Navždy spolu (2012)

Tatum mi byl poprvé sympatický. A Rachel je prostě božské stvoření, to je další hvězda navíc :). Jinak je to standardní romantika, kterých najdete na každé poličce v půjčovně aspoň deset.

Avengers (2012)

V první hodině a půl jsem se párkrát nudil, ale vždycky to zachránila nějaká hláška. Kdyby to bylo o 10 nebo 15 minut kratší, případně akčnějších, měl bych větší radost. A pořád si myslím, že Tom Hiddleston (Loki) mi nepřipadá jako dobrý záporák. Je slizký, ale ve skutečnosti by s ním zacvičil každý z Avengerů včetně Scarlett. Hulk dostal konečně film, jaký jsem mu přál. Jen bylo divné, jak se z neřízené střely stal najednou uvědomělý člen týmu. Z Avengers mohla být hrůza formátu Fantastické čtyřky, ale Whedon to nakonec ukočíroval skvěle. Na plný počet to ale není, snad až dvojka, kde se nebude muset tolik vysvětlovat a vzpomínat.

Nezvratný osud 4 (2009)

Chyběla logika, dobrý scénář, herci a hlavně kvalitní efekty. Už z toho vznikla parodie sebe samého.

Nezvratný osud 5 (2011)

Když už to tak pěkně zakončili, doufám, že už další díl nebude. Úvod na mostu dobrý, ale pak už se jelo podle tradiční šablony.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Škoda, že Holloway nedostal většá roli a Kříže třeba nesežraly radioaktivní veverky. Špičkování hlavní čtveřice postav to naštěstí vynahradilo. Ale záporák s podání Nyqvista měl prostě málo prostoru. Mohla to být svině jako Hoffman ve trojce, ale Bird si řekl NE.

Sherlock (2010) (seriál)

Sherlock nesnesitelný, Watson nejistý, Lestrade netradiční a Adlerová neuvěřitelně sexy. Tohle se opravdu povedlo.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Efektní píčovina. Jednička byla fajn, dvojka jen přidává všeho více. A ubírá Rachel McAdams. A to se nedělá.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Stanton je frajer, ale tohle jaksi nevyšlo. Mohl z toho být 2,5hodinový epos rozměrů Avatara, nakonec je z toho průměrná slátanina. Dobrý kuchař vařil ze špatných potravin. Asi se hodně prostříhávalo, protože jinak si nedovedu vysvětlit, proč jsou ty počáteční vysvětlovačky a motivace postav tak odbyté. Prostě se brzy začnete ztrácet ve jménem postav, názvech měst, předmětů apod. Celý film se mi to nedostalo pod kůži. Oba hlavní hrdinové mladí a pěkní, ale hraní jim opravdu nejde, což je cítit hlavně v polovině filmu. Nuda. Když ale došlo na animované části, tak nechyběl ani humor a dobře se na to koukalo. Prostě výplach. Samotný filmy vypadal, jako by někdo smíchal Avatar, Star Wars EP1, Prince of Persia a Lovce pokladů. Což ale není pochvala, protože mi tam chyběly nové nápady. Kopíroval se pouze vizuál a celková výprava. Ale motory filmu – herci a scénář – nefungovaly. A Mark Strong už zase hraje tu svou divnou postavu.

Zrození Planety opic (2011)

Nejsem ortodoxní fanoušek původní série. Vlastně jsem pořádně viděl jen první díl a z toho mám v paměti už je útržky. (Burtonova verze byla nuda.) Ale Zrození se mě vyvolalo chuť si alespoň jedničku pustit znovu. Film měl pár logických děr, černobílé (lidské) postavy, ale jinak to byl překvapivě chytrý a dobře zahraný koncert. Vůbec se mi nechce věřit, jak takový film ukočíroval úplně neznámý režisér. ----- Moc se mi líbily triky. Co WETA dokáže za pár mega, to je neuvěřitelné. Od King Konga uběhla dlouhá cesta a je to znát. Hlavní postavy byly skvěle animované, že jsem hned přestal vnímat, že to nejsou živé opice. Na těch nedůležitých chlupáčích byly vidět nerealistické pohyby, ale kdo ví, jak chodí zmutované opice :-). Věřím, že tohle je průlom a mohlo by to být klidně poprvé, kdy se v oscarových nominacích objeví CGI postava. Těžko říct, čí je to větší zásluha, jestli Serkise nebo animátorů. Ale Caesar byl fakt boží. Každý pohled očí, emoce, všechno bylo vidět. A když poprvé…, úplně mě zamrazilo. A ta interakce lidí s digitálními postavami. Wow. ----- Jo a fanoušci určitě najdou spoustu pomrknutí na předchozí filmy. Já s mizernou pamětí a neznalostí jsem jich taky pět šest našel a pobavily mě. Pro mě určitě nejlepší "blockbuster" roku, a to jsem viděl snad všechny.

Princ a pruďas (2011)

Přesně takový film tu vždycky chyběl. Rytíři byli vždycky Dušínové, nebo podlé krysy. Ale Danny McBride je líné tlusté hovado, které vždycky ví, kdy má říct shit nebo fuck. Konečně hrdina, se kterým se člověk může ztotožnit. A vůbec to tady všechno klapalo a moc se těším, až se podívám na bonusy z DVD. Je vidět, že se u toho tvůrci hodně bavili a dokázali do přenést i na mě.