Bezva vejška (2006)

Docela snesitelná komedie „z vejšky“. I přes hodně šílený nápad a patos na konci jsem se nemusel stydět, že na to koukám. Sice existují lepš filmy v podobném duchu, ale také horší, kde se zvrací, strká psí sperma do hot dogů apod. Tohle je ještě taková milá blbina.

Hrdinové (2006) (seriál)

S odřenýma ušima za tři. První série našlapaná jízda, druhá o něco slabší, ale pak už fakt vařili z vody.

Čas probuzení (1990)

Takový rolí by se měl Robin držet. De Niro jako vždy skvělý. Když se pacienti přes noc uzdravili, úplně mě mrazilo. Vůbec si nedokážu představit, že se po 30 letech probudím "ze smrti" a podívám se do zrcadla. Ani se mi nechce věřit, že je to podle skutečné události.

Exterminátor (1990)

Kdysi jedním z mých nejsledovanějších VHS z Polska, dnes už na tyhle béčka/céčka fakt nejsem. Navíc je to hrozná vykrádačka všechn sci-fi hororů té doby :)

Půlnoční běh (1988)

Buddy movie zase trochu jinak. Dá se říct, že pěkně zapadá do skládačky mezi Tango a Cash nebo Smrtonosnou zbraň. Robert De Niro snad horší než skvělý být nemůže a Charles Grodin je na vrcholu kariéry, než ji zabil sérií Beethovenů a podobnými blbostmi.

500 dní se Summer (2009)

Ještě jsem neviděl Zooey v „normální“ roli, ale zase byla kouzelná. Gordon-Levitta jsem viděl asi poprvé od Deseti důvodů, proč tě nenávidím. Uf, už je to deset let zpátky. Mimochodem v tom filmu hrál s Heath Ledgerem, od kterého musel okoukat ten zvláštní úsměv, protože mi jej hodně připomínal. 500 dní byl smutný i veselý, romantický, složitý i jednoduchý. Na konci jsem měl dost zamotanou hlavu, ale tím způsobem, že se budu muset podívat ještě jednou. A pak znovu a ještě…